20 kwietnia 2016

Podróżnicy

Podczas Festiwalu Podróżnicy Muzeum Fotografii będzie można zwiedzać w cenie biletu ulgowego. Zapraszamy w piątek od 14.30 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 14.00.

12 kwietnia 2016

Seminarium popularnonaukowe

fot. Karolina Szatkowska

W dniach od 12 do 14 kwietnia organizujemy pierwszą część sympozjum Fotograficzna Bydgoszcz. 90 lat od "Alfy" do FOTONU.

Prosimy zapoznać się z programem

31 marca 2016

WARSZTATY

fot. Bogusław Dudziak

Zapraszamy na warsztaty fotografii portretowej i na sesję aranżowaną.

1 marca 2016

SŁOWNIK BYDGOSKICH FOTOGRAFÓW #1

fot_Łukasz Antczak

Muzeum Fotografii jest miejscem pamięci bydgoskich twórców. Prowadzimy dokumentację i popularyzujemy działania bydgoskich fotografów.

11 marca, piątek o godz. 17 zapraszamy na spotkanie autorskie z
Zdzisławem Krakowiakiem

11 lutego 2016

FOTOKINO

Zapraszamy na tematyczne pokazy zdjęć, czyli tzw. slajdowisko. Wydarzeniu towarzyszy spotkanie z twórcą i prelekcja na wybrany temat z zakresu teorii i historii fotografii.

10 lutego 2016

Plener na Szlaku TeH2O

Czwarty z cyklu plenerów, z udziałem przewodnika – instruktora fotografii, na trasie bydgoskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O odbędzie się w kontekście Muzeum Kanału Bydgoskiego.

1 lutego 2016

Warsztaty "Retusz fotografii. Napraw i pokoloruj rodzinne pamiątki"

Z instruktorem odnowisz stare zdjęcia. Poznasz podstawy retuszu analogowego i cyfrowego. Ostatecznie przywrócisz blask rodzinnym pamiątkom.

14 stycznia 2016

Przerwa remontowa

Przybyła! Czas rozpocząć montaż oczekiwanej półprzezroczystej podłogi na antresoli Muzeum Fotografii w Bydgoszczy!

Z powodu przewidzianych prac, wyłączamy Muzeum Fotografii z funkcjonowania w dniach 26-28.01.2016. Za utrudnienia przepraszamy.

8 stycznia 2016

Finisaż wystawy "Rosarium"

W sobotę, 30 stycznia o godz. 12 zapraszamy na finisaż wystawy "Rosarium" Erazma Wojciecha Felcyna. W programie pokaz pokonkursowy i powarsztatowy.

fot. Emilia Kopeć

7 stycznia 2016

Makroświaty - warsztaty - zapisy

Ruszają zapisy na warsztaty fotograficzne z techniki makrofotografii, które poprowadzi Jarosław Jan Jeleński członek Związku Polskich Fotografów Przyrody.