Podróżne walizki, kontener – galeria i warsztaty fotograficzne, czyli Projektu Shift -x ciąg dalszy

 

Do Bydgoszczy, na Wyspę Młyńską dotarł kontener promocyjny dziedzictwa przemysłowego. Akcja kontenerowa jest europejską inicjatywą realizowaną w ramach Projektu SHIFT-X: Dziedzictwo kulturowe motorem zmian społeczno-gospodarczych w regionach poprzemysłowych, prowadzonego w Bydgoszczy od 2012 r. w niemiecko-austriacko-czesko-belgijsko-polskim partnerstwie.

Wnętrze kontenera zamieni się specjalnie na tę akcję w galerię sztuki oraz przestrzeń warsztatową. W skład wystawy wejdą prace belgijskiego artysty (oraz byłego górnika) Jonnego Vekemansa www.lightpaintings.be, wykonane metodą camera obscura. Wystawa, którą tworzą partnerzy w ramach projektu SHIFT-X to panorama fotograficzna przemysłu w każdym z miast i regionów uczestniczących w projekcie.

 

Warsztaty zgłębiające technikę camera obscura odbędą się 27 września w godzinach 13.00, 15.00. Zajęcia poprowadzi Jonny Vekemans. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod adresem agnieszka.brzyska@mck-bydgoszcz.pl

W związku z tym, że nasze Muzeum należy do „Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O”, w tym samym dniu na Wyspie Młyńskiej od godziny 15.00 weźmiemy udział w jeszcze jednym wydarzeniu. Będzie to akcja pt.: „Żywa Mapa Szlaku, czyli pociąg do TeH20″. Pojawimy się tam z walizką pełną niespodzianek, aby zabrać podróżnych do świata fotografii.

Więcej szczegółów

http://mck-bydgoszcz.pl/?p=wydarzenia&id=2704

www.facebook.com/container001

Powrót do listy aktualności >>
Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki