5 czerwca 2015

Długi weekend

Dnia 6.06.2015 Muzeum Fotografii będzie nieczynne.  Od wtorku 9.06.2015 muzeum będzie funkcjonowało od 10:00 do 18:00.  Wszystkim życzymy udanego długiego weekendu :)

19 maja 2015

Europejska Noc Muzeów 2015 – fotorelacja

16.05.2015 po raz kolejny odbyła się Europejska Noc Muzeów. Impreza rozpoczęła się o 19:00  wernisażem fotografii Cezarego Toma „Głębia Szarości” (do obejrzenia w Muzeum do 17.06.2015). Następnie od 20:00 do 23:00 można było w ciemni fotograficznej poznać fotografię analogową lub wykonać portret pamiątkowy w Muzealnym atelier.

13 maja 2015

Europejska Noc Muzeów – 16.05.2015

W najbliższą sobotę w Muzeum Fotografii będzie czekać wiele atrakcji! Będzie można wziąć udział w grach i zabawach fotograficznych, poznać tajemnice ciemni oraz sfotografować się w atelier. Noc Muzeów rozpocznie się wernisażem wystawy Cezarego Toma.

30 kwietnia 2015

Godziny otwarcia Muzeum Fotografii w weekend majowy

W związku z nadchodzącą dużymi krokami majówką, Muzeum Fotografii  2.05.2015 będzie nieczynne.  Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i słonecznej aury:)

30 kwietnia 2015

Muzeum Fotografii bierze udział w akcji „Podbij Bydgoszcz!”

Akcja „Podbij Bydgoszcz!” polega na zwiedzaniu miejsc kulturalnych biorących udział w akcji i zbieraniu pieczątek po zwiedzeniu każdego z nich. Pieczątki należy gromadzić na specjalnym kuponie konkursowym, po zebraniu co najmniej 10 mozna wziąc udział w losowaniu nagród. Do 30.09 września należy przesłać kupon wraz z zebranymi pieczątkami na adres:

Bydgoskie Centrum Informacji
ul. Batorego 2

28 kwietnia 2015

Europejska Noc Muzeów w Muzeum Fotografii

Już niedługo, bo 16.05.2015 o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Jak co roku, uczestników czeka moc atrakcji i dobra zabawa.  Poniżej program Nocy. Wszystkich chętnych zapraszamy :)

1 kwietnia 2015

Godziny otwarcia Muzeum Fotografii w czasie Świąt

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy Muzeum Fotografii dnia 3. oraz 4. kwietnia będzie nieczynne.
7. kwietnia Muzeum będzie czynne od 10:00 do 18:00.

Wszystkim fotografującym, fotografowanym oraz innym życzymy Wesołych Świąt pełnych spokoju, radości i rodzinnej atmosfery :)

7 marca 2015

Dzień Kobiet w Muzeum Fotografii – fotorelacja

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj w Muzeum Fotografii odbyły się warsztaty Studium Portretu z okazji Dnia Kobiet.  Wszystkie Panie mogły zgłębić tajniki dobrego portretu. Poznały także rolę oświetlenia przy pracy w atelier, oraz samodzielnie wykonały kilka portretów.
Wszystkim Paniom zarówno fotografującym, jak i pozującym dziękujemy za udział w warsztatach i mile spędzony czas. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!:)

28 lutego 2015

„Mam lustrzankę” nabór na edycję marcową nadal trwa!

Pod koniec marca organizujemy kolejną odsłonę warsztatów „mam lustrzankę”. Jeżeli dopiero zaczynasz fotografować i chcesz nauczyć się jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu, te warsztaty są dla Ciebie.  Na zajęciach zostaną omówione podstawowe funkcje lustrzanki, ustawienia manualne oraz rola oświetlenia w fotografii. Dowiecie się także jak zrobić zdjęcie nocne,  co to jest głębia ostrości i jak zrobić dobre zdjęcie makro.

20 lutego 2015

Łukasz Ułanowski zwycięzcą „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”

Z ogromną radością i dumą pragniemy ogłosić, iż absolwent Kulturoznawstwa WSG o specjalności fotografia i techniki multimedialne, oraz wieloletni wolontariusz Muzeum Fotografii zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie  „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszej Muzealnej Załodze tak utalentowanych ludzi! :)