Warsztaty z Anitą Andrzejewską - fotorelacja

Kolejny warsztat z ramach Vintage Photo Festival za nami. Tym razem gościliśmy Anitę Andrzejewską, która wprowadzała nas w swój świat fotografii tradycyjnej.

Jowita Mormul - Nietrwałość - fotorelacja z wernisażu

Otwarcie wystawy prac Jowity Mormul "Nietrwałość" za nami. Ekspozycja towarzyszy 5. edycji Vintage Photo Festival, którą będzie można oglądać do 16 listopada.

Warsztaty z fotografii organicznej z Peterem Bjergiem - fotorelacja

13 października odbyły się warsztaty z Peterem Bjergiem w ramach Vintage Photo Festival. Podczas zajęć uczestnicy stworzyli ekologiczny wywoływacz z  kawy rozpuszczalnej, napojów gazowanych i witaminy C.

Jowita Mormul - Nietrwałość

17 października  o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Jowity Mormul - Nietrwałość. Wystawa otwiera cykl wydarzeń organizowanych w ramach 15-lecia Muzeum Fotografii w Bydgoszczy oraz towarzyszy Vintage Photo Festival.

Bydgoska Akademia Fotografii - Dyplomy 2019 - fotorelacja

13 września odbyło się otwarcie wystawy, w ramach której swoje prace dyplomowe prezentują absolwenci Bydgoskiej Akademii Fotografii rocznika 2018/2019. Tego dnia zostały również wręczone dyplomy. Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu udanych kadrów. Kolejna edycja BAF rusza w październiku, nabór nadal trwa.

Święto Szlaku TeH2O 2019 - fotorelacja

Kolejna edycja Święta Szlaku TeH2O za nami. Cały dzień spędziliśmy w ciemni, a popołudniu wysłuchaliśmy opowieści naszego Mistrza, Arka Blachowskiego.

Bydgoska Akademia Fotografii - Dyplomy 2019

Zapraszamy na wystawę prac dyplomowych uczestniczek oraz uczestników dziesiątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii oraz MASTER. Wernisaż odbędzie się 13 września o godz. 18.00. Tego dnia odbędzie się również przegląd portfolio, a oceniać prace będą wykładowcy BAF, którzy udzielą wskazówek przydatnych w dalszych twórczych poszukiwaniach. Zaczynamy o 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą 20-30 zdjęć jednorodnych tematycznie w wersji wydrukowanej lub cyfrowej (pliki jpg).

Premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna" - fotorelacja

5 września odbyła się premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna". Dziękujemy za tak liczne przybycie i długie rozmowy o artyście po zakończeniu projekcji.

Święto Szlaku TeH2O 2019

7 września odbędzie się kolejna edycja TehoFest 2019, czyli Święta Szlaku TeH2O. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

SIE
Pokaz filmu „Andrzej Maziec – postać autentyczna”

5 września o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz premierowy filmu zrealizowanego przez Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki oraz Fundację Gaudeamus w konwencji dokumentu przywołujący sylwetkę zmarłego w 2015 roku Andrzeja Maźca.

Roczny kurs fotografii

Rusza nabór do kolejnej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Jest to roczny, intensywny kurs fotografii, który wieńczy wystawa prac uczestników. Zapraszamy.

Wakacje w Muzeum

Informujemy, że w terminie od 8 do 19 sierpnia, Muzeum będzie nieczynne.

CZER
Fotorelacja z wernisażu "Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia"

31 maja odbył się wernisaż projektu  przywołującego twórczość bydgoskiego artysty. Wystawa realizowana w ramach projektu MIASTO – LUDZIE – WOLNOŚĆ, którą będzie można oglądać aż do 14 września 2019 roku.

Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia

31 maja o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy przywołującej twórczość bydgoskiego artysty.

Bydgoski Festiwal Nauki

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Noc Muzeów 2019

18 maja przypada kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Na nocne atrakcje zapraszamy od 18.00.

Mam lustrzankę dla początkujących

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów fotograficznych dla początkujących. Na zgłoszenia czekamy do 22 maja.

Warsztaty fotografii analogowej

Zapraszamy na warsztaty fotografii analogowej towarzyszące wystawie „Sansara” Wojtka Moskwy. Spotykamy się 18 maja w godz. 10.00 - 13.00.

> Brak wolnych miejsc!

Majówka z kulturą i sztuką

10 maja zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do udziału w akcji "Majówka z kulturą i sztuką". O godz. 12.00 Marek Noniewicz oprowadzi po wystawie Wojtka Moskwy "Sansara". Zapraszamy!

Majówka W Muzeum

W czasie majowego, długiego weekendu Muzeum odpoczywa. Zapraszamy do odwiedzin 30 kwietnia.