30 kwietnia 2015

Godziny otwarcia Muzeum Fotografii w weekend majowy

W związku z nadchodzącą dużymi krokami majówką, Muzeum Fotografii  2.05.2015 będzie nieczynne.  Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i słonecznej aury:)

30 kwietnia 2015

Muzeum Fotografii bierze udział w akcji „Podbij Bydgoszcz!”

Akcja „Podbij Bydgoszcz!” polega na zwiedzaniu miejsc kulturalnych biorących udział w akcji i zbieraniu pieczątek po zwiedzeniu każdego z nich. Pieczątki należy gromadzić na specjalnym kuponie konkursowym, po zebraniu co najmniej 10 mozna wziąc udział w losowaniu nagród. Do 30.09 września należy przesłać kupon wraz z zebranymi pieczątkami na adres:

Bydgoskie Centrum Informacji
ul. Batorego 2

28 kwietnia 2015

Europejska Noc Muzeów w Muzeum Fotografii

Już niedługo, bo 16.05.2015 o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Jak co roku, uczestników czeka moc atrakcji i dobra zabawa.  Poniżej program Nocy. Wszystkich chętnych zapraszamy :)

1 kwietnia 2015

Godziny otwarcia Muzeum Fotografii w czasie Świąt

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy Muzeum Fotografii dnia 3. oraz 4. kwietnia będzie nieczynne.
7. kwietnia Muzeum będzie czynne od 10:00 do 18:00.

Wszystkim fotografującym, fotografowanym oraz innym życzymy Wesołych Świąt pełnych spokoju, radości i rodzinnej atmosfery :)

7 marca 2015

Dzień Kobiet w Muzeum Fotografii – fotorelacja

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj w Muzeum Fotografii odbyły się warsztaty Studium Portretu z okazji Dnia Kobiet.  Wszystkie Panie mogły zgłębić tajniki dobrego portretu. Poznały także rolę oświetlenia przy pracy w atelier, oraz samodzielnie wykonały kilka portretów.
Wszystkim Paniom zarówno fotografującym, jak i pozującym dziękujemy za udział w warsztatach i mile spędzony czas. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!:)

28 lutego 2015

„Mam lustrzankę” nabór na edycję marcową nadal trwa!

Pod koniec marca organizujemy kolejną odsłonę warsztatów „mam lustrzankę”. Jeżeli dopiero zaczynasz fotografować i chcesz nauczyć się jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu, te warsztaty są dla Ciebie.  Na zajęciach zostaną omówione podstawowe funkcje lustrzanki, ustawienia manualne oraz rola oświetlenia w fotografii. Dowiecie się także jak zrobić zdjęcie nocne,  co to jest głębia ostrości i jak zrobić dobre zdjęcie makro.

20 lutego 2015

Łukasz Ułanowski zwycięzcą „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”

Z ogromną radością i dumą pragniemy ogłosić, iż absolwent Kulturoznawstwa WSG o specjalności fotografia i techniki multimedialne, oraz wieloletni wolontariusz Muzeum Fotografii zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie  „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszej Muzealnej Załodze tak utalentowanych ludzi! :)

19 lutego 2015

Ferie w Muzeum Fotografii

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak robi się odbitkę w ciemni fotograficznej, jak wygląda praca w studio fotograficznym, co to jest luksografia – zapraszamy na zajęcia do Muzeum Fotografii.
Przez całe ferie organizujemy zajęcia muzealne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Grupy prosimy o kontakt pod adresem mailowym: muzeumfoto@byd.pl, lub telefoniczny pod numerem: 52 567 00 07.

Serdecznie zapraszamy! :)

17 lutego 2015

Muzeum Fotografii na Szlaku TeH2O

Z przyjemnością informujemy, iż Muzeum Fotografii jest jednym z obiektów należących do Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20.  Szlak powstał dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i ma na celu zwiększenie popularności obiektów kulturowych związanych z przemysłem. Więcej o szlaku na stronie: www.shiftx.eu.

10 grudnia 2014

10 lat Muzeum Fotografii (2004-2014). Fotorelacja

28 listopada 2014 roku świętowaliśmy obchody jubileuszu 10-lecia Muzeum Fotografii WSG. Podczas uroczystości wręczyliśmy dyplomy wszystkim tym, którzy od lat wspierają naszą działalność. Po oficjalnych podziękowaniach otwarta została wystawa „Fotografia”, przygotowana we współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.  W kolejnej części obchodów można było skosztować tortu jubileuszowego i wysłuchać koncertu zespołu Akustycznie.