CZER
Najlepszy widok na Bydgoszcz

3 czerwca miało miejsce spotkanie fotograficzne, na które bydgoski deweloper, Moderator Inwestycje zaprosił do swoich „Niebieskich Apartamentów” w Nordic Haven. Oprócz pleneru na wysokościach, w Muzeum odbyły się warsztaty z fotografii architektury i krajobrazu.

Konkurs literacko-fotograficzny

W imieniu Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zapraszamy do konkursu literacko-fotograficznego skupionego wokół żywiołu wody. Termin nadsyłania prac mija 31 października b.r.

Warsztaty cyjanotypii podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki ponownie zawitał do Muzeum Fotografii. W tym roku zorganizowaliśmy warsztaty cyjanotypii, które poprowadził Marek Noniewicz.

Odlotowa sesja podczas Europejskiej Nocy Muzeów

Europejska Noc Muzeów za nami. Jedną z atrakcji była specjalna, odlotowa sesja fotograficzna dla zwiedzających. Załoga muzealna również skorzystała z lotu balonem i bawiła się znakomicie.

Wernisaż wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane / Europejska Noc Muzeów

W minioną sobotę, w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów, odbyło się otwarcie wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane. Ekspozycja jest zbiorem prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy oraz kursu A.20 wyłonionych w corocznym konkursie. Nagrodzonym, młodym fotografom gratulujemy!

Europejska Noc Muzeów

20 maja odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. W ramach akcji zapraszamy na otwarcie wystawy „Barwy Świata – Światłem Malowane”, fotografowanie w atelier oraz zwiedzanie Muzeum do samej północy! Startujemy o 18.00.

Nowe propozycje na BAF - Master

Ruszyła rekrutacja na nową, ekspercką formułę Bydgoskiej Akademii Fotografii! Program BAF MASTER powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć nowe umiejętności, udoskonalić swój warsztat twórczy oraz go ukierunkować – fotografkach i fotografach mających wiedzę podstawową z zakresu analogowych i cyfrowych technik fotograficznych oraz cyfrowej obróbki obrazu, w tym absolwentach Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Konkurs fotograficzny "Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności "

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Prace konkursowe można wysyłać do 20 maja.

Majówka z kultura i sztuką 2017

W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy osoby niepełnosprawne do wspólnego spędzenia czasu w ramach akcji "Majówka z kulturą i sztuką 2017".

Warsztaty "Studium portretu" - poziom podstawowy

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne "Studium portretu". Zajęcia przeznaczone są dla miłośników fotografii, którzy już opanowali podstawowe umiejętności fotograficzne. Warsztaty ruszają w połowie maja.

Warsztaty "Studium portretu dla zaawansowanych"

Zapraszamy na kolejną odsłonę kursu fotograficznego "Studium portretu". Tym razem warsztaty kierowane są dla osób zaawansowanych. Na Państwa zgłoszenia czekamy do  8 maja.

Inauguracja Sezonu Turystycznego 2017

Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc zapraszają do wspólnego świętowania Inauguracji Sezonu Turystycznego 2017. Od 29 kwietnia do 7 maja w całym regionie odbędą się różnego rodzaju aktywności.

Kurs fotograficzny "Mam lustrzankę dla zaawansowanych"

Ruszamy z kolejnymi warsztatami fotografii! Otwieramy nabór na kurs "Mam lustrzankę dla zaawansowanych". Warsztaty te przeznaczone są dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją podstawową wiedzę z zakresu fotografii cyfrowej.

Kurs "Cyfrowa obróbka zdjęć"

W maju zapraszamy do udziału w kursie z cyfrowej obróbki zdjęć. Na warsztat bierzemy program Adobe Photoshop. Liczba miejsc jest ograniczona.

Majówka w Muzeum

W dniach 1-3 maja załoga Muzeum udaje się na zasłużony odpoczynek, zatem po długim weekendzie zapraszamy dopiero w czwartek, 4 maja. Szczegółowa rozpiska pracy Muzeum w zakładce.

KWI
Fotorelacja z otwarcia wystawy fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka

20 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka. Tych, którzy nie dotarli na wernisaż, a chcieliby jeszcze zobaczyć prace, zapraszamy do Muzeum do 11 maja.

Warsztaty fotografii otworkowej

ramach obchodów Światowego Dnia Fotografii Otworkowej (Worldwide Pinhole Photography Day), Muzeum Fotografii zaprasza na warsztaty z fotografii otworkowej.

Warsztaty odbędą się 23 kwietnia.

Wystawa fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka

Po raz kolejny w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii Otworkowej (Worldwide Pinhole Photography Day). Z tej okazji zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka.

Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia o godz. 19.00 w Muzeum Fotografii.

Dni wolne w Wielkanoc

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi informujemy, że od Wielkiego Czwartku Muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy ponownie we wtorek, 18 kwietnia.

Wernisaż wystawy prac Grupy Miłośników Kadru - fotorelacja

Ostatniego dnia marca miało miejsce otwarcie wystawy prac członków Grupy Miłośników Kadru.

Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia. Zapraszamy do zwiedzania.

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.