Wspominamy Mistrza Jerzego Riegela

Wspominając Mistrza w jego trzecią rocznicę śmierci 25.października, wszystkich zainteresowanych jedną z technik którą Riegel stosował w swoich pracach zapraszamy na Warsztaty z podstaw pracy w ciemni- Solaryzacja.

fot. z publikacji Jerzy Riegel brom izohelia solaryzacja, Bydgoszcz 2002

Warsztaty fotografii spirytystycznej

Zapraszamy na warsztaty fotografii spirytystycznej
Dziś fotografia w Halloween służy do uwiecznienia strasznych dyni, ozdobionych wnętrz i przerażających strojów. Ale czy wiesz, że niegdyś rzeczywiście służyła do kontaktowania się z duchami i przyprawiała ludzi o prawdziwy dreszcz nie tylko w Halloween? Poznaj fotografię spirytystyczną i zobacz, jak możesz bawić się nią w Halloween.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie CARTE DE VISITE fotografia czy obiekt

Wystawa CDV „Carte de Visite – fotografia czy obiekt” do 30 listopada.

18.11.2022 godz. 18:00-19:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Warsztaty portretu wielkoformatowego

Zapraszamy na warsztaty portretu wielkoformatowego

25.11.2022 godz. 18:00-20:00 Warsztaty portretu wielkoformatowego

PAŹ
Warsztaty z podstaw pracy w ciemni- Solaryzacja

Zapraszamy na warsztaty z podstaw pracy w ciemni- Solaryzacja (2 terminy)

Wiele z efektów wizualnych które niektórzy znają tylko z aplikacji i filtrów w programach graficznych, swoje źródło ma w klasycznych technikach fotograficznych. Powrót do klasyki – fotografii analogowej, to nie tylko przejściowa moda, ale ogólnoświatowa tendencja którą potwierdzają co raz liczniejsze festiwale. Wychodząc naprzeciw potrzebom planujemy cykl warsztatów z podstaw pracy w ciemni, które pozwolą użytkownikom aparatów na klisze rozwinąć swój warsztat i poznać nowe techniki.  Solaryzacja to jedna z techniki która umożliwia kreowanie innej formy odbitek fotograficznych, chętnych do zgłębiania jej tajemnic zapraszamy. Warsztaty poprowadzi Marek Noniewicz.

fot. z publikacji Jerzy Riegel brom izohelia solaryzacja, Bydgoszcz 2002, Wydawnictwo Margrafsen

Dom Kultury APK

Trwa rekrutacja na zajęcia stałe: FOTOGRAFIA dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury APK

Wystawa

25.09.2022r o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy "CARTE DE VISITE fotografia czy obiekt"

Wystawa "Carte de Visite" fotografia czy obiekt

Już 23.09.22r rusza kolejna 8 edycja Vintage Photo Festiwal. Po raz kolejny mamy przyjemność współpracować z Fundacją Fotografistka. Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się podczas festiwalu, a w szczególności na te, które Muzeum Fotografii w Bydgoszczy przygotowało dla Państwa w ramach festiwalu:

25.09.22r godz.18:00 Wystawa CARTE DE VISITE fotografia czy obiekt w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Warsztaty Mam Cyfrę

Już niebawem ruszamy z kolejną edycją warsztatów Mam Cyfrę. Zapoznaj się z terminami warsztatów.

TeHOFest Nowa Energia 2022

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Coroczna edycja święta jest szczególną okazją do tego, aby zwiedzić obiekty tworzące ten unikatowy projekt.

Konkurs "Podwórko"

Weź udział w konkursie „Podwórko” !

Wykonaj fotografię bydgoskiego podwórka i prześlij ją do nas.
Lato z aparatem

Letni warsztat fotografii dla młodzieży

Lekcje muzealne w Muzeum Fotografii

Oferta wakacyjna

BAF MASTER formuła ekspercka
Chcesz wejść na poziom MASTER?
Roczny kurs fotografii BAF

Rekrutacja do Bydgoskiej Akademii Fotografii trwa!

CZER
Wystawa fotografii "ZDOBYWCY PÓŁNOCY" Zbigniewa Urbanyiego
Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz Ster na Bydgoszcz 53N, 18E zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Urbanyiego pt.: "ZDOBYWCY PÓŁNOCY"
CZER
Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Dyplomy Bydgoskiej Akademii Fotografii

Absolwenci Bydgoskiej Akademii Fotografii prezentują swoje dyplomy w Muzeum Ziemi Krajeńskiej .Ci którzy nie widzieli wystawy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy muszą koniecznie wybrać się do Nakła.

STY
Wystawa Dyplomów Bydgoskiej Akademii Fotografii

Zapraszamy na otwarcie wystawy Absolwentów Bydgoskiej Akademii Fotografii !

STY
Konkurs Fotograficzny

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji  konkursu organizowanego przez WOAK w Toruniu.

GRU

Zasoby naszego Muzeum powiększyliśmy o Uniwersalne stanowisko do digitalizacji 3D z wykorzystaniem techniki fotogrametrii.