STY
Konkurs fotograficzny „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Fotorelacja z wernisażu wystawy Regional Press Photo 2016

20 grudnia odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016. Szczęśliwej trzynastce lauretów jeszcze raz gratulujemy.

Przerwa świąteczno-noworoczna

Informujemy, że w dniach od 23 grudnia br. do 9 stycznia  2017 r. Muzeum Fotografii będzie nieczynne.

Wernisaż wystawy Regional Press Photo

Do 31 stycznia 2017 roku zapraszamy do obejrzenia wystawę pokonkursową REGIONAL PRESS PHOTO 2016 - Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

GRU
Mam lustrzankę - kurs w formie prezentu

fot_Patrycja Rynkiewicz

Trwa nabór na warsztaty "Mam lustrzankę".

Spotkania warsztatowe odbywają się wieczorami lub w weekendy w Muzeum Fotografii.

Zapraszamy do zapoznania się z terminem rozpoczęcia i do zapisów.

Studium Portretu

Warsztaty przeznaczone są dla osób już zajmujących się fotografią, które już opanowały podstawowe umiejętności fotograficzne. Na Cykl 18. godzin składa się warsztat z technik oświetleniowych studyjnych i plenerowych, praca z modelką, edycja i retusz w programie graficznym, przygotowanie zdjęć do wydruku i na wystawę.

Podpatrzone w Naturze

25 listopada zapraszamy do Muzeum Fotografii przy WSG na otwarcie wystawy „Podpatrzone w Naturze” oraz spotkanie z Piotrem Górnym. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2015.

Z aparatem na Szlak TeH2O
fot. Adam Juszkiewicz

W listopadowe czwartki od godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum. Można przybyć ze swoim aparatem i wziąć udziału w fotograficznym spotkaniu grupy plenerowej uczestniczącej w artystycznym przedsięwzięciu.

Portret Kolodionowy

Zapraszamy do zapisów (do 10.12.2016!) na indywidualny lub grupowy portret, zarejestrowany kamerą wielkoformatową i wywołany w technice mokrej płyty kolodionowej. Grudniowa sesja w muzealnym atelier to pomysł na niebanalny prezent dla bliskiej osoby. Unikatowe obrazy fotograficzne stworzy dla nas Katarzyna Bojko-Szymczewska – fotografka mieszkająca i pracująca w Gdańsku, specjalizująca się w fotografii tradycyjnej, laureatka tegorocznej edycji DEBUTS – projektu „doc! photo magazine”

LIS
Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2016

fot_Paweł Skraba

Wystawa REGIONAL PRESS PHOTO 2016 20 grudnia o godz. 18.00

W dniu wernisażu III Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego nastąpi ogłoszenie werdyktu Jury.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Rafała Bruskiego Prezydenta Bydgoszczy.

Andrzej Zygmuntowicz - wernisaż wystawy Trochę przyjemności

Zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Zygmuntowicza 11 października o godz. 18.00

12 października o godz. 12.00 w APK odbędzie się wykład autora z pokazem nt. "Przyjemność z fotografii analogowej w dobie cyfrowej.

Trwa rekrutacja na BAF VIII i BAF MASTER

Zachęcamy wszystkich do odbycia rocznego kursu fotografii w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Absolwentów BAF i osoby, które zdobyły podstawowe kompetencje fotograficzne zapraszamy do wyboru BAF MASTER nowej, półrocznej eksperckiej formuły.

Absolwencie BAF i studenci WSG otrzymują 10% zniżki

Zajęcia fotograficzne w Domu Kultury

NEGATYWNY WTOREK to cykliczne spotkania, połączone z formami warsztatowymi. Podczas zajęć nauczymy się podstaw fotografii, poznamy bydgoskich fotografów, skonsultujemy swoje prace, dokonamy twórczej krytyki, uzyskamy porady, dotyczące sprzętu fotograficznego, a także wybierzemy się na zajęcia plenerowe.

Seminarium

Od 8 do 10 września zapraszamy na Seminarium Fotograficzna Bydgoszcz - 90 lat od ALFY do Fotonu. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogram wydarzeń.

Zmiany dni pracy

Informujemy, iż w okresie wakacyjnym Muzeum Fotografii w Bydgoszczy otwarte będzię od wtorku do piątku w godzinach 11.00-17.00.

Staż w Muzeum

Muzeum Fotografii w Bydgoszczy przy WSG ogłasza nabór na staż.

FOTOKREATOR w Katedrze Przemysłów Kreatywnych WSG i BAF

Przyjdź 1 lipca w piątek o godz. 16.00  do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej i dowiedź się czym są przemysły kreatywne i dlaczego warto łączyć biznes z kulturą. Spotkanie informacyjne będzie połączone z warsztatem fotograficznym i kontaktem z kadrą Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Słownik Bydgoskich Fotografów #2

fot_Dominika Hermanowicz

Czerwcową porą fotografowie mają co robić. Prosto z pleneru i działań autorskich zaprosiliśmy na rozmowę Pawła Malinowskiego. Druga odsłona Bydgoskiego Słownika Fotografów odbędzie się 24 czerwca o godz. 18.00 . Młody reprezentant środowiska bydgoskich fotografów opowie  o swojej bieżącej twórczości i zaprezentuje swoje zdjęcia.

Na Szlaku TeH2O #6 - Stara Warzelnia

fot_Adam Juszkiewicz

Do 30 czerwca zbieramy osoby chętne na sesję reklamową w miejscu towarzyskich spotkań bydgoszczan - Starej Warzelni.

Niepubliczny Dom Kultury

Niepubliczny Dom Kultury „Akademicka Przestrzeń Kulturalna” Wyższej Szkoły Gospodarki zaprasza na Spotkania z fotografią, realizowane w ramach programu edukacyjno-wychowawczego BĄDŹ KREATYWNY. Podsumowaniem zajęć, prowadzonych od września do grudnia 2016, będzie wystawa prac uczestników prezentowana w galerii APK.