Antas Danuta

Antas Danuta

Danuta Antas-Woźniewska – od ur. w 1961 r. związana z Bydgoszczą. Artysta grafik, fotografik, filolog języka angielskiego, pedagog, promotorka kultury i sztuki, autorka książek. Studia wyższe z grafiki artystycznej i wychowania plastycznego odbyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskując dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Mirosława Piotrowskiego. Następnie studiowała kulturoznawstwo brytyjskie na Wydziale Filologii Angielskiej UMK w Toruniu. W latach 1988-2007 związana była z edukacją artystyczną oraz nauczaniem języka angielskiego. Jeszcze w trakcie studiów filologicznych opracowała nowatorski program nauczania języka obcego poprzez sztuki wizualne, prezentując jego fragmenty w 2002 r na Konferencji dla Nauczycieli Języków Obcych w NKJO w Bydgoszczy. Równolegle z działalnością pedagogiczną zajmowała się projektowaniem graficznym oraz twórczością artystyczną. Z Internetem i z grafiką komputerową związana od samego początku ich zaistnienia w Polsce w 1991 roku. W 2007 roku zdecydowała się rozstać z oświatą i poświęcić twórczości  artystycznej – głównie fotografii, rysunkowi i pisaniu inspirujących książek z dziedziny rozwoju osobistego oraz promocji sztuki. W latach 2010-2012 stworzyła i prowadziła międzynarodową, internetową galerię sztuki, skupiającą artystów z całego świata. Obecnie współpracuje z polskimi galeriami, jako kurator organizując wystawy sztuki artystów zagranicznych. Zawodowo pracuje jako freelancer, tworząc autorskie projekty graficzne dla osób i firm związanych z dziedzinami kreatywnymi, współpracuje z innymi artystami, z właścicielami małych i średnich firm, coachami i doradcami życiowymi. Jej projekty graficzne wyróżniają się oryginalnym podejściem do designu, w dużej mierze opartego na wykorzystaniu autentycznych prac innych twórców, jak i jej własnych.

Wyróżniana m.in. na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym IPA w Stanach Zjednoczonych w latach 2011, 2012. Swoje czarno-białe fotografie drzew prezentowała m.in. na wystawie indywidualnej w Portugalii w 2011 roku, zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Roku Lasów. O wystawie tej pisała jedna z największych portugalskich gazet „Publico”. W Bydgoszczy artystka prezentowała dotąd swoją twórczość w Muzeum Fotografii oraz w Bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2015 roku, uzyskała stypendium na wydanie książki pt. Kim Jesteś Alicjo?, poświęconej zagadnieniu tożsamości kobiety.

Więcej o artystce na stronie www.danutaantas.com

Do tej pory Artystka zaprezentowałam w Muzeum Fotografii dwie swoje wystawy "Pejzaże mistyczne" (14.02.2013 r.) oraz "VIPASSANA - Rytmy Natury" (22.04.2015 - 14.05.2015).
 

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki