22 sierpnia 2014

2014-08-22- „Beyond the body” – wernisaż wystawy Tomasza Gudzowatego

12 września odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Gudzowatego „Beyond the body”. Zapraszamy na godzinę 18.00. Autor  publikował swoje prace m.in. w magazynach: Max, L’Equipe, Guardian, Newsweek, Forbes, Time i Photo. Jest wielokrotnym laureatem najważniejszych konkursów fotograficznych, w tym: World Press Photo, Pictures of the Year i NPPA Best of Photojournalism oraz autorem kilku albumów fotograficznych.  Zaliczany jest do wąskiego grona polskich współczesnych fotografików o międzynarodowym uznaniu i sławie. „Beyond the body” to tytuł wieloletniego projektu poświęconego sportowi jako fenomenowi kulturowemu. W poszukiwaniu istoty zjawiska autor odchodzi od głównego nurtu sportu zinstytucjonalizowanego i medialnego, kierując się ku jego peryferiom: dyscyplinom tradycyjnym, zakorzenionym w lokalnej tradycji, lub przeciwnie; powstałym stosunkowo niedawno i czerpiącym inspirację ze współczesnej kultury globalnej. Zawsze jednak wyrażającym najbardziej podstawowe wartości sportu: potrzebę wolności i walki o zwycięstwo, a także przeżycia duchowego, poprzez pokonywanie fizycznych ograniczeń ciała. Więcej o projekcie na stronie www.beyondthebody.com.