Warsztaty cyjanotypii

W sierpniu zapraszamy na warsztaty jednej z pierwszych XIX wiecznych technik fotograficznych. Dzięki tej metodzie możemy stworzyć obraz „cienia” płaskich przedmiotów (liście, pióra, ptaków itp.) na niebieskim tle. Wykorzystywany jest w tym celu specjalnie przygotowany papier, posiadający właściwości światłoczułe.

Miasto – Ludzie – H2O

Razem z Katedrą Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zapraszamy na otwarcie wystawy 18 lipca, która prezentować będzie fotografię, grafikę i instalacje i jest częścią większego projektu MIASTO – LUDZIE – H2O. Drzwi do Galerii o 18.00 otworzy kuratorka - Marta Rosenthal.

Wakacyjne przeglądy portfolio

Zapraszamy miłośników fotografii na darmowe konsultacje fotograficzne, podczas których poddamy konstruktywnej ocenie Wasz fotograficzny dorobek.

20 czerwca 2017

Warsztaty fotografii krajobrazowej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbędą się 19 - 20 sierpnia. Warsztaty fotografii krajobrazowej to doskonała propozycja dla wszystkich fotografujących podczas wakacyjnych wojaży.

14 czerwca 2017

Długi weekend w Muzeum

W związku ze czerwcowym długim weekendem, zmienią się godziny pracy Muzeum:

-> 15.06 - nieczynne

-> 16.06 - 11.00 - 13.00

-> 17.06 - nieczynne

Standardowo w niedzielę i poniedziałek również nie pracujemy.

W wolne dni, życzymy Państwu i sobie, owocnego wypoczynku na łonie natury.

13 czerwca 2017

„Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”

20 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy do galerii APK na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina).

8 czerwca 2017

Muzeum przyjazne osobom niepełnosprawynm

Z olbrzymią radością informujemy, że znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami. Otrzymaliśmy certyfikat w ramach projektu "Bydgoskie miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami." Organizatorem akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy. Dziękujemy!

6 czerwca 2017

Najlepszy widok na Bydgoszcz

3 czerwca miało miejsce spotkanie fotograficzne, na które bydgoski deweloper, Moderator Inwestycje zaprosił do swoich „Niebieskich Apartamentów” w Nordic Haven. Oprócz pleneru na wysokościach, w Muzeum odbyły się warsztaty z fotografii architektury i krajobrazu.

31 maja 2017

Konkurs literacko-fotograficzny

W imieniu Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy zapraszamy do konkursu literacko-fotograficznego skupionego wokół żywiołu wody. Termin nadsyłania prac mija 31 października b.r.

27 maja 2017

Warsztaty cyjanotypii podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki ponownie zawitał do Muzeum Fotografii. W tym roku zorganizowaliśmy warsztaty cyjanotypii, które poprowadził Marek Noniewicz.