Muzeum Fotografii w Bydgoszczy - Rusza nabór do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Rusza nabór do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Zajęcia realizowane są od października do czerwca, według starannie dobranego programu. Program to 200 godzin dydaktycznych, z których większość stanowią ćwiczenia praktyczne obejmujące: fotografię studyjną, pracę w plenerze, cyfrową edycję zdjęć oraz tajniki fotografii analogowej i podstawy ciemni fotograficznej. Po zakończeniu bloku tematycznego słuchacz przedstawia prace zaliczeniowe. Praktykę uzupełniają wykłady przybliżające historię i estetykę fotografii oraz zagadnienia prawne przydatne w pracy fotografa. Indywidualne konsultacje z wykładowcami, w pełnej twórczej aury przestrzeni Muzeum Fotografii, sprzyjają podejmowaniu nowych wyzwań, które są później z powodzeniem realizowane jako tematy pracy dyplomowej. Zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym. W procesie edukacji przewidziany jest wyjazd plenerowy podsumowujący rok nauki, której finalnym efektem jest prezentacja fotografii zaakceptowanych przez promotorów na poprzedzającej wystawę obronie dyplomów.

W programie także: spotkania z mistrzami fotografii w danej dziedzinie, wyjścia i oprowadzenie po wystawach, wykłady monograficzne.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na stronie: baf.byd.pl

fot. A. Blachowski

fot. Łukasz Graś