Aktualności

6
LUT
Zabawa karnawałowa – fotorelacja

Wczoraj (31.01.2014) w Muzeum Fotografii odbyła się zabawa karnawałowa połączona za zwiedzaniem,  wywoływaniem zdjęć w ciemni oraz pozowaniem w atelier.  Dzieci miały okazję poznać tajemniczy świat fotografii, a przy okazji wesoło się pobawić. W ten oto sposób rozpoczęliśmy ferie, podczas których również warto zajrzeć do naszego muzeum, gdzie będą odbywały się warsztaty o różnorodnej tematyce. Więcej informacji we wpisie „Ferie w Muzeum Fotografii”. Zapraszamy serdecznie, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej zabawy małych przebierańców.

5
LUT
Ferie w Muzeum Fotografii

Na okres ferii zimowych Muzeum Fotografii przygotowało cykl warsztatów tematycznych dla dzieci i młodzieży.

21
STY
Zabawa karnawałowa dla najmłodszych

31 stycznia (piątek) w godz. 16.00-18.00 w Muzeum Fotografii WSG odbędzie się zabawa karnawałowa, połączona z poznawaniem fotograficznych tajemnic. Mali przebierańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, połączonej ze zwiedzaniem wyjątkowego  miejsca. Temat przewodni wieczoru to fotografia – uczestnicy imprezy zobaczą, w jaki sposób wywołuje się zdjęcia w ciemni oraz zapozują do pamiątkowej fotografii w muzealnym atelier. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami, wstęp wolny!

20
GRU
Życzenia

fot. Arkadiusz Wojtkowiak

 

Niech świąteczne chwile spędzone z najbliższymi

przyniosą wiele radości i pozostawią piękne wspomnienia,

niczym stare fotografie,

będące niezapomnianą pamiątką w rodzinnym albumie

życzą pracownicy Muzeum Fotografii

18
GRU
Godziny otwarcia Muzeum w okresie świątecznym

Informujemy, że w okresie świątecznym Muzeum Fotografii będzie nieczynne w dniach 23-26 grudnia, 29-31 grudnia oraz 1 stycznia.

10
GRU
Mikołajki w Muzeum - fotorelacja

W dniu 6 grudnia nasze muzeum z radością gościło dzieci, które przybyły do nas na lekcję muzealną poprowadzoną przez samego świętego Mikołaja za którego przebrał się nasz kustosz. Zwiedzaniu i zajęciom fotograficznym towarzyszyły zabawy i konkursy dla najmłodszych.

26
LIS
Mikołajki w Muzeum Fotografii. Wstęp wolny!

6 grudnia w Muzeum Fotografii odbędą się darmowe warsztaty muzealne połączone ze spotkaniem ze św. Mikołajem. W programie dużo atrakcji m. in. czary-mary w ciemni oraz zwiedzanie połączone z zabawami i konkursami. Zapraszamy dzieci z rodzicami na godz. 16:00. Zabawa potrwa do godz. 18:00.

19
LIS
Sitte Divomat Mini – nowy eksponat w Muzeum Fotografii

Kolekcja muzealna wzbogaciła się o nowy eksponat. Maszyna wieszakowa do wywoływania przeźroczy (proces E-6) produkcji niemieckiej z 1978 roku, DIVOMAT-MINI, to dar od pana Tadeusza Cytulskiego, który wykorzystywał ją w swej pracy nieprzerwanie od 1998 roku. Po blisko 30 tysiącach wywołanych filmów (ostatni w grudniu 2012 roku) maszyna w końcu odchodzi na zasłużoną „emeryturę”. Więcej o eksponatach muzealnych tutaj.

Zapraszamy do zwiedzania!

25
PAŹ
Wernisaż i rozdanie dyplomów BAF IV – fotorelacja

Wczoraj o godzinie 18:00 w  Muzeum Fotografii odbył się uroczysty wernisaż prac absolwentów BAF IV połączony z rozdaniem dyplomów.

Prace  słuchaczy prezentowane są  zarówno w części muzealnej, jak i w przylegającej do niej galerii APK i będzie do można je oglądać do 28 listopada br.

4
PAŹ
Fotorelacja z otwarcia wystawy prac studentów kulturoznawstwa WSG (3.10.2013 r.)

W czwartek, 3 października, w galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbył się wernisaż  przygotowywanej od dłuższego czasu wystawy prac studentów kulturoznawstwa WSG. Przedstawili oni swoje zdjęcia o różnorodnej tematyce oraz prace plastyczne własnego autorstwa. Sporą część wystawy poświęcono tematyce reportażu. Jej otwarciu towarzyszyły krótkie przemówienia studentów, których końcowym akcentem był wiersz wygłoszony przez jednego z nich – Pawła Pochylskiego. Galeria APK wypełniła się sporą liczbą gości, pośród których znaleźli się znajomi i rodzina autorów dumna  z ich początkowego dorobku artystycznego.

10
WRZ
Wystartowała kolejna edycja BAF V – pierwsze zajęcia już za nami

W sobotę 7 września o godz. 12:00 w budynku Muzeum Fotografii rozpoczęła zajęcia nowa edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Na początku odbyła się krótka inauguracja, a po niej uczestnicy udali się na pierwsze wykłady.

6
WRZ
Fotorelacja – obrona prac dyplomowych BAF 4.09.2013r.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że druga tura obron czwartej edycji BAF już za nami. Gratulujemy wszystkim autorom pomysłowych, jedynych w swoim rodzaju prac i życzymy dalszych sukcesów i inspiracji w tworzeniu wyjątkowych ujęć. Mamy nadzieję, że przygoda z fotografią będzie trwać jak najdłużej, a kolejne zdjęcia będą dowodem, że warto było ją z nami rozpocząć.

10
LIP
Rusza kolejna edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii!

Proponujemy kształcenie w dwóch trybach: wieczorowym oraz zaocznym. Po ukończeniu BAF istnieje możliwość uzyskania świadectwa ukończenia Studium Podyplomowego.
 

4
LIP
Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

Miejskie Centrum Kultury nawiedziły baśniowe postacie. Inicjatywa Stowarzyszenia z Potrzeby Serca postawiła sobie za cel integrację międzypokoleniową bydgoszczan. Kustosz Muzeum Fotografii wsparł projekt, wcielając się w postać Krasnala Śmieszka. Znajdziecie go na zdjęciu (podpowiedź na facebooku).

3
LIP
Obrona prac dyplomowych czwartej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii – 30.06.2013

fot. Arkadiusz Blachowski (na zdjęciu: Hanna Zamelska ze swoją pracą dyplomową)

Pierwsza tura za nami. Gratulujemy 11. szczęśliwcom! I trzymamy kciuki za pozostałych – widzimy się we wrześniu.

Przypominamy również o trwającym naborze do kolejnej edycji Akademii. Więcej informacji na stronie BAF.

3
LIP
Do muzeum na staż!

Muzeum Fotografii poszukuje osoby na staż od 1 sierpnia 2013 roku.
Wymagane wykształcenie wyższe (preferowane studia związane z kulturą). Mile widziana znajomość obsługi komputera oraz zainteresowanie fotografią.

Zgłoszenia (CV) prosimy kierować na adres: arek.blachowski@interia.pl do 12 lipca.

Szczegółowe informacje: ULOTKA INFORMACYJNA

24
CZER
Plener Bydgoskiej Akademii Fotografii – Borsk 14-16.06.2013

Kolejny plener za nami. Dziękujemy za doskonałą zabawę wykładowcom i słuchaczom! Zainteresowanym przypominamy o naborze do piątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii (szczegóły: tutaj). Zapisy do 23 sierpnia!

Więcej zdjęć z pleneru znajdziecie też: na naszym facebooku, stronie BAF oraz EMAYA.

Zachęcamy do obejrzenia!

20
MAJ
Noc Muzeów 18.05.2013 – fotorelacja

Tak spędziliśmy Noc Muzeów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Najwytrwalsi żegnali się z nami 19 maja! Więcej zdjęć na facebooku.

25
KWI
Noc Muzeów 18 maja 2013 – program

Noc Muzeów to ogólnopolska akcja, polegająca na udostępnianiu zwiedzającym instytucji kulturalnych w godzinach nocnych. W tym roku, poza możliwością obejrzenia ekspozycji stałej, Muzeum Fotografii przygotowało trzy dodatkowe atrakcje.

14
LUT
BAL Fotografa BAF – 9.02.2013 r.

fot. Piotr Kowalski

Bal absolwentów i słuchaczy Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę!

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz