STY
Konkurs Fotograficzny

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji  konkursu organizowanego przez WOAK w Toruniu.

GRU

Zasoby naszego Muzeum powiększyliśmy o Uniwersalne stanowisko do digitalizacji 3D z wykorzystaniem techniki fotogrametrii.

Szukasz pomysłu na prezent - Voucher edukacyjny

Nie masz pomysłu na prezent dla pasjonata fotografii?

Wybierz ofertę edukacyjną Muzeum i wykup voucher na warsztaty do zrealizowania przez rok od daty zakupu.

Vouchery do nabycia w Muzeum Fotografii i Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

Święta i Nowy Rok

W dniach od 20 grudnia do 8 stycznia Muzeum Fotografii będzie zamknięte dla zwiedzających zapraszamy od 11 stycznia.

Przypominamy również że w związku z sytuacją pandemiczną wizyty w Muzeum należy umawiać wcześniej telefonicznie, lub mailowo.

Oferta pracy: koordynator/koordynatorka

Szukamy nowej osoby do zespołu na stanowisko koordynatora/koordynatorki. Na zgłoszenia czekamy do końca roku.

Wprowadzenie do cyjanotypii - warsztaty

Zapraszamy do udziału w grudniowych zajęciach z cyjanotypii. Zajęcia odbędą się 14 grudnia.

Zwiedzanie muzeum

Zapraszamy do zwiedzania naszej ekspozycji w nowym budynku przy ul. Karpackiej 52.
Aby nas odwiedzić, należy wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo - zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem.

Światłoczułe kartki - warsztaty rodzinne

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do udziału w warsztatach z luksografii. Zajęcia odbędą się 4 grudnia.

Transfer polaroida - warsztaty

Mimo olbrzymiej ekspansji technologii cyfrowych, fotografia natychmiastowa nie zniknęła z fotograficznego uniwersum. Ocalenie przez Floriana Kapsa ostatniej fabryki Polaroida było zaledwie początkiem wielkiego powrotu technologii opatentowanej przez Edwina Herberta Landa już 1947 roku. Dziś Polaroid wypuszcza nowe aparaty, a zdjęcia natychmiastowe stanowią mocną przeciwwagę dla cyfrowego zapisu uwodząc materialnością nie tak łatwo dostępną w cyfrowym świecie.

Semestralne zajęcia dla dzieci

Od listopada zapraszamy na stałe, semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Domu Kultury APK.

Warsztaty fotografii spirytystycznej

W jeden z listopadowych wieczorów zapraszamy na warsztaty z fotograficznego wywoływania duchów.

PAŹ
Bydgoska Akademia Fotografii MASTER - tryb zaawansowany

Trwa nabór do eksperckiej formuły BAF MASTER. W ofercie są do wyboru aż cztery różne pracownie prowadzone przez doświadczonych fotografów. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie fotografii.

PAŹ
Mam cyfrę - warsztaty dla początkujących

Wszystkich amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych. Zajęcia ruszają już w listopadzie. Na zgłoszenia czekamy do 9 listopada.

Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego - wystawa

W najbliższy piątek zapraszamy do Koronowa na wernisaż wystawy "Zdobywcy Północy - dokumentacja rejsów morskich Zbigniewa Urbanyiego" w ramach Aneksu do XI Festiwalu Podróżnicy.
Wystawie towarzyszyć będzie film pt." Wokół Islandii! Historyczny rejs „Eurosa” z archiwum Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz prelekcja podróżnicza: Rafał Nowicki, Przemysław Zbytek.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz.18.00 w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie.

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy

Zapraszamy na tegoroczny festiwal organizowany przez Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 3 - 30.09.2021 r.

Roczny kurs fotografii

Otwieramy nabór na kolejna edycję rocznego kursu Bydgoska Akademia Fotografii. Program zakłada aż 188 godzin dydaktycznych, a wśród nich są takie zajęcia jak historia fotografii, reportaż czy fotografia portretowa. Zajęcia ruszają w październiku.

Warsztaty dla początkujących

Ponownie zapraszamy na kurs dla osób zaczynających przygodę z fotografią cyfrową. Warsztaty "Mam cyfrę" ruszają na początku września.

Wakacyjne warsztaty

W sierpniu zapraszamy na wakacyjne warsztaty z fotografii otworkowej. Gorąco zapraszamy całe rodziny, jak i pojedyncze osoby.

LIP
Urlop w Muzeum

Informujemy, że na czas lipca Muzeum będzie zamknięte w związku z urlopami naszych pracowników. Zapraszamy ponownie w sierpniu.

CZER
Akcja malowania murali

Wspólnie z Fundacją „Gaudeamus” oraz Miastem Bydgoszcz w dniach 11 – 20 czerwca działaliśmy w ramach projektu „Bydgoszcz. Dzieje się!”.