18 lipca 2020

2020-07-18- Z Archiwum MF - wystawa pożegnalna

Pomysł na wystawę podsumowującą dotychczasową aktywność Muzeum Fotografii w przestrzeni na Królowej Jadwigi jest konsekwencją formuły działalności Muzeum w tym miejscu od samego początku jego istnienia, a mianowicie faktu postrzegania placówki jako swego rodzaju rzeźby społecznej. Muzeum zawsze starało się funkcjonować w oparciu o różne formy interakcji z mieszkańcami Bydgoszczy, dlatego też wystawa powstanie na bazie archiwum dokumentującym wspomniane interakcje.

W wystawie będzie mógł wziąć udział każdy, kto udostępni wybraną fotografię ukazującą wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum na przestrzeni ostatnich piętnastu lat działalności. Fotografia ta dokumentować może zarówno miejsce jak i osoby związane z Muzeum. Nie ma znaczenia format ani sposób przygotowania, również o sposobie prezentacji zadecyduje autor, który musi jedynie dostarczyć do nas fotografię, zamontować ją w wybranym miejscu w Galerii w terminie od 30 lipca do 20 sierpnia. Wernisaż planowany jest na 21 sierpnia.

Wystawa ta będzie ostatnim twórczym działaniem w przestrzeni Muzeum przy ul. Królowej Jadwigi 14. Kolejne projekty będą realizowane w nowej lokacji.

- 30.07 - 20.08 - dostarczanie i montaż archiwalnych fotografii - jeśli ze zdjęciem związana jest jakaś anegdota, którą chciałbyś/chciałabyś się podzielić - zanotuj ją, a my ją umieścimy na wystawie;
 - 21.08, godz. 18.00 - uroczyste otwarcie wystawy - spotkaj się z nami, obejrzyj gotową wystawę, opowiedz o swojej historii związanej z Muzeum; ->> WERNISAŻ ODWOŁANY - w zamian odbędzie się transmija online na Facebook
 - 30.07 - 29.08 - w tym terminie będzie można oglądać tworzącą się wystawę, wstęp darmowy;
 - od 18 września - odbiór fotografii już w nowej lokalizacji.

W związku z nadal panującym zagrożeniem epidemiologicznym, prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas wizyty w galerii muzealnej.