Majówka w Muzeum

Informujemy, że w ramach majówkowego weekendu, Muzeum będzie nieczynne w terminie od 29 kwietnia do 7 maja. Sobie i Państwu życzymy udanego wypoczynku.

Warsztaty fotografii otworkowej

Zapraszamy do udziału w warsztatach fotografii otworkowej organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Fotografii Otworkowej Worldwide Pinhole Photography Day. Warsztaty odbędą się 28 kwietnia, wstęp bezpłatny.

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Wielkanoc w Muzeum

Informujemy, że Muzeum w czasie Wielkanocy, od 30 marca do 2 kwietnia, będzie nieczynne. Życzymy przyjemnego wypoczynku.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

8 marca odbyło się otwarcie wystawy prac członków Związku Polskich Artystów Fotografików z Okręgu Kujawsko-Pomorskiego. W imieniu autorów dziękujemy za przybycie. Wystawę będzie można oglądać do 18 kwietnia.

MARZ
Przegląd portfolio pod okiem członków ZPAF

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Kujawsko - Pomorski zaprasza do udziału w przeglądzie portfolio towarzyszącym wystawie Między historią a współczesnością. Oblicza fotografii / ZPAF. Spotkanie odbędzie się 14 marca o godz. 18.00. Zapraszamy!

MARZ
Mam lustrzankę - warsztaty fotograficzne dla zaawansowanych

W marcu rusza kolejna edycja kursu "Mam lustrzankę". Tym razem zapraszamy sympatyków fotografii chcących pogłębić swoją wiedzę. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca.

Między historią a współczesnością. Oblicza fotografii / ZPAF - wernisaż

8 marca zapraszamy na otwarcie wystawy prac członków Związku Polskich Artystów Fotografików z Okręgu Kujawsko - Pomorskiego. Zaczynamy o 18.00

"Weekend za pół ceny"

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", która odbędzie się 9 i 10 marca.

Cyfrowa obróbka zdjęć - warsztaty

Wszystkim amatorom fotografii cyfrowej polecamy warsztaty z obróbki zdjęć. Zajęcia ruszają w marcu, a na zgłoszenia czekamy do 2 marca.

LUT
Poznaj swój region z przewodnikiem

Zapraszamy do udziału w akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem. Wokół Anny Wazówny” organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim w dniach 24-25.02.2018 r.

STY
Kurs fotograficzny Mam lustrzankę dla początkujących

Wszystkich foto-amatorów zapraszamy na pierwszy w nowym roku kurs fotograficzny Mam lustrzankę. Na zgłoszenia czekamy do końca stycznia.

Wernisaż wystawy "Faktura koloru" - fotorelacja

19 stycznia odbył się wernisaż prac Anny Bulli-Dembek. Wystawa będzie czynna do 17 lutego. Wstęp wolny - zapraszamy!

"Faktura koloru" - wystawa prac Anny Bulli-Dembek

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Anny Bulli-Dembek. Artystka w swoich pracach skupia się na prostych formach abstrakcyjnych podkreślając relacje faktury i koloru. Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 17 lutego.

Rodzinne warsztaty podczas Dni otwartych Domu Kultury APK

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Domu Kultury APK w roku szkolnym 2017/2018, spotkań z instruktorkami i instruktorami oraz bezpłatnego udziału w pokazowych warsztatach podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 20 stycznia

STY
Jak dbać o tradycyjne zdjęcia?

27 stycznia zapraszamy na spotkanie, podczas którego podpowiemy, jak zadbać o domowe archiwa fotograficzne. W jakich albumach przechowywać zdjęcia? W jaki sposób zabezpieczać negatywy oraz uszkodzone odbitki? Czy i jak opisywać fotografie? Jakie znaczenie dla wartości naszego domowego archiwum ma właściwy opis? - Na te pytania odpowie Marek Noniewicz.

GRU
Święta w Muzeum

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju i radosnych chwil w gronie najbliższych.

Informujemy także o zmienionych dniach otwarcia Muzeum.

Spotkanie autorskie z Maciejem Pisukiem

15 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Maciejem Pisukiem – fotografem oraz pisarzem, absolwentem Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi, autorem scenariusza do filmu Leszka Dawida "Jesteś Bogiem", opublikowanego wcześniej w formie książkowej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej, a także sztuki telewizyjnej "Gwiazdy i los człowieka".

Światłoczułe kartki świąteczne

Razem z Domem Kultury APK zapraszamy na warsztaty rodzinne z tworzenia kartek świątecznych w technice luksografii.

Oprowadzanie po wystawie "Na ścieżkach Natury" oraz otwarty przegląd portfolio

7 grudnia zapraszamy na oprowadzanie po wystawie "Na ścieżkach Natury" z perspektywy Adama Adamskiego – pomysłodawcy i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury", a także fotografa przyrody, członka Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowcy Bydgoskiej Akademii Fotografii - BAF MASTER. Zaczynamy od 18.00.

Wernisaż wystawy "Na ścieżkach Natury" - fotorelacja

Dziękujemy za liczne przybycie na wernisaż pokonkursowej wystawy "Na ścieżkach natury" organizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury". Wystawę można oglądać do 16 grudnia.