Warsztaty fotografii krajobrazowej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbędą się 19 - 20 sierpnia. Warsztaty fotografii krajobrazowej to doskonała propozycja dla wszystkich fotografujących podczas wakacyjnych wojaży.

Wakacyjne przeglądy portfolio

W imieniu Bydgoskiej Akademii Fotografii zapraszamy miłośników fotografii na darmowe konsultacje, podczas których poddamy konstruktywnej ocenie Wasz fotograficzny dorobek.

Otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H2O

18 lipca odbyło się otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H20, która jest częścią projektu "Miasto-Ludzie-Muzeum", przygotowanego przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Projekt wpisuje się w Rok Rzeki Wisły, a honorowym patronatem objął go Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz. Ekspozycja czynna do 10 września.

Miasto – Ludzie – H2O

Razem z Katedrą Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zapraszamy na otwarcie wystawy 18 lipca, która prezentować będzie fotografię, grafikę i instalacje i jest częścią większego projektu MIASTO – LUDZIE – H2O. Drzwi do Galerii o 18.00 otworzy kuratorka - Marta Rosenthal.

Wernisaż wystawy powarsztatowej

12 lipca o godz. 18.00 odbędzie się, ostatnie w tym roku akademickim, otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych. Tym razem swoje zdjęcia pokażą kursanci z grup zaawansowanych: Mam lustrzankę i Studium portretu.

(fot. Dawid Rem.)

Długi weekend w Muzeum

W związku ze czerwcowym długim weekendem, zmienią się godziny pracy Muzeum:

-> 15.06 - nieczynne

-> 16.06 - 11.00 - 13.00

-> 17.06 - nieczynne

Standardowo w niedzielę i poniedziałek również nie pracujemy.

W wolne dni, życzymy Państwu i sobie, owocnego wypoczynku na łonie natury.

CZER
„Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”

20 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy do galerii APK na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina).

Muzeum przyjazne osobom niepełnosprawynm

Z olbrzymią radością informujemy, że znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami. Otrzymaliśmy certyfikat w ramach projektu "Bydgoskie miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami." Organizatorem akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy. Dziękujemy!

Najlepszy widok na Bydgoszcz

3 czerwca miało miejsce spotkanie fotograficzne, na które bydgoski deweloper, Moderator Inwestycje zaprosił do swoich „Niebieskich Apartamentów” w Nordic Haven. Oprócz pleneru na wysokościach, w Muzeum odbyły się warsztaty z fotografii architektury i krajobrazu.

Konkurs literacko-fotograficzny

W imieniu Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zapraszamy do konkursu literacko-fotograficznego skupionego wokół żywiołu wody. Termin nadsyłania prac mija 31 października b.r.

Warsztaty cyjanotypii podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki ponownie zawitał do Muzeum Fotografii. W tym roku zorganizowaliśmy warsztaty cyjanotypii, które poprowadził Marek Noniewicz.

Odlotowa sesja podczas Europejskiej Nocy Muzeów

Europejska Noc Muzeów za nami. Jedną z atrakcji była specjalna, odlotowa sesja fotograficzna dla zwiedzających. Załoga muzealna również skorzystała z lotu balonem i bawiła się znakomicie.

Wernisaż wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane / Europejska Noc Muzeów

W minioną sobotę, w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów, odbyło się otwarcie wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane. Ekspozycja jest zbiorem prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy oraz kursu A.20 wyłonionych w corocznym konkursie. Nagrodzonym, młodym fotografom gratulujemy!

Europejska Noc Muzeów

20 maja odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. W ramach akcji zapraszamy na otwarcie wystawy „Barwy Świata – Światłem Malowane”, fotografowanie w atelier oraz zwiedzanie Muzeum do samej północy! Startujemy o 18.00.

Nowe propozycje na BAF - Master

Ruszyła rekrutacja na nową, ekspercką formułę Bydgoskiej Akademii Fotografii! Program BAF MASTER powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć nowe umiejętności, udoskonalić swój warsztat twórczy oraz go ukierunkować – fotografkach i fotografach mających wiedzę podstawową z zakresu analogowych i cyfrowych technik fotograficznych oraz cyfrowej obróbki obrazu, w tym absolwentach Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Konkurs fotograficzny "Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności "

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Prace konkursowe można wysyłać do 20 maja.

Majówka z kultura i sztuką 2017

W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy osoby niepełnosprawne do wspólnego spędzenia czasu w ramach akcji "Majówka z kulturą i sztuką 2017".

Warsztaty "Studium portretu" - poziom podstawowy

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne "Studium portretu". Zajęcia przeznaczone są dla miłośników fotografii, którzy już opanowali podstawowe umiejętności fotograficzne. Warsztaty ruszają w połowie maja.

Warsztaty "Studium portretu dla zaawansowanych"

Zapraszamy na kolejną odsłonę kursu fotograficznego "Studium portretu". Tym razem warsztaty kierowane są dla osób zaawansowanych. Na Państwa zgłoszenia czekamy do  8 maja.

Inauguracja Sezonu Turystycznego 2017

Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc zapraszają do wspólnego świętowania Inauguracji Sezonu Turystycznego 2017. Od 29 kwietnia do 7 maja w całym regionie odbędą się różnego rodzaju aktywności.