23 maja 2012

2012-05-23- Światowy Dzień Fotografii Otworkowej 29. 04. 2012

fot.Arkadiusz Blachowski-fotografia otworkowa

Weź udział w Światowym Dniu Fotografii Otworkowej 29 kwietnia, a efekty Twojej pracy prześlij również do Muzeum Fotografii stworzymy z nich galerię na naszej stronie.

Uczestnictwo w Światowym Dniu Fotografii Otworkowej jest bardzo proste dla każdego zainteresowanego. Oto, co trzeba zrobić:

1. Przed 29 kwietnia 2012 roku: Przygotuj sprzęt!

Jeśli już masz aparat otworkowy:

• Przetestuj go, aby sprawdzić czy działa.
    • Kup film, papier lub inny światłoczuły materiał.

Jeśli nie masz aparatu otworkowego:

• Zbuduj go.
    • Przetestuj go, aby sprawdzić jakie czasy naświetlania będą Ci potrzebne.
    • Ćwicz robienie zdjęć i wywoływanie, aż dojdziesz do wprawy w obsłudze aparatu i procesu

Wyostrz wzrok i zacznij myśleć o swoich zdjęciach na ŚDFO…

• Jeśli nie znasz się na fotografii otworkowej, odwiedź strony z wystawami innych fotografujacych, aby wyrobić sobie smak do tego typu fotografii.
    • Przyjrzyj się dokładnie swoim zdjęciom, spróbuj odnaleźć ich własną charakterystykę. Zastanów się, czy odpowiadają twoim zamiarom? Zaplanuj jakie zdjęcia bedziesz robić.
    • Wybierz miejsca, w których będziesz je robić.
  2. W dniu 29 kwietnia 2012 roku: Rób swoje zdjęcia otworkowe!

To jest dzień na zabawę. Idź w pojedynkę lub z przyjaciółmi, i spojrzyj na świat świeżym okiem przez swój ‚dziurkacz’.Jeśli pogoda nie będzie dopisywać, pamiętaj, że można fotografować także we wnętrzach! Dzięki magii fotografii otworkowej, wiele odkryć czeka na ciebie w twoim własnym domu!

Baw się dobrze, i pomyśl o wszystkich innych fotografujšcych, którzy będą brać udział w tej imprezie na całym świecie.

3. Po 29 kwietnia 2012 roku: Wywołaj swoje zdjęcia i umieść je na tej stronie! http://www.pinholeday.org/org/?setlang=pl