„Fotorysy” czyli Hetman, Noniewicz, Szczurek – 9 lutego w Muzeum Fotografii

9 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii odbędzie wernisaż wystawy fotograficznej „Fotorysy” zrealizowanej przez Annę Hetman, Marka Noniewicza oraz Jacka Szczurka.

 

Anna Hetman - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od kilku lat uprawia fotografię, szczególnie zwracając uwagę na doświadczenie z formą, tworząc tzw. „wizualną fakturę”. W swej  twórczości, często inspirowanej naturą, przechodzi do form abstrakcyjnych – od miękkiej abstrakcji do abstrakcji konstruktywistycznej. Jej prace prezentowane były na wystawach m.in. w Łodzi i w Bydgoszczy, a także w Mannheim, w ramach obchodów Dni Kultury Polskiej w 2010 r.


Sztuka Anny Hetman z determinacją i spokojem przywraca fotografii malarstwo (…) dokonuje się zejście twórcy do głębin własnej wrażliwości  i zmysłu postrzegania, gdzie w prostocie i sile kompozycji, w subtelnej harmonii i kolorystyce – znów łączą się z sobą dwie niegdyś skłócone siostrzyce: malarska i fotograficzna koncepcja obrazu (Grzegorz Musiał)

Marek Noniewicz – ur. 1971 w Sulechowie, mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Absolwent Studium Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1999, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 1997 – kierunek biologia, oraz Konserwatorium w Ostrawie (Czechy) 1995 – kierunek fotografia artystyczna. Technolog na Katedrze Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1997-2001r. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą, kurator ekspozycji o międzynarodowym znaczeniu – Biennale Fotografii w Poznaniu, również autor tekstów o fotografii. Od 2001 prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografii (2004). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008/2009, stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2009/2010.

Mikronarracje Marka Noniewicza, będące fragmentarycznymi i subtelnymi opowieściami wprawiają w zdumienie, budząc ciekawość i refleksję, sprawiając, iż dzięki połączeniu uniwersalnego przekazu z estetyczną jakością działania sztuka artysty ożywa wciąż na nowo w umyśle widza. (Marek Janczyk)

Jacek Szczurek – z fotografią od ponad czterdziestu lat: fotoamator z artystycznymi aspiracjami, czeladnik, mistrz w zawodzie. Własna pracownia i dwadzieścia lat w reklamie,  członkostwo w ZPAF,  kilkanaście wystaw, wiele publikacji.

Od kilku lat fotografuję pejzaże, które mogą przypominać ten szkic z dawnych czasów. Szukam jednolitych płaszczyzn pól i łąk, a spośród nich wyłaniających się ostro drzew i krzaków. Niemal gotowe obrazy znajduję śnieżną zimą, ale przede wszystkim we mgle i niepogodzie, kiedy zacierają się szczegóły, rozdzielają plany i inaczej, niż w zdjęciach klasycznych, buduje się perspektywa (Jacek Szczurek)

Powrót do listy wystaw >>
Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki