Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej

W marcu zapraszamy na kolejne zajęcia z fotografii analogowej. Na zgłoszenia czekamy do 4 marca.

Witold Jurkiewicz - 50 lat z fotografią

5 marca o godz. 18.00 otworzymy wystawę prac Witolda Jurkiewicza, która jest podsumowaniem pewnego etapu twórczości, w którym fotograf unaocznia, jak bliska jest mu duchowość pogranicza Kresów Wschodnich.

Śladami Jerzego Riegla w 10-tą rocznicę Grupy Miłośników Kadru

5 marca o godz. 18.00 zaprezentujemy prace Grupy Miłośników Kadru, która to spotyka się w przestrzeni Muzeum już od 10 lat.

Lech Szymanowski - Notatki z prowincji - fotorelacja

6 lutego otworzyliśmy wystawę prac Lecha Szymanowskiego. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

STY
Światłoczułe pocztówki z ferii

Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty z tworzenia  pocztówek, które będą powstawać w ciemni fotograficznej w technice luksografii. Tak przygotowaną kartkę można wysłać swoim bliskim z zimowego wypoczynku.

STY
Lech Szymanowski - Notatki z prowincji

6 lutego 2020 roku o godz.18:00 zapraszamy na otwarcie wystawy prac Lecha Szymanowskiego. Notatki z prowincji to kronika zapomnianego świata w dziwnym stadium pomiędzy trwaniem a rozpadem. Szymanowski konsekwentnie zapisuje w swoim wizualnym notatniku raport z rzeczywistości, która wydaje się istnieć w formie niezmiennej od wielu dekad.

Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia - film i publikacja

W 2019 roku, w ramach inicjatywy MIASTO LUDZIE WOLNOŚĆ, został zrealizowany projekt przywołujący twórczość zmarłego bydgoskiego fotografa - Andrzeja Maźca. Przygotowano wystawę, która odwołuje się do jednego z konceptu artysty, film o nim, a całość wieńczy publikacja.

Dni wolne w Muzeum

Informujemy, że od 23 grudnia do 6 stycznia Muzeum będzie nieczynne. W nowym roku widzimy się 7 stycznia.

15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia świętowaliśmy 15-ste urodziny naszego Muzeum. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie. Mamy nadzieję, że będziemy dalej razem działać, przynajmniej przez kolejne 15 lat.

Stan skupienia - wystawa fotografii – 15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystość z okazji 15. urodzin Muzeum Fotografii. W ramach tego wydarzenia otworzymy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Swoje prace zaprezentują: A. Blachowski, D. Gackowski, W. Jurkiewicz, A. Juszkiewicz, M. Noniewicz, Ł. Ułanowski, P. Wieczorek, W. Woźniak,  J. Ziółkowski.

Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović” - fotorelacja

29 listopada odbyło się spotkanie z Wojciechem Woźniakiem, który opowiadał o pracy nad fotorelacją z wizyty Mariny Abramović w Polsce.

LIS
Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović”

29 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na prezentację albumu fotografii Wojciecha Woźniaka, który był jedynym fotografem towarzyszącym artystce w Polsce w ramach wystawy „The Cleaner” w 2019 r. Fotograf dokumentował działania związane m.in. z przygotowaniem wystawy czy oficjalnymi spotkaniami.

Sztuka Natury - fotorelacja

22 listopada odbył się wernisaż wystawy prezentującej prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Opowieści natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018.

LIS
Wilczym tropem, czyli opowieść o fotografowaniu dzikiej przyrody - fotorelacja

23 listopada odbyło się potkanie autorskie z fotografem przyrody - Jurkiem Napierałą. Dziękujemy na tłumne przybycie.

Światłoczułe kartki świąteczne

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z tworzenia  kartek świątecznych - 7 grudnia w godz. 11:00- 12:30.

LIS
Wilczym tropem, czyli opowieść o fotografowaniu dzikiej przyrody

23 listopada o godz. 14.15 zapraszamy na spotkanie autorskie z fotografem przyrody - Jurkiem Napierałą.

Sztuka Natury

Wystawa prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Opowieści natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018. Wernisaż 22 listopada o godz. 18.00

Kurs fotograficzny dla początkujących

W listopadzie zapraszamy na warsztaty z fotografii cyfrowej dla początkujących "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada.

PAŹ
Cyfrowa obróbka zdjęć

W listopadowe, jesienne popołudnia zapraszamy na warsztaty dla początkujących, gdzie będziemy zgłębiać tajniki Photoshopa. Na zgłoszenia czekamy do 7 listopada.

PAŹ
Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej

W listopadzie odbędą się warsztaty z fotografii analogowej. Są one kierowane do wszystkich  znudzonych „cyfrą”. To podroż w przeszłość fotografii do świata tajemnicy, nieoczywistości i eksperymentów. Na zgłoszenia czekamy do 1 listopada.