7 maja 2019

Majówka z kulturą i sztuką

10 maja zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do udziału w akcji "Majówka z kulturą i sztuką". O godz. 12.00 Marek Noniewicz oprowadzi po wystawie Wojtka Moskwy "Sansara". Zapraszamy!

30 kwietnia 2019

Majówka W Muzeum

W czasie majowego, długiego weekendu Muzeum odpoczywa. Zapraszamy do odwiedzin 30 kwietnia.

27 kwietnia 2019

Sansara - fotorelacja

25 kwietnia otworzyliśmy wystawę Wojtka Moskwy "Sansara". Dziękujemy za liczne przybycie, a tych, którzy nie mogli dotrzeć na wernisaż uspokajamy - prace można oglądać do 18 maja.

24 kwietnia 2019

Wojtek Moskwa - Sansara

„Sansara” w hinduizmie i buddyzmie dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie. Wojtek Moskwa, fotograf dokumentalista, podjął się niesłychanie trudnego zadania zobrazowania tego słowa, jego znaczenia i odniesień w kulturze. W roku 2012 odbył podróż do Nepalu zbierając bogaty materiał fotograficzny ukazujący piękno kultury i krajobrazu dalekiego wschodu. Otwarcie wystawy 25 kwietnia o godz. 18.00 zaprasza Muzeum Fotografii wraz z Fundacją Gaudeamus.

23 kwietnia 2019

Mam lustrzankę dla zaawansowanych

W maju ruszamy z kolejnym kursem fotograficznym. Tym razem zapraszamy osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę z zakresu fotografii. "Mam lustrzankę dla zaawansowanych" jest kontynuacją kursu fotograficznego dla początkujących. Nabór trwa do 25 kwietnia.

23 kwietnia 2019

Warsztaty fotografii otworkowej

Światowy Dzień Fotografii Otworkowej przypada na ostatnią niedzielę kwietnia. Z tej okazji zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się 27 i 28 kwietnia.

18 kwietnia 2019

Muzeum w czasie Wielkanocy

Informujemy, że w okresie Świąt Wielkanocnych Muzeum Fotografii będzie czynne w stałych godzinach. Zapraszamy do zwiedzania.

18 kwietnia 2019

Barwy Świata - Światłem Malowane - fotorelacja

16 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Barwy Świata-Światłem malowane". Organizatorem konkursu i wystawy pokonkursowej jest Zespół Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy. Zwycięzcom gratulujemy, ich prace można oglądać u nas do 18 maja.

28 marca 2019

Wernisaż "Barwy Świata - Światłem Malowane"

16 kwietnia zapraszamy na otwarcie wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematami przewodnimi są światło i barwa. Zaczynamy od 18.00.

26 marca 2019

Studium portretu dla początkujących

Amatorów fotografii portretowej zapraszamy do udziału w warsztatach "Studium portretu". Na zgłoszenia czekamy do 27 marca.