Kowalski Hilary

Kowalski Hilary

Z wykształcenia geolog, z zamiłowania fotograf. Na co dzień pracuje w Gazecie Pomorskiej. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od kilkunastu lat, próbując uchwycić i zrozumieć piękno otaczającego go świata. Głównymi tematami, które utrwala są: krajobrazy, świat roślin i makrofotografia. Największą radość sprawia mu przebywania z dala od zgiełku, wśród dźwięków i zapachów natury.  Koncentruje się na odkrywaniu magicznych miejsc województwa kujawsko- pomorskiego.  

Ideą tej wystawy jest zaprezentowanie świata fauny i flory naszego najbliższego otoczenia. Nie trzeba odbywać dalekich podróży, wystarczy wyjść za próg domu, a przed oczami obserwatora otwiera się niezwykły świat, także detali, często niedostrzegany. Prezentowane fotografie są tylko próbą utrwalenia tego piękna. Zdjęcia przedstawiają zmieniającą się wraz z porami roku przyrodę, dowodzą wielkiej roli światła, które decyduje o nastroju kolejnych ujęć.

Autor wystawy uczestniczył w kilku zbiorowych wystawach fotograficznych oraz opublikował swoje zdjęcia m. in. w albumach Galeria natury, Przyroda województwa kujawsko- pomorskiego oraz Krajobrazy Ziemi Świeckiej.

Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki