Aktualności

9
LIS
Transfer polaroida - warsztaty

Mimo olbrzymiej ekspansji technologii cyfrowych, fotografia natychmiastowa nie zniknęła z fotograficznego uniwersum. Ocalenie przez Floriana Kapsa ostatniej fabryki Polaroida było zaledwie początkiem wielkiego powrotu technologii opatentowanej przez Edwina Herberta Landa już 1947 roku. Dziś Polaroid wypuszcza nowe aparaty, a zdjęcia natychmiastowe stanowią mocną przeciwwagę dla cyfrowego zapisu uwodząc materialnością nie tak łatwo dostępną w cyfrowym świecie. 

7
LIS
Semestralne zajęcia dla dzieci

Od listopada zapraszamy na stałe, semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Domu Kultury APK. 

6
LIS
Warsztaty fotografii spirytystycznej

W jeden z listopadowych wieczorów zapraszamy na warsztaty z fotograficznego wywoływania duchów.

20
PAŹ
Bydgoska Akademia Fotografii MASTER - tryb zaawansowany

Trwa nabór do eksperckiej formuły BAF MASTER. W ofercie są do wyboru aż cztery różne pracownie prowadzone przez doświadczonych fotografów. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie fotografii.

15
PAŹ
Mam cyfrę - warsztaty dla początkujących

Wszystkich amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia ruszają już w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada.

15
WRZ
Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego - wystawa

W najbliższy piątek zapraszamy do Koronowa na wernisaż wystawy "Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego" w ramach Aneksu do XI Festiwalu Podróżnicy.
Wystawie towarzyszyć będzie film pt." Wokół Islandii! Historyczny rejs „Eurosa” z archiwum Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz prelekcja podróżnicza: Rafał Nowicki, Przemysław Zbytek.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz.18.00 w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie.

27
SIE
Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy

Zapraszamy na tegoroczny festiwal organizowany przez Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 3 - 30.09.2021 r.

12
SIE
Roczny kurs fotografii

Otwieramy nabór na kolejna edycję rocznego kursu Bydgoska Akademia Fotografii. Program zakłada aż 188 godzin dydaktycznych, a wśród nich są takie zajęcia jak historia fotografii, reportaż czy fotografia portretowa. Zajęcia ruszają w październiku. 

12
SIE
Warsztaty dla początkujących

Ponownie zapraszamy na kurs dla osób zaczynających przygodę z fotografią cyfrową. Warsztaty "Mam cyfrę" ruszają na początku września. 

10
SIE
Wakacyjne warsztaty

W sierpniu zapraszamy na wakacyjne warsztaty z fotografii otworkowej. Gorąco zapraszamy całe rodziny, jak i pojedyncze osoby. 

2
LIP
Urlop w Muzeum

Informujemy, że na czas lipca Muzeum będzie zamknięte w związku z urlopami naszych pracowników. Zapraszamy ponownie w sierpniu. 

19
CZER
Akcja malowania murali

Wspólnie z Fundacją „Gaudeamus” oraz Miastem Bydgoszcz w dniach 11 – 20 czerwca działaliśmy w ramach projektu „Bydgoszcz. Dzieje się!”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
CZER
Warsztaty cyjanotypii

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w twórczych warsztatach, gdzie będziemy zgłębiać tajniki jednej ze szlachetnych technik fotografii. Cyjanotypia pozwala na tworzenie obrazów „cienia” płaskich przedmiotów utrwalonych na niebieskim tle. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca.

11
MAJ
Warsztaty fotografii cyfrowej w czerwcu

Amatorki i amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w wiosennej edycji kursu "Mam cyfrę". Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi - ilość miejsc mocno ograniczona. 

 

5
MAJ
Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej w maju

Miłośników fotografii analogowej zapraszamy na warsztaty w ciemni. Na zgłoszenia czekamy do 24 maja. Ilość miejsc mocno ograniczona.

14
KWI
Fotografia proces naturalny, czyli o fotografii ekologicznej i sztuce ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy w historyczną podróż fotograficzną. 22 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na wykład online, który odbędzie się na naszym Facebooku.

7
KWI
Warsztaty fotografii otworkowej

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w dwudniowych warsztatach z fotografii otworkowej, które odbędą się 17 i 18 kwietnia. Zajęcia te poprzedzą jubileuszową 20-stą edycję Światowego Dnia Fotografii Otworkowej przypadającą w tym roku 25 kwietnia, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję opublikować swoje fotografie na stronie tego wydarzenia. 

12
LUT
Cyfrowa obróbka zdjęć

Wszystkie osoby, które chciałyby zgłębić tajniki popularnego programu do cyfrowej edycji zdjęć Photoshop, zapraszamy do udziału w marcowych warsztatach. Uczestnicy poznają podstawowe narzędzia, z których korzysta każdy fotograf oraz inne, bardziej graficzne funkcje. 

13
STY
Warsztaty fotografii cyfrowej dla początkujących

W nowym roku zapraszamy wszystkich amatorów fotografii cyfrowej do udziału w kursie "Mam cyfrę". Na zgłoszenia czekamy do 1 lutego. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi - ilość miejsc ograniczona. 

-> Brak wolnych miejsc na ten termin

21
PAŹ
Muzeum nieczynne dla zwiedzających

W związku z wprowadzeniem w Polsce czerwonej strefy, Muzeum będzie nieczynne do odwołania.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz