28 lutego 2015

„Mam lustrzankę” nabór na edycję marcową nadal trwa!

Pod koniec marca organizujemy kolejną odsłonę warsztatów „mam lustrzankę”. Jeżeli dopiero zaczynasz fotografować i chcesz nauczyć się jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu, te warsztaty są dla Ciebie.  Na zajęciach zostaną omówione podstawowe funkcje lustrzanki, ustawienia manualne oraz rola oświetlenia w fotografii. Dowiecie się także jak zrobić zdjęcie nocne,  co to jest głębia ostrości i jak zrobić dobre zdjęcie makro.

20 lutego 2015

Łukasz Ułanowski zwycięzcą „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”

Z ogromną radością i dumą pragniemy ogłosić, iż absolwent Kulturoznawstwa WSG o specjalności fotografia i techniki multimedialne, oraz wieloletni wolontariusz Muzeum Fotografii zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie  „Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności”. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszej Muzealnej Załodze tak utalentowanych ludzi! :)

19 lutego 2015

Ferie w Muzeum Fotografii

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak robi się odbitkę w ciemni fotograficznej, jak wygląda praca w studio fotograficznym, co to jest luksografia – zapraszamy na zajęcia do Muzeum Fotografii.
Przez całe ferie organizujemy zajęcia muzealne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Grupy prosimy o kontakt pod adresem mailowym: muzeumfoto@byd.pl, lub telefoniczny pod numerem: 52 567 00 07.

Serdecznie zapraszamy! :)

17 lutego 2015

Muzeum Fotografii na Szlaku TeH2O

Z przyjemnością informujemy, iż Muzeum Fotografii jest jednym z obiektów należących do Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20.  Szlak powstał dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i ma na celu zwiększenie popularności obiektów kulturowych związanych z przemysłem. Więcej o szlaku na stronie: www.shiftx.eu.

10 grudnia 2014

10 lat Muzeum Fotografii (2004-2014). Fotorelacja

28 listopada 2014 roku świętowaliśmy obchody jubileuszu 10-lecia Muzeum Fotografii WSG. Podczas uroczystości wręczyliśmy dyplomy wszystkim tym, którzy od lat wspierają naszą działalność. Po oficjalnych podziękowaniach otwarta została wystawa „Fotografia”, przygotowana we współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.  W kolejnej części obchodów można było skosztować tortu jubileuszowego i wysłuchać koncertu zespołu Akustycznie.

12 listopada 2014

Jubileusz 10-lecia Muzeum Fotografii i premiera „Zeszytu muzealnego”

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w obchodach jubileuszu 10-lecia Muzeum Fotografii – 28 listopada o godz. 18.00 przy ul. Królowej Jadwigi 14.

28 października 2014

Na staż do muzeum

Poszukujemy osoby do odbycia stażu w Muzeum Fotografii od listopada 2014 r. Wymagane wykształcenie wyższe, znajomość obsługi komputera oraz zainteresowanie fotografią, historią i kulturą.

Zgłoszenia (CV) prosimy kierować na adres: arek.blachowski@interia.pl.

Więcej informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy.

28 października 2014

Poznaj laureatów konkursu Regional Press Photo 2014

Fot. Justyna Rojek
Z przyjemnością przedstawiamy listę laureatów 2. edycji Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2014.

10 października 2014

Spotkanie z Tymonem Markowskim – promocja albumu „Fragmenty Śródmieścia”

Zapraszamy na spotkanie z bydgoskim fotoreporterem Tymonem Markowskim, które odbędzie się w ramach promocji jego albumu, wydanego 4 października, pt.: „Fragmenty Śródmieścia”.

2 października 2014

„Bydgoszcz za pół ceny” w Muzeum Fotografii

W tym roku Muzeum Fotografii  ma przyjemność uczestniczyć w 2. edycji akcji „Bydgoszcz za pół ceny” organizowanej przez  Radio PLUS Bydgoszcz i Miasto Bydgoszcz.

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy do odwiedzin muzeum w dniach 3-4  października i skorzystania z naszej oferty – cenowo okrojonej o połowę.