Sansara - fotorelacja

25 kwietnia otworzyliśmy wystawę Wojtka Moskwy "Sansara". Dziękujemy za liczne przybycie, a tych, którzy nie mogli dotrzeć na wernisaż uspokajamy - prace można oglądać do 18 maja.

Wojtek Moskwa - Sansara

„Sansara” w hinduizmie i buddyzmie dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie. Wojtek Moskwa, fotograf dokumentalista, podjął się niesłychanie trudnego zadania zobrazowania tego słowa, jego znaczenia i odniesień w kulturze. W roku 2012 odbył podróż do Nepalu zbierając bogaty materiał fotograficzny ukazujący piękno kultury i krajobrazu dalekiego wschodu. Otwarcie wystawy 25 kwietnia o godz. 18.00 zaprasza Muzeum Fotografii wraz z Fundacją Gaudeamus.

Mam lustrzankę dla zaawansowanych

W maju ruszamy z kolejnym kursem fotograficznym. Tym razem zapraszamy osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę z zakresu fotografii. "Mam lustrzankę dla zaawansowanych" jest kontynuacją kursu fotograficznego dla początkujących. Nabór trwa do 25 kwietnia.

Warsztaty fotografii otworkowej

Światowy Dzień Fotografii Otworkowej przypada na ostatnią niedzielę kwietnia. Z tej okazji zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się 27 i 28 kwietnia.

Muzeum w czasie Wielkanocy

Informujemy, że w okresie Świąt Wielkanocnych Muzeum Fotografii będzie czynne w stałych godzinach. Zapraszamy do zwiedzania.

Barwy Świata - Światłem Malowane - fotorelacja

16 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Barwy Świata-Światłem malowane". Organizatorem konkursu i wystawy pokonkursowej jest Zespół Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy. Zwycięzcom gratulujemy, ich prace można oglądać u nas do 18 maja.

MARZ
Wernisaż "Barwy Świata - Światłem Malowane"

16 kwietnia zapraszamy na otwarcie wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematami przewodnimi są światło i barwa. Zaczynamy od 18.00.

Studium portretu dla początkujących

Amatorów fotografii portretowej zapraszamy do udziału w warsztatach "Studium portretu". Na zgłoszenia czekamy do 27 marca.

MARZ
Fotorelacja z wernisażu "Relacje"

22 marca odbył się wernisaż wystawy "Relacje". Autorka, Joanna Godziemba, jest absolwentką Bydgoskiej Akademii Fotografii. Szczególne podziękowania dla Ewy Witczak, która uprzyjemniła wieczór dźwiękami wiolonczeli. Wystawa będzie czynna do 18 maja.

Relacje - wystawa fotografii

22 marca otwieramy drugą w tym miesiącu wystawę. Będziemy prezentować ją z dumą, gdyż autorka jest absolwentką Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wernisaż rozpoczniemy o 18.00.

Wernisaż wystawy

8 marca odbyło się otarcie wystawy "W spojrzeniu matki i ojca/ Through a mother's & father's eyes photography. Dziękujemy za liczne przybycie. Wystawę można oglądać do 19 kwietnia.

Kurs fotograficzny na wiosnę

Wszystkich początkujących sympatyków fotografii zapraszamy do udziału w kursie "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 12 marca.

LUT
Wystawa fotografii rodzinnej

Zapraszamy na otwarcie wystawy, która jest efektem konkursu z 2018 roku. Tytuł projektu i wystawy, “Through a mother's & father's eyes photography”, pochodzi od nazwy międzynarodowej grupy fotograficznej, która powstała 2015 roku i od tego czasu działa aktywnie na polu fotografii rodzinnej. Wernisaż odbędzie się 8 marca, godz. 18.00.

LUT
Poznaj swój region z przewodnikiem

Polecamy udział w kolejnej edycji akcji Poznaj swój region z przewodnikiem. My zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem 2 marca o godz. 11:30. Zapisy na stronie organizatora >

Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej

W imieniu festiwalu OFFO zapraszamy do udziału wydarzeniu. Swoje prace można wysyłać do 30 maja.

Wystawa "Korzenie" - fotorelacja

17 stycznia odbyło się otwarcie wystawy "Korzenie". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, a także do zapoznania się katalogiem z wystawy. Ekspozycja będzie czynna do 23 lutego.

Korzenie - wystawa fotografii

W styczniu zapraszamy na otwarcie wystawy "Korzenie", która stanowi podsumowanie działań podczas plenerów fotograficznych „Trójkąt”. Wernisaż 17 stycznia, godz. 18:00.

GRU
Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej

W styczniu zapraszamy na warsztaty fotografii analogowej. Zajęcia polecamy wszystkim znudzonym "cyfrą". Na zgłoszenia czekamy do 18 stycznia.

Ferie w Muzeum

Muzeum poleca się na ferie. Zapraszamy dużych i małych do udziału w warsztatach fotograficznych w czasie zimowej przerwy od szkoły. //Brak wolnych miejsc//

Święta w Muzeum

Informujemy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Fotografii będzie nieczynne. Dni wolne: od 22 grudnia do 7 stycznia.