2 lipca 2014

Ruszył nabór do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Proponujemy kształcenie na dwóch stopniach zaawansowania:

1) podstawowy – dla osób zaczynających przygodę z fotografią

2) zaawansowany – dla osób znających podstawy fotografii. Zajęcia prowadzone są w dwóch trybach: wieczorowym oraz zaocznym.

18 czerwca 2014

Długi weekend w Muzeum

Informujemy, że w piątek 20 czerwca Muzeum będzie nieczynne.

W  sobotę godziny otwarcia się nie zmieniają.

Państwu oraz sobie życzymy miłego weekendu.

3 czerwca 2014

Dzień Dziecka w Muzeum Fotografii

W tym roku mieliśmy okazję wspólnie świętować Dzień Dziecka. 1 czerwca w naszym Muzeum odbyło się otwarcie grupowej wystawy fotograficznej „Oczami Matki”. Tego dnia szczególnie zadbaliśmy o nasze pociechy, przygotowując dla nich słodki poczęstunek oraz konkurs plastyczny „Oczami dzieci”.

21 maja 2014

Wakacje w obiektywie

fot. Arkadiusz Blachowski

Wybierasz się na wakacje z aparatem? Chcesz robić ciekawe zdjęcia, ale brakuje Ci umiejętności?  Zgłoś się na przedwakacyjne warsztaty, pozwalające zdobyć wiedzę, która pomoże uwiecznić wspomnienia z letnich podróży. Duża dawka praktycznych informacji pozwoli poznać zarówno niuanse techniczne, jak i poszerzyć świadomość estetyczną. W programie: obsługa manualna aparatu, elementy kompozycji i oświetlenia w krajobrazie oraz portrecie.

20 maja 2014

Europejska Noc Muzeów 2014 – fotorelacja

W sobotę, 17 maja Muzeum Fotografii uczestniczyło w Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości. Zwiedzający ćwiczyli wywoływanie zdjęć w muzealnej ciemni pod okiem kustosza Arkadiusza Blachowskiego, a także pozowali do pamiątkowych fotografii. Odwiedziło nas blisko tysiąc zwiedzających, a drzwi nie zamykały się aż do godziny pierwszej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

6 maja 2014

Europejska Noc Muzeów 2014 – PROGRAM

Na tegoroczną Europejską Noc Muzeów przygotowaliśmy szereg atrakcji. Uroczyste obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczniemy o godz. 18.00 wernisażem wystawy „Barwy Świata – Światłem malowane”.  Jest to coroczna pokonkursowa wystawa zdjęć uczniów bydgoskiego Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza.

15 kwietnia 2014

Godziny otwarcia Muzeum w okresie świątecznym

Informujemy o zmianach w godzinach otwarcia Muzeum Fotografii w okresie świątecznym:

18 kwietnia (piątek) – czynne w godz. 10.00-13.00
19 kwietnia (sobota) – nieczynne

Zapraszamy tuż po Świętach Wielkanocnych!

22 marca 2014

„Dzień Kobiet” w Muzeum Fotografii

8 marca w naszym muzeum uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet.  Zaprosiliśmy Panie w każdym wieku na bezpłatne warsztaty  studium portretu prowadzone przez kustosza – Pana Arkadiusza Blachowskiego. Panie miały możliwość poznania tajników profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Do dyspozycji uczestniczek udostępniliśmy zarówno nasze atelier jak i całą przestrzeń muzeum, gdzie do zdjęć można było wykorzystać różnorodne muzealne gadżety. Panie z energią zabrały się do działania, zapraszamy do obejrzenia kilka wykonanych w tym dniu fotografii.

15 lutego 2014

Dzień kobiet w Muzeum Fotografii

Wszystkie Panie zapraszamy do wspólnego, twórczego świętowania Dnia Kobiet. Podczas studium portretu porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do profesjonalnej sesji, a także wykonamy pamiątkowe zdjęcia w muzealnym atelier.

8 marca 2014, sobota, godz. 11.00-13.00
Muzeum Fotografii WSG, ul. Królowej Jadwigi 14

Wstęp wolny – obowiązują zapisy mailowe na adres: muzeumfoto@byd.pl lub arek.blachowski@interia.pl.

Prowadzenie: Arkadiusz Blachowski

6 lutego 2014

Zabawa karnawałowa – fotorelacja

Wczoraj (31.01.2014) w Muzeum Fotografii odbyła się zabawa karnawałowa połączona za zwiedzaniem,  wywoływaniem zdjęć w ciemni oraz pozowaniem w atelier.  Dzieci miały okazję poznać tajemniczy świat fotografii, a przy okazji wesoło się pobawić. W ten oto sposób rozpoczęliśmy ferie, podczas których również warto zajrzeć do naszego muzeum, gdzie będą odbywały się warsztaty o różnorodnej tematyce. Więcej informacji we wpisie „Ferie w Muzeum Fotografii”. Zapraszamy serdecznie, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej zabawy małych przebierańców.