Wystawa prac dyplomowych - Bydgoska Akademia Fotografii

Zapraszamy na wystawę prac dyplomowych uczestniczek oraz uczestników dziewiątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wernisaż odbędzie się 20 września o godz. 18.00.

Kurs fotograficzny Mam lustrzankę dla początkujących

Po wakacjach wracamy do pracy. Zapraszamy na wrześniowy kurs dla początkujących. Na zgłoszenia czekamy do 19 września.

Święto Szlaku TeH2O

Muzeum Fotografii jest jednym z piętnastu obiektów znajdujących się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. 15 września Szlak będzie świętował kolejne urodziny. Zapraszamy od 12.00.

Jachting - wystawa

Od 7 czerwca zapraszamy do zwiedzania wystawy pochodzącej ze zbioru Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Prezentuje ona kopie fotografii z albumu o tematyce marynistycznej. Wstęp na wystawę jest wolny.

Autochromy Tadeusza Rzący

Dzięki współpracy z Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie, muzealna ekspozycja wzbogaciła się o kopie autochromów Tadeusza Rzący. Zapraszamy do zwiedzania.

Uwolnij w sobie twórcę – pokaz finałowy projektu - fotorelacja

Relacja fotograficzna z pokazu finałowego projektu organizowanego przez Dom Kultury APK.

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

„Ze słońcem w obiektywie” to warsztaty fotograficzne dla młodzieży w wieku 15-18 lat. Proponujemy naukę w niewielkiej grupie oraz przyjaznej atmosferze. Na zgłoszenia czekamy do 25 lipca.

CZER
Uwolnij w sobie twórcę - pokaz finałowy teatru cieni

29 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz finałowy wieńczący cykl warsztatów fotograficznych, teatralnych, choreograficznych, modelarskich i plastycznych dla dzieci oraz młodzieży, realizowanych od maja br. w Domu Kultury APK, w ramach projektu "Uwolnij w sobie twórcę".

CZER
BLUE CREATIVE. Warsztaty cyjanotypii

Zapraszamy do udziału w wakacyjnych warsztatach cyjanotypii BLUE CREATIVE, organizowanych wspólnie z Katedrą Przemysłów Kreatywnych WSG. Zajęcia odbędą się już 4 lipca.

Dni wolne w Muzeum

Informujemy, że w dniach 31 maja - 4 czerwca, Muzeum będzie nieczynne. Sobie i Państwu życzymy słonecznego weekendu na łonie natury.

Warsztaty cyjanotypii podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2018

Kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów cyjanotypii, które prowadził Marek Noniewicz.

Bydgoski Festiwal Nauki

Kolejny raz zapraszamy do udziału w Bydgoskim Festiwalu Nauki. My polecamy się 24 i 25 maja.

Otwarcie wystawy Barwy Świata - Światłem Malowane

19 maja odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20. Ekspozycja to zbiór prac biorących udział w corocznym konkursie fotograficznym. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu udanych kadrów.

Europejska Noc Muzeów

Już 19 maja zapraszamy do udziału w tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów. Wszystkie atrakcje w naszym Muzeum będą odbywać się w godzinach 18.00 - 0.00. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Mam lustrzankę - warsztaty fotograficzne dla początkujących

W maju ruszamy z kolejną edycją kursu fotograficznego dla początkujących. Na zgłoszenia czekamy do 21 maja.

Godziny pracy w weekend

Informujemy o wyjątkowym trybie pracy w najbliższy weekend. Zapraszamy do Muzeum w godzinach:

* 18. maja  - 14.00 - 17.00

* 19. maja - 18.00 - 0.00 (Noc Muzeów)

Barwy Świata – Światłem Malowane - wernisaż

Coroczna prezentacja prac uczniów Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy oraz słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego A.20 – przegląd zdjęć biorących udział w szkolnym konkursie fotograficznym, którego tematami przewodnimi są światło i barwa. Wernisaż odbędzie się 19 maja o godz. 18:00 w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy.

Uwolnij w sobie twórcę

Młodym twórcom polecamy udział w cyklu interdyscyplinarnych warsztatów organizowanych przez Dom Kultury APK, które odbędą się w maju i czerwcu.

Majówka w Muzeum

Informujemy, że w ramach majówkowego weekendu, Muzeum będzie nieczynne w terminie od 29 kwietnia do 7 maja. Sobie i Państwu życzymy udanego wypoczynku.

Warsztaty fotografii otworkowej

Zapraszamy do udziału w warsztatach fotografii otworkowej organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Fotografii Otworkowej Worldwide Pinhole Photography Day. Warsztaty odbędą się 28 kwietnia, wstęp bezpłatny.

BRAK WOLNYCH MIEJSC!