Czarneccy Jadwiga i Marek

Czarneccy Jadwiga i Marek

Jadwiga Czarnecka – ur. w 1963 roku w Bydgoszczy. Artystka Fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 90-tych rozpoczęła twórczość fotograficzną. Od 1992 roku pracuje jako grafik (projektantka wielu albumów fotograficznych, skoncentrowała się również na grafice użytkowej).

Fascynuje ją tworzenie obrazu fotograficznego z elementami abstrakcyjnymi, mocno odrealnionymi. Inspiracji poszukuje w otaczającej ją przestrzeni, a idealnym podkładem do dalszego tworzenia obrazu jest woda, piasek i ruch. Lubi zatrzymywać w kadrze to co stworzyła natura w skali makro, jak również elementy architektury.

W pracy twórczej łączy czystą fotografię z różnorodnymi formami plastycznymi., umiejętnie dobiera środki ekspresji, kreując w ten sposób światy, do których zaprasza widza. Bierze czynny udział w sesjach fotograficznych męża będąc również jego menadżerem.

Marek Czarnecki – ur. w 1956 r. w Jeleniej Górze. Artysta Fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do elitarnych towarzystw skupiających wybitnych twórców: The Master Photographers Association (Wielka Brytania), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Instiitute of Professional Photography (Wielka Brytania), Federacja Europejskich Fotografów.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym sześciokrotnym zdobywcą brytyjskiej statuetki OSKARA (w latach 2002, 2003, 2004, 2005, 2011) prestiżowej nagrody przyznawanej przyznawanej przez MPA w Wielkiej Brytanii, która jest wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej – kreatywności i gotowości do przekraczania granic. Od 1992 prowadzi własne studio fotografii reklamowej i artystycznej.

Łączy pasję z pracą zawodową. Ciągle dąży do rozwoju zawodowego poszerzając zakres działań twórczych, które wykorzystuje w praktyce. Dzięki temu jego praca to nieskończone źródło wyzwań. Twórca wielu projektów fotograficznych. Autor wielu albumów fotograficznych, współpracuje z domami wydawniczymi w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii i Dubaju. Prowadzi seminaria z zakresu Fotografii Reklamowej w Rosji, Bułgarii, Rumunii i na Ukrainie. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych.

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki