Bagiński Maciej

Bagiński Maciej

„Portret Intymny” jest czwartą wystawą indywidualną bydgoskiego fotografika i muzyka Macieja Bagińskiego znanego pod pseudonimem Zaziel. Pomysł wystawy polegał na pokazaniu 40 zdjęć bardzo różnych urodą kobiet o przekroju wieku od  19 do 36 lat. Bagiński zaprosił do pozowania nie tylko zawodowe modelki. Pozowały również panie nie mające na co dzień do czynienia z obiektywem. Jak sam mówi zadanie było bardzo trudne z racji ilości oraz specyfiki zdjęć.

-„Istotą projektu było pokazanie różnorodności piękna jakie ma w sobie każda kobieta niezależnie od tego kim jest na co dzień, jaki ma zawód czy ile dzieci wychowuje. Chodziło mi o naturalny dar bycia kobietą, natchnieniem artystów oprócz bycia dziewczyną lub żoną i matką. Zupełnie nie chodziło mi o pokazanie samych piękności z wybiegu czy billboardów reklamowych, choć i takie pozowały, a o bardzo różne i jakże piękne istoty jakie żyją wśród nas. ” – mówi autor.

Wystawa “Portret Intymny” jest jednocześnie urodzinowym projektem fotograficzno-muzycznym autora (stąd liczba zdjęć) a tuż po jej otwarciu odbędzie się koncert Mr. S z materiałem Sunscale Project, któremu towarzyszy Maciej Bagiński (na gitarze i gitarze basowej).


Wystawie patronuje: Arkadiusz Świerczewski (Warszawa)
Mecenas wystawy: Zygmunt Jasiński (Warszawa)
Ekspozycje (powiększenia) przygotował: Zygmunt Jasiński (Warszawa)

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki