7 sierpnia 2011

2011-08-07- SZKOŁA FOTOGRAFII – BYDGOSKA AKADEMIA FOTOGRAFII – zajęcia od 1 września 2011 r.

Rusza kolejna edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii – zajęcia od 1 września 2011 r.

Akademia proponuje kształcenie w zakresie fotografii. Daje możliwość przeżycia rocznego, intensywnego programu edukacyjnego. Trwa od września 2011 r. do końca czerwca 2012 r. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu od godz. 17.00 do godz. 20.00.

Przedmioty:

WYKŁADY AUTORSKIE
Teoria i historia fotografii.
Estetyka.
Prawo autorskie i do wizerunku.
Psychologia percepcji.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
Pracownia analogowych techniki fotograficznych.
Pracownia cyfrowych techniki fotograficznych.
Pracownia fotografii studyjnej – portret i akt.
Pracownia dokumentu, reportażu, fotografii kreacyjnej i reklamowej.
Fotografia ślubna.
Plenery.

Rozmowa kwalifikacyjna 24 sierpnia 2011 r. godz. 17.00-20.00 w Muzeum Fotografii WSG w Bydgoszczy (ul. Królowej Jadwigi 14).

Na rozmowę kwalifikacyjną przynosi się swoje wybrane, wywołane zdjęcia w formacie od 13x18cm do 30x40cm – do 10 sztuk. O miejscu i kolejności rozmowy informujemy po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego.

POBIERZ formularz zgłoszeniowy

Inne informacje:

Zaliczenia i egzamin obowiązują na koniec semestru, po każdym przedmiocie. Uczestnik dostarcza samodzielnie zrealizowane zadanie fotograficzne.
Akademię kończy się wydaniem CERTYFIKATU. Dyplom uzyska osoba, która na egzaminie zaprezentuje swój projekt fotograficzny.

Termin i miejsce:

- ilość godzin: 100 godzin wykładowych i 140 godzin ćwiczeń,
- miejsce: sala w budynkach WSG (wykładowa lub komputerowa) oraz Muzeum Fotografii

Opłaty:

- bezpłatnie rozmowa kwalifikacyjna,

- obowiązuje podpisanie umowy w Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG z deklaracją wybranej formy płatności:

Opłata z góry za cały rok 2400zł
Opłata za I semestr 1300 zł
Opłata za miesiąc 280 zł
Dla studentów WSG 10% zniżki

Program zajęć składa się z: wykładów, prezentacji, spotkań z fotografami, ćwiczeń. Uczestnik samodzielnie realizuje zadania tematyczne, które są oceniane i krytykowane przez prowadzących. Zajęcia kończą się obroną fotograficznego tematu, wystawą dyplomową i wydaniem albumu. Uczestnik w BAF zapozna się z wieloma praktycznymi możliwościami wykorzystania fotograficznego medium w różnych formach. Kontakt z doświadczonymi teoretykami obrazu, artystami ułatwi debiut fotograficzny, pomoże w przygotowaniu fotograficznych prac do własnego portfolio.

Popularyzowanie fotografii

Akademia jest miejscem otwartym i służy rozwijaniu pasji fotograficznej. To przestrzeń dostępna dla wszystkich osób dorosłych, fotografujących z własnym sprzętem fotograficznym, w której akcentuje się bezpośredni kontakt z wybranymi fotografami, artystami, eksponuje się relację uczeń-mistrz.

Równoległa teoria i praktyka

Przyswajanie i utrwalanie ogólnych umiejętności fotograficznych. Wykonywanie zdjęć, konstruowanie i realizowanie pomysłów fotograficznych interpretacji. Uczestniczenie w plenerach, sesjach zdjęciowych i analiza zadań zaliczeniowych pomaga sprawdzać się w różnych aspektach fotografii.

Profil

Akademię charakteryzuje wszechstronne zainteresowanie fotograficznym medium. Dlatego do realizacji poszczególnych dziedzin fotograficznych zaprosiliśmy znanych fotografów i specjalistów. Są oni przykładem samorealizacji i motywacji. Będziemy często poddawać analizie i krytyce obrazy fotograficzne podczas wspólnych dyskusji nad fotografią. Zaprezentujemy twórczy warsztat fotografa. Wskażemy właściwości profesjonalnej fotografii. Pomożemy przy samodzielnych realizacjach fotograficznych.

Bydgoska Akademia Fotografii

Wejdź na nową stronę BAF www.baf.byd.pl