Z Archiwum MF - wystawa pożegnalna

Pomysł na wystawę podsumowującą dotychczasową aktywność Muzeum Fotografii w przestrzeni na Królowej Jadwigi jest konsekwencją formuły działalności Muzeum w tym miejscu od samego początku jego istnienia, a mianowicie faktu postrzegania placówki jako swego rodzaju rzeźby społecznej. Muzeum zawsze starało się funkcjonować w oparciu o różne formy interakcji z mieszkańcami Bydgoszczy, dlatego też wystawa powstanie na bazie archiwum dokumentującym wspomniane interakcje.

W wystawie będzie mógł wziąć udział każdy, kto udostępni wybraną fotografię ukazującą wydarzenia, które miały miejsce w Muzeum na przestrzeni ostatnich piętnastu lat działalności. Fotografia ta dokumentować może zarówno miejsce jak i osoby związane z Muzeum. Nie ma znaczenia format ani sposób przygotowania, również o sposobie prezentacji zadecyduje autor, który musi jedynie dostarczyć do nas fotografię, zamontować ją w wybranym miejscu w Galerii w terminie od 30 lipca do 20 sierpnia. Wernisaż planowany jest na 21 sierpnia.

Wystawa ta będzie ostatnim twórczym działaniem w przestrzeni Muzeum przy ul. Królowej Jadwigi 14. Kolejne projekty będą realizowane w nowej lokacji.

 - 30.07 - 20.08 - dostarczanie i montaż archiwalnych fotografii - jeśli ze zdjęciem związana jest jakaś anegdota, którą chciałbyś/chciałabyś się podzielić - zanotuj ją, a my ją umieścimy na wystawie;
 - 21.08, godz. 18.00 - uroczyste otwarcie wystawy - spotkaj się z nami, obejrzyj gotową wystawę, opowiedz o swojej historii związanej z Muzeum; ->> WERNISAŻ ODWOŁANY - w zamian odbędzie się transmija online na Facebook
 - 30.07 - 29.08 - w tym terminie będzie można oglądać tworzącą się wystawę, wstęp darmowy;
 - od 18 września - odbiór fotografii już w nowej lokalizacji.
 
W związku z nadal panującym zagrożeniem epidemiologicznym, prosimy o zasłanianie ust i nosa podczas wizyty w galerii muzealnej. 

 

Powrót do listy aktualności >>
Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki