22 grudnia 2016

Przerwa świąteczno-noworoczna

Informujemy, że w dniach od 23 grudnia br. do 9 stycznia  2017 r. Muzeum Fotografii będzie nieczynne.

12 grudnia 2016

Wernisaż wystawy Regional Press Photo

Do 31 stycznia 2017 roku zapraszamy do obejrzenia wystawę pokonkursową REGIONAL PRESS PHOTO 2016 - Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

7 grudnia 2016

Mam lustrzankę - kurs w formie prezentu

fot_Patrycja Rynkiewicz

Trwa nabór na warsztaty "Mam lustrzankę".

Spotkania warsztatowe odbywają się wieczorami lub w weekendy w Muzeum Fotografii.

Zapraszamy do zapoznania się z terminem rozpoczęcia i do zapisów.

6 grudnia 2016

Studium Portretu

Warsztaty przeznaczone są dla osób już zajmujących się fotografią, które już opanowały podstawowe umiejętności fotograficzne. Na Cykl 18. godzin składa się warsztat z technik oświetleniowych studyjnych i plenerowych, praca z modelką, edycja i retusz w programie graficznym, przygotowanie zdjęć do wydruku i na wystawę.

15 listopada 2016

Podpatrzone w Naturze

25 listopada zapraszamy do Muzeum Fotografii przy WSG na otwarcie wystawy „Podpatrzone w Naturze” oraz spotkanie z Piotrem Górnym. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2015.

8 listopada 2016

Z aparatem na Szlak TeH2O

fot. Adam Juszkiewicz

W listopadowe czwartki od godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum. Można przybyć ze swoim aparatem i wziąć udziału w fotograficznym spotkaniu grupy plenerowej uczestniczącej w artystycznym przedsięwzięciu.

3 listopada 2016

Portret Kolodionowy

Zapraszamy do zapisów (do 10.12.2016!) na indywidualny lub grupowy portret, zarejestrowany kamerą wielkoformatową i wywołany w technice mokrej płyty kolodionowej. Grudniowa sesja w muzealnym atelier to pomysł na niebanalny prezent dla bliskiej osoby. Unikatowe obrazy fotograficzne stworzy dla nas Katarzyna Bojko-Szymczewska – fotografka mieszkająca i pracująca w Gdańsku, specjalizująca się w fotografii tradycyjnej, laureatka tegorocznej edycji DEBUTS – projektu „doc! photo magazine”

1 listopada 2016

Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2016

fot_Paweł Skraba

Wystawa REGIONAL PRESS PHOTO 2016 20 grudnia o godz. 18.00

W dniu wernisażu III Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego nastąpi ogłoszenie werdyktu Jury.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Rafała Bruskiego Prezydenta Bydgoszczy.

27 września 2016

Andrzej Zygmuntowicz - wernisaż wystawy Trochę przyjemności

Zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Zygmuntowicza 11 października o godz. 18.00

12 października o godz. 12.00 w APK odbędzie się wykład autora z pokazem nt. "Przyjemność z fotografii analogowej w dobie cyfrowej.

6 lipca 2016

Trwa rekrutacja na BAF VIII i BAF MASTER

Zachęcamy wszystkich do odbycia rocznego kursu fotografii w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Absolwentów BAF i osoby, które zdobyły podstawowe kompetencje fotograficzne zapraszamy do wyboru BAF MASTER nowej, półrocznej eksperckiej formuły.

Absolwencie BAF i studenci WSG otrzymują 10% zniżki