Szukasz pomysłu na prezent - Voucher edukacyjny

Nie masz pomysłu na prezent dla pasjonata fotografii?

Wybierz ofertę edukacyjną Muzeum i wykup voucher na warsztaty do zrealizowania przez rok od daty zakupu.

Vouchery do nabycia w Muzeum Fotografii i Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

Święta i Nowy Rok

W dniach od 20 grudnia do 8 stycznia Muzeum Fotografii będzie zamknięte dla zwiedzających zapraszamy od 11 stycznia.

Przypominamy również że w związku z sytuacją pandemiczną wizyty w Muzeum należy umawiać wcześniej telefonicznie, lub mailowo.

Oferta pracy: koordynator/koordynatorka

Szukamy nowej osoby do zespołu na stanowisko koordynatora/koordynatorki. Na zgłoszenia czekamy do końca roku.

Wprowadzenie do cyjanotypii - warsztaty

Zapraszamy do udziału w grudniowych zajęciach z cyjanotypii. Zajęcia odbędą się 14 grudnia.

Zwiedzanie muzeum

Zapraszamy do zwiedzania naszej ekspozycji w nowym budynku przy ul. Karpackiej 52.
Aby nas odwiedzić, należy wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo - zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem.

Światłoczułe kartki - warsztaty rodzinne

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do udziału w warsztatach z luksografii. Zajęcia odbędą się 4 grudnia.

Transfer polaroida - warsztaty

Mimo olbrzymiej ekspansji technologii cyfrowych, fotografia natychmiastowa nie zniknęła z fotograficznego uniwersum. Ocalenie przez Floriana Kapsa ostatniej fabryki Polaroida było zaledwie początkiem wielkiego powrotu technologii opatentowanej przez Edwina Herberta Landa już 1947 roku. Dziś Polaroid wypuszcza nowe aparaty, a zdjęcia natychmiastowe stanowią mocną przeciwwagę dla cyfrowego zapisu uwodząc materialnością nie tak łatwo dostępną w cyfrowym świecie.

Semestralne zajęcia dla dzieci

Od listopada zapraszamy na stałe, semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Domu Kultury APK.

Warsztaty fotografii spirytystycznej

W jeden z listopadowych wieczorów zapraszamy na warsztaty z fotograficznego wywoływania duchów.

PAŹ
Bydgoska Akademia Fotografii MASTER - tryb zaawansowany

Trwa nabór do eksperckiej formuły BAF MASTER. W ofercie są do wyboru aż cztery różne pracownie prowadzone przez doświadczonych fotografów. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie fotografii.

PAŹ
Mam cyfrę - warsztaty dla początkujących

Wszystkich amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia ruszają już w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada.

Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego - wystawa

W najbliższy piątek zapraszamy do Koronowa na wernisaż wystawy "Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego" w ramach Aneksu do XI Festiwalu Podróżnicy.
Wystawie towarzyszyć będzie film pt." Wokół Islandii! Historyczny rejs „Eurosa” z archiwum Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz prelekcja podróżnicza: Rafał Nowicki, Przemysław Zbytek.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz.18.00 w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie.

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy

Zapraszamy na tegoroczny festiwal organizowany przez Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 3 - 30.09.2021 r.

Roczny kurs fotografii

Otwieramy nabór na kolejna edycję rocznego kursu Bydgoska Akademia Fotografii. Program zakłada aż 188 godzin dydaktycznych, a wśród nich są takie zajęcia jak historia fotografii, reportaż czy fotografia portretowa. Zajęcia ruszają w październiku.

Warsztaty dla początkujących

Ponownie zapraszamy na kurs dla osób zaczynających przygodę z fotografią cyfrową. Warsztaty "Mam cyfrę" ruszają na początku września.

Wakacyjne warsztaty

W sierpniu zapraszamy na wakacyjne warsztaty z fotografii otworkowej. Gorąco zapraszamy całe rodziny, jak i pojedyncze osoby.

LIP
Urlop w Muzeum

Informujemy, że na czas lipca Muzeum będzie zamknięte w związku z urlopami naszych pracowników. Zapraszamy ponownie w sierpniu.

CZER
Akcja malowania murali

Wspólnie z Fundacją „Gaudeamus” oraz Miastem Bydgoszcz w dniach 11 – 20 czerwca działaliśmy w ramach projektu „Bydgoszcz. Dzieje się!”.

CZER
Warsztaty cyjanotypii

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w twórczych warsztatach, gdzie będziemy zgłębiać tajniki jednej ze szlachetnych technik fotografii. Cyjanotypia pozwala na tworzenie obrazów „cienia” płaskich przedmiotów utrwalonych na niebieskim tle. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca.

Warsztaty fotografii cyfrowej w czerwcu

Amatorki i amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w wiosennej edycji kursu "Mam cyfrę". Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi - ilość miejsc mocno ograniczona.