Aktualności

13 czerwca 2017

„Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”

20 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy do galerii APK na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina).

8 czerwca 2017

Muzeum przyjazne osobom niepełnosprawynm

Z olbrzymią radością informujemy, że znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami. Otrzymaliśmy certyfikat w ramach projektu "Bydgoskie miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami." Organizatorem akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy. Dziękujemy!

 

6 czerwca 2017

Najlepszy widok na Bydgoszcz

3 czerwca miało miejsce spotkanie fotograficzne, na które bydgoski deweloper, Moderator Inwestycje zaprosił do swoich „Niebieskich Apartamentów” w Nordic Haven. Oprócz pleneru na wysokościach, w Muzeum odbyły się warsztaty z fotografii architektury i krajobrazu. 

 

31 maja 2017

Konkurs literacko-fotograficzny

W imieniu Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zapraszamy do konkursu literacko-fotograficznego skupionego wokół żywiołu wody. Termin nadsyłania prac mija 31 października b.r.

27 maja 2017

Warsztaty cyjanotypii podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki ponownie zawitał do Muzeum Fotografii. W tym roku zorganizowaliśmy warsztaty cyjanotypii, które poprowadził Marek Noniewicz. 

25 maja 2017

Odlotowa sesja podczas Europejskiej Nocy Muzeów

Europejska Noc Muzeów za nami. Jedną z atrakcji była specjalna, odlotowa sesja fotograficzna dla zwiedzających. Załoga muzealna również skorzystała z lotu balonem i bawiła się znakomicie. 

23 maja 2017

Wernisaż wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane / Europejska Noc Muzeów

W minioną sobotę, w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów, odbyło się otwarcie wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane. Ekspozycja jest zbiorem prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy oraz kursu A.20 wyłonionych w corocznym konkursie. Nagrodzonym, młodym fotografom gratulujemy!

8 maja 2017

Europejska Noc Muzeów

20 maja odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. W ramach akcji zapraszamy na otwarcie wystawy „Barwy Świata – Światłem Malowane”, fotografowanie w atelier oraz zwiedzanie Muzeum do samej północy! Startujemy o 18.00.

7 maja 2017

Nowe propozycje na BAF - Master

Ruszyła rekrutacja na nową, ekspercką formułę Bydgoskiej Akademii Fotografii! Program BAF MASTER powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć nowe umiejętności, udoskonalić swój warsztat twórczy oraz go ukierunkować – fotografkach i fotografach mających wiedzę podstawową z zakresu analogowych i cyfrowych technik fotograficznych oraz cyfrowej obróbki obrazu, w tym absolwentach Bydgoskiej Akademii Fotografii.

7 maja 2017

Konkurs fotograficzny "Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności "

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Prace konkursowe można wysyłać do 20 maja.

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki