Kurs fotograficzny "Mam lustrzankę dla zaawansowanych"

Ruszamy z kolejnymi warsztatami fotografii! Otwieramy nabór na kurs "Mam lustrzankę dla zaawansowanych". Warsztaty te przeznaczone są dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją podstawową wiedzę z zakresu fotografii cyfrowej.

Kurs "Cyfrowa obróbka zdjęć"

W maju zapraszamy do udziału w kursie z cyfrowej obróbki zdjęć. Na warsztat bierzemy program Adobe Photoshop. Liczba miejsc jest ograniczona.

Majówka w Muzeum

W dniach 1-3 maja załoga Muzeum udaje się na zasłużony odpoczynek, zatem po długim weekendzie zapraszamy dopiero w czwartek, 4 maja. Szczegółowa rozpiska pracy Muzeum w zakładce.

KWI
Fotorelacja z otwarcia wystawy fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka

20 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka. Tych, którzy nie dotarli na wernisaż, a chcieliby jeszcze zobaczyć prace, zapraszamy do Muzeum do 11 maja.

Warsztaty fotografii otworkowej

ramach obchodów Światowego Dnia Fotografii Otworkowej (Worldwide Pinhole Photography Day), Muzeum Fotografii zaprasza na warsztaty z fotografii otworkowej.

Warsztaty odbędą się 23 kwietnia.

Wystawa fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka

Po raz kolejny w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii Otworkowej (Worldwide Pinhole Photography Day). Z tej okazji zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii fotografii otworkowej z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka.

Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia o godz. 19.00 w Muzeum Fotografii.

Dni wolne w Wielkanoc

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi informujemy, że od Wielkiego Czwartku Muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy ponownie we wtorek, 18 kwietnia.

Wernisaż wystawy prac Grupy Miłośników Kadru - fotorelacja

Ostatniego dnia marca miało miejsce otwarcie wystawy prac członków Grupy Miłośników Kadru.

Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia. Zapraszamy do zwiedzania.

MARZ
Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r., zachęcająca do aktywnego wypoczynku poza sezonem urlopowym.

MARZ
Fotorelacja z otwarcia wystawy "Dawno temu na Podhalu"

Pierwszy wernisaż w tym roku za nami. 23 marca odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Dawno temu na Podhalu". Autorem zdjęć jest Leszek J. Pękalski.

Dziękujemy za liczne przybycie, zapraszamy do zwiedzania. Wystawa czynna do 13 kwietnia.

Warsztaty "Mam lustrzankę" - edycja kwietniowa

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie warsztatów fotograficznych dla początkujących "Mam lustrzankę". Zajęcia odbędą się w Muzeum fotografii w kwietniu.

Mobile Photo Trip

W nasze skromne progi zawitała dziś ekipa Mobile Photo Trip. Jest to grupa fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta.

Konkurs fotograficzny Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach Projektu Dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Termin wysyłania prac upływa 20 maja.

Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Zapraszamy na otwarcie wystawy Leszka J. Pękalskiego. W 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma.
Wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.00.

Konkurs fotograficzny Graj nie online

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez studentów WSG z kierunku przemysły kreatywne. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Wielkie BydgoszczGranie”, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, którego celem jest popularyzacja gier tradycyjnych.

Nowe propozycje lekcji muzealnych

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej urozmaiconej oferty lekcji muzealnych

Regional Press Photo 2016 w Małej Galerii ZPAF w Toruniu

22 lutego w Małej Galerii Fotografii - siedzibie ZPAF Okręgu Kujawsko - Pomorskiego odbyła się kolejna po bydgoskiej, odsłona wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016.

Historia uryta w szufladzie

"Historia ukryta w szufladzie" to tytuł projektu zrealizowanego przez absolwentkę Bydgoskiej Akademii Fotografii, na podstawie oryginalnie zachowanych negatywów Norberta Miszkowicza. Otwarcie wystawy odbyło się 10.02  w foyer Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Marcinkowskiego, wystawa potrwa do 20.03

Fot.Remigiusz Gadacz

Wernisaż w foyer Miejskiego Centrum Kultury na fotografii Małgorzata Jagieniak i Marek Noniewicz - kurator wystawy i kustosz Muzeum Fotografii

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon

10 lutego odbyło się spotkanie promujące fotoksiążkę 4DON autorstwa Łukasza Ułanowskiego. W fordońskim Klubu Heros odbyła się prezentacja zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie.
Jeden z egzemplarzy został przekazany naszemu Muzeum i jest dostępny zwiedzającym do wglądu.

LUT
Harcerski Bydgoski Bieg Nocny 2017 „Tropiciele zagadek przeszłości”

Nocni goście w Muzeum Fotografii - XLIII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Tropiciele zagadek przeszłości” 20/21 stycznia 2017 roku.