20 listopada 2021

Zwiedzanie muzeum

Zapraszamy do zwiedzania naszej ekspozycji w nowym budynku przy ul. Karpackiej 52.
Aby nas odwiedzić, należy wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo - zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem.

19 listopada 2021

Światłoczułe kartki - warsztaty rodzinne

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do udziału w warsztatach z luksografii. Zajęcia odbędą się 4 grudnia.

9 listopada 2021

Transfer polaroida - warsztaty

Mimo olbrzymiej ekspansji technologii cyfrowych, fotografia natychmiastowa nie zniknęła z fotograficznego uniwersum. Ocalenie przez Floriana Kapsa ostatniej fabryki Polaroida było zaledwie początkiem wielkiego powrotu technologii opatentowanej przez Edwina Herberta Landa już 1947 roku. Dziś Polaroid wypuszcza nowe aparaty, a zdjęcia natychmiastowe stanowią mocną przeciwwagę dla cyfrowego zapisu uwodząc materialnością nie tak łatwo dostępną w cyfrowym świecie.

7 listopada 2021

Semestralne zajęcia dla dzieci

Od listopada zapraszamy na stałe, semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Domu Kultury APK.

6 listopada 2021

Warsztaty fotografii spirytystycznej

W jeden z listopadowych wieczorów zapraszamy na warsztaty z fotograficznego wywoływania duchów.

20 października 2021

Bydgoska Akademia Fotografii MASTER - tryb zaawansowany

Trwa nabór do eksperckiej formuły BAF MASTER. W ofercie są do wyboru aż cztery różne pracownie prowadzone przez doświadczonych fotografów. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie fotografii.

15 października 2021

Mam cyfrę - warsztaty dla początkujących

Wszystkich amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia ruszają już w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada.

15 września 2021

Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego - wystawa

W najbliższy piątek zapraszamy do Koronowa na wernisaż wystawy "Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego" w ramach Aneksu do XI Festiwalu Podróżnicy.
Wystawie towarzyszyć będzie film pt." Wokół Islandii! Historyczny rejs „Eurosa” z archiwum Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz prelekcja podróżnicza: Rafał Nowicki, Przemysław Zbytek.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz.18.00 w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie.

27 sierpnia 2021

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy

Zapraszamy na tegoroczny festiwal organizowany przez Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 3 - 30.09.2021 r.

12 sierpnia 2021

Roczny kurs fotografii

Otwieramy nabór na kolejna edycję rocznego kursu Bydgoska Akademia Fotografii. Program zakłada aż 188 godzin dydaktycznych, a wśród nich są takie zajęcia jak historia fotografii, reportaż czy fotografia portretowa. Zajęcia ruszają w październiku.

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)