14 stycznia 2016

Przerwa remontowa

Przybyła! Czas rozpocząć montaż oczekiwanej półprzezroczystej podłogi na antresoli Muzeum Fotografii w Bydgoszczy!

Z powodu przewidzianych prac, wyłączamy Muzeum Fotografii z funkcjonowania w dniach 26-28.01.2016. Za utrudnienia przepraszamy.

8 stycznia 2016

Finisaż wystawy "Rosarium"

W sobotę, 30 stycznia o godz. 12 zapraszamy na finisaż wystawy "Rosarium" Erazma Wojciecha Felcyna. W programie pokaz pokonkursowy i powarsztatowy.

fot. Emilia Kopeć

7 stycznia 2016

Makroświaty - warsztaty - zapisy

Ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne z techniki makrofotografii, które poprowadzi Jarosław Jan Jeleński członek Związku Polskich Fotografów Przyrody.

28 grudnia 2015

Ferie fotograficzne

Do 16 stycznia prowadzimy zapisy za zajęcia podczas ferii zimowych z fotografii.

Obowiązują zapisy telefoniczne prowadzone w godzinach otwarcia Muzeum.

Opłata za zajęcia - 50 zł

22 grudnia 2015

Funkcjonowanie w okresie zimowym

W okresie zimowy zmieniają się też godziny otwarcia. Od wtorku do piątku od 11 do 17 i w sobotę od 10 do 14.

25 listopada 2015

FOTO PRZESTRZENIE AF13

4.12.2015 o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Grupy fotograficznej AF13

16 listopada 2015

Na szlaku TeH2O - zapisy - ostatnie miejsca

Muzeum Fotografii przy WSG inauguruje cykl plenerów, z udziałem przewodnika – instruktora fotografii, na trasie bydgoskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O.

10 listopada 2015

Warsztaty - zapisy

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów „Mam lustrzankę”. Zajęcia skierowane są do osób, które dopiero zaczęły interesować się fotografią i chcą poznać możliwości swojego aparatu.

Ruszają również warsztaty fotograficzne "Szlachetny fotograf" z analogowych technik historycznych. Zaczynamy od cyjanotypii.

10 listopada 2015

Bezpłatne warsztaty z fotografii przyrodniczej

20.11.2015 o godzinie 12:00 rozpocznie się dwugodzinny, bezpłatny pokaz warsztatowy z fotografii przyrodniczej. Prowadzącym będzie dr hab. Adam Adamski Kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

4 listopada 2015

Akcesoria z Fotonu

W Muzeum Fotografii trwają zmiany dotyczące części ekspozycji związanej z bydgoskim Fotonem. Chcemy poszerzyć tę część zbiorów. W związku z tym, jeżeli posiadają Państwo pamiątki, sprzęty i akcesoria związane z bydgoskim Fotonem i chcieliby Państwo przekazać je do Muzeum - chętnie je przyjmiemy.