LIS
Wernisaż wystawy "Na ścieżkach Natury"

Pokonkursowa wystawa w ramach dziesiątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury" odbędzie się w Kowalewie Pomorskim (3.11), we Włocławku (17.11) oraz Toruniu (27.11-3.12). My na otwarcie wystawy zapraszamy 23.11 o godz. 18.00. Szczegółowy program na stronie www.sztukanatury.pl.

LIS
Fotorelacja z otwarcia wystawy "Pod skórą" Macieja Pisuka

Otwarcie wystawy Macieja Pisuka odbyło się 15 listopada, a prace można oglądać do 16 grudnia. Zapraszamy również na spotkanie z autorem, które odbędzie się 15 grudnia. Wstęp wolny.

Wystawa fotografii "Pod skórą" - Maciej Pisuk

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Macieja Pisuka "Pod skórą". Wernisaż odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00, a sama wystawa jest organizowana pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Studium portretu - warsztaty fotograficzne

Pod koniec listopada zapraszamy na kolejną edycję kursu fotograficznego "Studium portretu". Tym razem zajęcia poprowadzi Jacek Ziółkowski, wykładowca Bydgoskiej Akademii Fotografii. Na zgłoszenia czekamy do 16 listopada.

PAŹ
Mam lustrzankę - warsztaty fotograficzne dla początkujących

Ruszamy z jesienną edycją kursu fotograficznego dla początkujących. Warsztaty poprowadzi Jacek Ziółkowski. Zapisy trwają do 10 listopada.

PAŹ
Kurs "Cyfrowa obróbka zdjęć"

Ponownie zapraszamy do udziału w kursie z cyfrowej obróbki zdjęć. Zajęcia ruszają w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 2 listopada.

PAŹ
Warsztaty z technik kolorowej fotografii

Sobotnie popołudnie spędziliśmy na kolorowaniu zdjęć. Marek Noniewicz prowadził warsztaty z technik kolorowej fotografii, a to wszystko w ramach konferencji  przygotowanej przez Katedrę Przemysłów Kreatywnych WSG "Przemysły kreatywne szansą rozwoju miasta" oraz Vintage Photo Festival.

Vintage Photo Festiwal 2017

W październiku rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festiwal. Jako partnerzy, gorąco polecamy i zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach.

Dyplomy Bydgoskiej Akademii Fotografii - fotorelacja

29 września odbył się wernisaż prac dyplomowych słuchaczy 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Podczas otwarcia kadra akademii wręczyła dyplomy absolwentom i przywitała słuchaczy nowej edycji. Wystawę będzie można oglądać do 28 października.

Portret sto lat temu

Ostatniego dnia września odbyły się warsztaty dla najmłodszych "Portret sto lat temu". Marek Noniewicz zabrał dzieci do świata początków fotografii w ramach festiwalu filmowego Przeźrocza.

Metropolia za pół ceny

Zapraszamy do udziału w akcji „Metropolia za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października 2017.

Finał Tehofest 2017 - fotorelacja

Za nami Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O TehoFest 2017. Po południu spędziliśmy czas na wykładzie o portrecie i warsztacie z retuszu, a wieczorem ruszyliśmy na wielki finał, który odbył się w Fabryka Obrabiarek do Drewna.

Festiwal Filmowy Przeźrocza

Od 28 września do 1 października odbędzie się trzecia edycja bydgoskiego festiwalu filmowego skierowanego do miłośników kina artystycznego.
Festiwal Filmowy „Przeźrocza” przedstawia nowe nurty w polskim kinie dokumentalnym jednocześnie silnie odwołując się do filmowych, także bydgoskich, tradycji sztuki dokumentu. Jako partnerzy festiwalu, szczególnie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Noniewiczem oraz warsztaty fotografii dla dzieci.

Wernisaż prac absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii

29 września odbędzie się prezentacja prac dyplomowych absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wystawa stanowi zwieńczenie ich całorocznej pracy – zmagań z różnymi gatunkami i technikami fotografowania – pod okiem wykładowców i promotorów. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Od października ruszamy z warsztatami również dla naszych pociech. Roczne zajęcia z fotografii prowadzić będzie Dom Kultury APK.

Rekrutacja do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Od października rusza kolejna IX edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Jest to roczny, intensywny kurs fotografii. Zapraszamy do udziału w praktycznych zajęciach obejmujących różne zakresy tematyczne, spośród których wymienić można: portret, krajobraz, dokument, architekturę, akt i wiele innych.

Święto Szlaku TeH2O TehoFest

16 września zapraszamy wszystkich na obchody Święta Szlaku TeH2O TehoFest! Każdy z 15 obiektów przygotował ciekawe atrakcje. My zapraszamy już na 12.30.

SIE
"Mam lustrzankę dla początkujących" we wrześniu

Po wakacjach wracamy do naszych stałych warsztatów. We wrześniu zapraszamy wszystkich fotograficznych nowicjuszy na kurs "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 12 września.

Fotografia i film w Szkole Policealnej

Niepubliczna Szkoła Plastyczna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy prowadzi nabór na rok szkolny 2017/2018. Jedną ze specjalności jest fotografia i film.

Warsztaty cyjanotypii

W sierpniu zapraszamy na warsztaty jednej z pierwszych XIX wiecznych technik fotograficznych. Dzięki tej metodzie możemy stworzyć obraz „cienia” płaskich przedmiotów (liście, pióra, ptaków itp.) na niebieskim tle. Wykorzystywany jest w tym celu specjalnie przygotowany papier, posiadający właściwości światłoczułe.