12 listopada 2014

Jubileusz 10-lecia Muzeum Fotografii i premiera „Zeszytu muzealnego”

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w obchodach jubileuszu 10-lecia Muzeum Fotografii – 28 listopada o godz. 18.00 przy ul. Królowej Jadwigi 14.

28 października 2014

Na staż do muzeum

Poszukujemy osoby do odbycia stażu w Muzeum Fotografii od listopada 2014 r. Wymagane wykształcenie wyższe, znajomość obsługi komputera oraz zainteresowanie fotografią, historią i kulturą.

Zgłoszenia (CV) prosimy kierować na adres: arek.blachowski@interia.pl.

Więcej informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy.

28 października 2014

Poznaj laureatów konkursu Regional Press Photo 2014

Fot. Justyna Rojek
Z przyjemnością przedstawiamy listę laureatów 2. edycji Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2014.

10 października 2014

Spotkanie z Tymonem Markowskim – promocja albumu „Fragmenty Śródmieścia”

Zapraszamy na spotkanie z bydgoskim fotoreporterem Tymonem Markowskim, które odbędzie się w ramach promocji jego albumu, wydanego 4 października, pt.: „Fragmenty Śródmieścia”.

2 października 2014

„Bydgoszcz za pół ceny” w Muzeum Fotografii

W tym roku Muzeum Fotografii  ma przyjemność uczestniczyć w 2. edycji akcji „Bydgoszcz za pół ceny” organizowanej przez  Radio PLUS Bydgoszcz i Miasto Bydgoszcz.

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do odwiedzin muzeum w dniach 3-4  października i skorzystania z naszej oferty – cenowo okrojonej o połowę.

25 września 2014

Podróżne walizki, kontener – galeria i warsztaty fotograficzne, czyli Projektu Shift -x ciąg dalszy

Do Bydgoszczy, na Wyspę Młyńską dotarł kontener promocyjny dziedzictwa przemysłowego. Akcja kontenerowa jest europejską inicjatywą realizowaną w ramach Projektu SHIFT-X: Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych, prowadzonego w Bydgoszczy od 2012 r. w niemiecko-austriacko-czesko-belgijsko-polskim partnerstwie.

24 września 2014

Muzeum na „Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O”

Zainaugurowano cykl spotkań w obiektach należących do „Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O”. W ramach dzisiejszego „dnia otwartego” w godz. 10.00-17.00 przygotowaliśmy: zwiedzanie wystawy stałej z lekcją historii fotografii w tle, fotograficzną zgaduj-zgadulę z nagrodami oraz pokaz wywoływania w ciemni. Wstęp oczywiście wolny.

12 września 2014

Muzeum Fotografii na festynie „Z wizytą u Petersona”

Muzeum Fotografii jest jednym z obiektów bydgoskiej części szlaku przemysłowego: „Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O” (europejski projekt Shift-X). 13 i 14 września zapraszamy na plenerowy festyn artystyczny „Z wizytą u Petersona”, gdzie będzie można z nami porozmawiać nie tylko o fotografii. Widzimy się przy ul. Wrocławskiej (plac przy IV śluzie) w godz. 14.00-23.00.

9 września 2014

Egzamin dyplomowy Bydgoskiej Akademii Fotografii

W ubiegłą sobotę w naszym Muzeum odbył się egzamin dyplomowy BAFu. Kilka godzin stresu dla słuchaczy i wytężonej pracy wykładowców. Na szczęście trud się opłacił. Wszyscy zdali, a oceny okazały się bardzo przyzwoite.  Gratulujemy i życzymy powodzenia na nowej, fotograficznej drodze życia ;)

5 sierpnia 2014

Bydgoska Akademia Fotografii – zapisy do 7 września

Już od września rusza kolejna edycja rocznego kursu fotografii organizowanego przy naszym Muzeum.  Już od kilku lat w Akademii spotykają się sympatycy fotografii, którzy chcą zgłębić tajniki sztuki robienia zdjęć. Do tej edycji zaproszone są także osoby dopiero zaczynające zabawę z fotografią; utworzone zostały dwa stopnie zaawansowania – podstawowy i rozszerzony.