22 marca 2014

„Dzień Kobiet” w Muzeum Fotografii

8 marca w naszym muzeum uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet.  Zaprosiliśmy Panie w każdym wieku na bezpłatne warsztaty  studium portretu prowadzone przez kustosza – Pana Arkadiusza Blachowskiego. Panie miały możliwość poznania tajników profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Do dyspozycji uczestniczek udostępniliśmy zarówno nasze atelier jak i całą przestrzeń muzeum, gdzie do zdjęć można było wykorzystać różnorodne muzealne gadżety. Panie z energią zabrały się do działania, zapraszamy do obejrzenia kilka wykonanych w tym dniu fotografii.

15 lutego 2014

Dzień kobiet w Muzeum Fotografii

Wszystkie Panie zapraszamy do wspólnego, twórczego świętowania Dnia Kobiet. Podczas studium portretu porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę, przygotowując się do profesjonalnej sesji, a także wykonamy pamiątkowe zdjęcia w muzealnym atelier.

8 marca 2014, sobota, godz. 11.00-13.00
Muzeum Fotografii WSG, ul. Królowej Jadwigi 14

Wstęp wolny – obowiązują zapisy mailowe na adres: muzeumfoto@byd.pl lub arek.blachowski@interia.pl.

Prowadzenie: Arkadiusz Blachowski

6 lutego 2014

Zabawa karnawałowa – fotorelacja

Wczoraj (31.01.2014) w Muzeum Fotografii odbyła się zabawa karnawałowa połączona za zwiedzaniem,  wywoływaniem zdjęć w ciemni oraz pozowaniem w atelier.  Dzieci miały okazję poznać tajemniczy świat fotografii, a przy okazji wesoło się pobawić. W ten oto sposób rozpoczęliśmy ferie, podczas których również warto zajrzeć do naszego muzeum, gdzie będą odbywały się warsztaty o różnorodnej tematyce. Więcej informacji we wpisie „Ferie w Muzeum Fotografii”. Zapraszamy serdecznie, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej zabawy małych przebierańców.

5 lutego 2014

Ferie w Muzeum Fotografii

Na okres ferii zimowych Muzeum Fotografii przygotowało cykl warsztatów tematycznych dla dzieci i młodzieży.

21 stycznia 2014

Zabawa karnawałowa dla najmłodszych

31 stycznia (piątek) w godz. 16.00-18.00 w Muzeum Fotografii WSG odbędzie się zabawa karnawałowa, połączona z poznawaniem fotograficznych tajemnic. Mali przebierańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, połączonej ze zwiedzaniem wyjątkowego  miejsca. Temat przewodni wieczoru to fotografia – uczestnicy imprezy zobaczą, w jaki sposób wywołuje się zdjęcia w ciemni oraz zapozują do pamiątkowej fotografii w muzealnym atelier. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami, wstęp wolny!

20 grudnia 2013

Życzenia

fot. Arkadiusz Wojtkowiak

Niech świąteczne chwile spędzone z najbliższymi

przyniosą wiele radości i pozostawią piękne wspomnienia,

niczym stare fotografie,

będące niezapomnianą pamiątką w rodzinnym albumie

życzą pracownicy Muzeum Fotografii

18 grudnia 2013

Godziny otwarcia Muzeum w okresie świątecznym

Informujemy, że w okresie świątecznym Muzeum Fotografii będzie nieczynne w dniach 23-26 grudnia, 29-31 grudnia oraz 1 stycznia.

10 grudnia 2013

Mikołajki w Muzeum - fotorelacja

W dniu 6 grudnia nasze muzeum z radością gościło dzieci, które przybyły do nas na lekcję muzealną poprowadzoną przez samego świętego Mikołaja za którego przebrał się nasz kustosz. Zwiedzaniu i zajęciom fotograficznym towarzyszyły zabawy i konkursy dla najmłodszych.

26 listopada 2013

Mikołajki w Muzeum Fotografii. Wstęp wolny!

6 grudnia w Muzeum Fotografii odbędą się darmowe warsztaty muzealne połączone ze spotkaniem ze św. Mikołajem. W programie dużo atrakcji m. in. czary-mary w ciemni oraz zwiedzanie połączone z zabawami i konkursami. Zapraszamy dzieci z rodzicami na godz. 16:00. Zabawa potrwa do godz. 18:00.

19 listopada 2013

Sitte Divomat Mini – nowy eksponat w Muzeum Fotografii

Kolekcja muzealna wzbogaciła się o nowy eksponat. Maszyna wieszakowa do wywoływania przeźroczy (proces E-6) produkcji niemieckiej z 1978 roku, DIVOMAT-MINI, to dar od pana Tadeusza Cytulskiego, który wykorzystywał ją w swej pracy nieprzerwanie od 1998 roku. Po blisko 30 tysiącach wywołanych filmów (ostatni w grudniu 2012 roku) maszyna w końcu odchodzi na zasłużoną „emeryturę”. Więcej o eksponatach muzealnych tutaj.

Zapraszamy do zwiedzania!