Wilczek Michał

Wilczek Michał

MICHAŁ “ MIKEE ” WILCZEK

Michał Wilczek to wielokrotnie nagradzany niezależny filmowiec i fotograf, który przez ostatnie siedem lat swojego życia zawodowego pracował na kamerach HDV, HD-CAM oraz lustrzankach. Przez ostatnie trzy lata wyspecjalizował się w tworzeniu obrazów zainspirowanych filmami niskobudżetowymi, używając do tego aparatów Canon wyposażonych w obiektywy serii L oraz zabytkową optykę manualną i nadając obrazom końcowych szlifów w środowisku Final Cut.

Jego druga miłość, fotografia, narodziła się wraz z odkurzeniem starego Canona AF-1 należącego do jego taty, a rozkwitła podsycana miłością brata do zdjęć. Siedem lat później, podtrzymuje to uczucie przy pomocy pełnoklatkowych aparatów Nikon i Canon oraz oprogramowania Adobe, skupiając się na portretach, fotografii dokumentalnej i zdjęciach w ruchu. Jego najświeższe prace można znaleźć na jego stronach w serwisach Flickr i ViewBug.

Mikee, bo tak jest nazywany przez rodzinę i przyjaciół, brał udział w projektach w takich miejscach jak Chiny, Polska, Malawi, Makao, Ukraina czy Stany Zjednoczone dla takich firm i organizacji jak Goodyear, Luxoft czy Fair Trade.

W tym czasie zyskiwał również uznanie jako młody filmowiec, czego dowodem są nagrody Sukuma Millenium Award (2009 r. – za scenariusz), OFF CAMERA PLUS FESTIVAL - MERCEDES "SAY A" (2012 r. - Nagroda Jury, współdzielona z dziennikarzem Mattem Żuchowskim) oraz wyróżnienie w liście "Trzydziestu przed trzydziestką – Oni zmienia Polskę" skompilowanej przez magazyn MALEMAN.

Jeśli chodzi o fotografię, Michał to weteran wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym. Z jego niedawnych osiągnięć najdumniejszy jest z otrzymania nagrody Rolls Royce Spirit of Ecstasy Award (2012 r. w kategorii portret), oraz zwycięstwa w konkursach Fantasy Photo zorganizowanym przez portal ViewBug (2012 r.) , Polska Chopina (2011 r. w kategorii street art) oraz HumanDoc (2013r. w kategorii reportaż).

Przykłady jego zróżnicowanej twórczości, w tym filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków można znaleźć na jego profilach na serwisach Youtube i Vimeo.

Mikee stale współpracuje z Jackiem Bilczyńskim, wspiera LIFELINE MALAWI i STUDIO1. Wspólnie z ostatnimi zyskali uznanie między innymi kanału telewizyjnego Discovery, czasopisma T3 oraz stworzyli liczne projekty filmowe z Szymonem Brodziakiem, Maleo Reggae Rockers oraz IPN.

Jest zagorzałym fanem serii Fallout i starych gier video. Wiele radości sprawiają mu także koszykówka, łowienie ryb i podróżowanie.

Zapraszamy do obejrzenia prac Michała na : www.michalwilczek.com

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki