7 sierpnia 2012

2012-08-07- ,,Bocianowo – Londynek w pamięci aparatu fotograficznego Andrzeja Mazieca” – wystawa od 21 sierpnia

,,Bocianowo – Londynek w pamięci aparatu fotograficznego to kolejna wystawa w ramach Autorskiej Galerii Pamięci.

Całe moje dzieciństwo i lata młodzieńcze związane były z tą dzielnicą. Pamiętam stukot butów wojskowych na porannej zaprawie. Żołnierzy skoszarowanych pomiędzy Mazowiecką i Hetmańską. Napisy na murach informujące, że tutaj mieściła Pierwsza polska fabryka wód mineralnych. Wystawa Bocianowo – Londynek to fotograficzne przywołanie tamtych czasów i połączenie z aktualnym wizerunkiem ludzi, domów w których żyją, podwórek które są pierwszą szkołą życia dzieci i młodzieży. Zapraszam.”

Andrzej Maziec

Andrzej Maziec – urodził się w 1948 roku w Bydgoszczy. Pracuje jako artysta fotografik. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Realizuje fotografię użytkową, kreacyjną, instalacje fotograficzne oraz fotografię artystyczną. Zorganizował 20 wystaw indywidualnych w ramach ,,Galerii Pamięci” i ,,Autorskiej Galerii Pamięci”. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Akcja Podróż” – Bydgoszcz-Kraków-Cieszyn, Prezentacja Sztuki Młodych – Warszawa oraz „Oikos” i „Lata 70. Miejsce sztuki” -Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczestnik wystaw zbiorowych w Arles i Berghausen. Był współorganizatorem „Akcji Lucim” – „Działania w Lucimiu”. Twórca Autorskiej Galerii Pamięci – „Dom”, „Podwórko”, „Drzewo”, „Okna”. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych krajowych oraz międzynarodowych. Jest m.in. laureatem nagrody na wystawie „Sztuka faktu ’81” oraz nagrody II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (1981). Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i osób prywatnych.

Na wernisaż zapraszamy 21 sierpnia o godzinie 18:00 do Muzeum Fotografii!

Fotorelacja z wydarzenia