3 sierpnia 2017

Rekrutacja do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Od października rusza kolejna IX edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Jest to roczny, intensywny kurs fotografii. Zapraszamy do udziału w praktycznych zajęciach obejmujących różne zakresy tematyczne, spośród których wymienić można: portret, krajobraz, dokument, architekturę, akt i wiele innych.

3 sierpnia 2017

Fotografia i film w Szkole Policealnej

Niepubliczna Szkoła Plastyczna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy prowadzi nabór na rok szkolny 2017/2018. Jedną ze specjalności jest fotografia i film.

2 sierpnia 2017

Warsztaty cyjanotypii

W sierpniu zapraszamy na warsztaty jednej z pierwszych XIX wiecznych technik fotograficznych. Dzięki tej metodzie możemy stworzyć obraz „cienia” płaskich przedmiotów (liście, pióra, ptaków itp.) na niebieskim tle. Wykorzystywany jest w tym celu specjalnie przygotowany papier, posiadający właściwości światłoczułe.

31 lipca 2017

Warsztaty fotografii krajobrazowej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbędą się 19 - 20 sierpnia. Warsztaty fotografii krajobrazowej to doskonała propozycja dla wszystkich fotografujących podczas wakacyjnych wojaży.

31 lipca 2017

Wakacyjne przeglądy portfolio

W imieniu Bydgoskiej Akademii Fotografii zapraszamy miłośników fotografii na darmowe konsultacje, podczas których poddamy konstruktywnej ocenie Wasz fotograficzny dorobek.

19 lipca 2017

Otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H2O

18 lipca odbyło się otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H20, która jest częścią projektu "Miasto-Ludzie-Muzeum", przygotowanego przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Projekt wpisuje się w Rok Rzeki Wisły, a honorowym patronatem objął go Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz. Ekspozycja czynna do 10 września.

13 lipca 2017

Miasto – Ludzie – H2O

Razem z Katedrą Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zapraszamy na otwarcie wystawy 18 lipca, która prezentować będzie fotografię, grafikę i instalacje i jest częścią większego projektu MIASTO – LUDZIE – H2O. Drzwi do Galerii o 18.00 otworzy kuratorka - Marta Rosenthal.

5 lipca 2017

Wernisaż wystawy powarsztatowej

12 lipca o godz. 18.00 odbędzie się, ostatnie w tym roku akademickim, otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych. Tym razem swoje zdjęcia pokażą kursanci z grup zaawansowanych: Mam lustrzankę i Studium portretu.

(fot. Dawid Rem.)

14 czerwca 2017

Długi weekend w Muzeum

W związku ze czerwcowym długim weekendem, zmienią się godziny pracy Muzeum:

-> 15.06 - nieczynne

-> 16.06 - 11.00 - 13.00

-> 17.06 - nieczynne

Standardowo w niedzielę i poniedziałek również nie pracujemy.

W wolne dni, życzymy Państwu i sobie, owocnego wypoczynku na łonie natury.

13 czerwca 2017

„Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”

20 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy do galerii APK na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina).