Podbij Bydgoszcz

W terminie od 1 maja do 30 września 2016 r. zapraszamy do odwiedzania Muzeum Fotografii w ramach akcji Podbij Bydgoszcz. Po zakupieniu biletu zwiedzanie będzie potwierdzone specjalną pieczątką w odpowiednim miejscu na karcie.

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW w Muzeum Fotografii

fot. Kornilia Beaszkiewicz

Europejska Noc Muzeów w Muzeum Fotografii. Zaczynamy wernisażem wystawy „Barwy Świata – Światłem Malowane”.

Prosimy zapoznać się z programem.

Podróżnicy

Podczas Festiwalu Podróżnicy Muzeum Fotografii będzie można zwiedzać w cenie biletu ulgowego. Zapraszamy w piątek od 14.30 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 14.00.

Seminarium popularnonaukowe

fot. Karolina Szatkowska

W dniach od 12 do 14 kwietnia organizujemy pierwszą część sympozjum Fotograficzna Bydgoszcz. 90 lat od "Alfy" do FOTONU.

Prosimy zapoznać się z programem

MARZ
WARSZTATY

fot. Bogusław Dudziak

Zapraszamy na warsztaty fotografii portretowej i na sesję aranżowaną.

MARZ
SŁOWNIK BYDGOSKICH FOTOGRAFÓW #1

fot_Łukasz Antczak

Muzeum Fotografii jest miejscem pamięci bydgoskich twórców. Prowadzimy dokumentację i popularyzujemy działania bydgoskich fotografów.

11 marca, piątek o godz. 17 zapraszamy na spotkanie autorskie z
Zdzisławem Krakowiakiem

FOTOKINO

Zapraszamy na tematyczne pokazy zdjęć, czyli tzw. slajdowisko. Wydarzeniu towarzyszy spotkanie z twórcą i prelekcja na wybrany temat z zakresu teorii i historii fotografii.

Plener na Szlaku TeH2O

Czwarty z cyklu plenerów, z udziałem przewodnika – instruktora fotografii, na trasie bydgoskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O odbędzie się w kontekście Muzeum Kanału Bydgoskiego.

LUT
Warsztaty "Retusz fotografii. Napraw i pokoloruj rodzinne pamiątki"

Z instruktorem odnowisz stare zdjęcia. Poznasz podstawy retuszu analogowego i cyfrowego. Ostatecznie przywrócisz blask rodzinnym pamiątkom.

Przerwa remontowa

Przybyła! Czas rozpocząć montaż oczekiwanej półprzezroczystej podłogi na antresoli Muzeum Fotografii w Bydgoszczy!

Z powodu przewidzianych prac, wyłączamy Muzeum Fotografii z funkcjonowania w dniach 26-28.01.2016. Za utrudnienia przepraszamy.

Finisaż wystawy "Rosarium"

W sobotę, 30 stycznia o godz. 12 zapraszamy na finisaż wystawy "Rosarium" Erazma Wojciecha Felcyna. W programie pokaz pokonkursowy i powarsztatowy.

fot. Emilia Kopeć

Makroświaty - warsztaty - zapisy

Ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne z techniki makrofotografii, które poprowadzi Jarosław Jan Jeleński członek Związku Polskich Fotografów Przyrody.

GRU
Ferie fotograficzne

Do 16 stycznia prowadzimy zapisy za zajęcia podczas ferii zimowych z fotografii.

Obowiązują zapisy telefoniczne prowadzone w godzinach otwarcia Muzeum.

Opłata za zajęcia - 50 zł

GRU
Funkcjonowanie w okresie zimowym

W okresie zimowy zmieniają się też godziny otwarcia. Od wtorku do piątku od 11 do 17 i w sobotę od 10 do 14.

FOTO PRZESTRZENIE AF13

4.12.2015 o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Grupy fotograficznej AF13

Na szlaku TeH2O - zapisy - ostatnie miejsca

Muzeum Fotografii przy WSG inauguruje cykl plenerów, z udziałem przewodnika – instruktora fotografii, na trasie bydgoskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O.

Warsztaty - zapisy

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów „Mam lustrzankę”. Zajęcia skierowane są do osób, które dopiero zaczęły interesować się fotografią i chcą poznać możliwości swojego aparatu.

Ruszają również warsztaty fotograficzne "Szlachetny fotograf" z analogowych technik historycznych. Zaczynamy od cyjanotypii.

LIS
Bezpłatne warsztaty z fotografii przyrodniczej

20.11.2015 o godzinie 12:00 rozpocznie się dwugodzinny, bezpłatny pokaz warsztatowy z fotografii przyrodniczej. Prowadzącym będzie dr hab. Adam Adamski Kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Akcesoria z Fotonu

W Muzeum Fotografii trwają zmiany dotyczące części ekspozycji związanej z bydgoskim Fotonem. Chcemy poszerzyć tę część zbiorów. W związku z tym, jeżeli posiadają Państwo pamiątki, sprzęty i akcesoria związane z bydgoskim Fotonem i chcieliby Państwo przekazać je do Muzeum - chętnie je przyjmiemy.

Wystawa powarsztatowa

W najbliższą sobotę 7.11.2015 o godzinie 12:00 na antresoli Galerii Nad Brdą odbędzie się wernisaż wystawy wieńczącej warsztaty "Zapis socjologiczny Bydgoszczy". Przez ostatnie trzy tygodnie uczestnicy warsztatów intensywnie pracowali nad swoją wersją "Zapisu socjologicznego", które zaprezentują podczas wystawy.