Wykładowcy

Arkadiusz Blachowski

Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Wychowanie Techniczne oraz podjął pracę w Pałacu Młodzieży, prowadząc przez wiele lat pracownię fotograficzną. Wieloletni organizator i juror Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Twórca i założyciel młodzieżowego Klubu Filmowego „Zaczep”. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich  Filmów Krótkometrażowych  „Ściemnisko”. W 1986 r. ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej. Swoje prace fotograficzne prezentował na indywidualnych wystawach fotograficznych w Pałacu Młodzieży, w galerii Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w Przeglądach Fotografii Bydgoskiej. Odznaczony medalem "Zasłużony Działacz Kultury" za popularyzację fotografii i filmu wśród dzieci i młodzieży. Ponadto otrzymał nagrody: Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W latach 2006-2015 kustosz Muzeum Fotografii przy WSG oraz kierownik Bydgoskiej Akademii Fotografii.


Wojciech Woźniak

Wojciech Woźniak ur. 5 maja 1964 r. w Bydgoszczy. Fotografik i muzyk. Absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UKW. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1996 r. fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1995-2005 współorganizator Przeglądu Fotografii Bydgoskiej (BWA, Bydgoszcz). W 2019 roku dokumentował pobyt Mariny Abramović w toruńskim CSW oraz ekspozycję „The Cleaner”. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. „Outside-Inside” (Młyny Rothera, Wyspa Młyńska, Bydgoszcz, 2006) oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i na świecie. Ważne cykle prac: „Krótka opowieść o miłości i tęsknocie” (2001), „Ogrody wyobraźni” (2004), „Droga” (1997-2005), „Pamiątki” (2005) „Przybysz”(2010„Sentymenty”(2013), „Duży pokój”(2013), „Obecność”(2014), „Codzienne rytuały”(2015), „Still lifes”(2015).          Współzałożyciel i basista zespołów muzycznych: Variete i The Cyclists. 2007 - laureat I nagrody  na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej, ASP, Lwów. 2008 - uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej „Zasłużony dla kultury polskiej”. 2016 – II nagroda w konkursie POLYGONUM 4. 2017 – nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy


 
   
Jacek Ziółkowski

Z wykształcenia mgr inż. chemii; po krótkim epizodzie wykładowcy na ATR, w 1990 r. założył Agencję Fotograficzną J&J studio i prowadzi ją już ponad 20 lat (aktualnie połączoną z Agencją Modelek). W dorobku artystycznym ma kilka wystaw fotograficznych, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Moderator na forum nikoniarze.pl, lider grupy fotograficznej „Fotokujawy”, organizator rozmaitych wystaw, plenerów fotograficznych, kursów i warsztatów fotograficznych.


Mikołaj Walenczykowski

Reżyser, operator, producent filmowy. Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Od 2013 roku prowadzi firmę i reżyseruje filmy reklamowe, reportaże i filmy dokumentalne, tworzy również video do spektakli teatralnych oraz opracowuje koncepcje wykorzystania obrazu filmowego w teatrze.

Adam Adamski

Fotograf od czasu studiów zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1991-2016 pracownik Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska; w latach 1997-2016 kierownik Wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi Pracownię Fotograficzną w Zakładzie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. W swojej pracy łączy naukę (doktorat z nauk biologicznych) ze sztukę (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, autor licznych publikacji naukowych. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”.

Więcej informacji na stronie: www.adamadamski.com


Maciej Charczuk

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Współzałożyciel „Comy” - jednego z pierwszych w Bydgoszczy wydawnictw opierających się na technologiach cyfrowych. Obecnie właściciel Studia Reklamy „Alwar”. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, prowadzący kursy dla młodzieży i dorosłych, specjalizujący się w nauce programów graficznych. Praktyk DTP, pracujący poprzednio w Wydawnictwie „Text”, Agencji Reklamowej „DaVinci”. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Informatycznej, a od kilku lat uczy obróbki cyfrowej zdjęć w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Obecnie współpracuje także z Centrum Szkoleń Informatycznych, gdzie prowadzi unijne kursy przygotowawcze do obsługi programów graficznych. Z innych przyjemnych hobby to wypady motocyklowe i piosenka turystyczna.


Piotr Wieczorek

Fotografia zainteresowałem się od czasu, kiedy pojawiły się pierwsze aparaty cyfrowe ok. roku 2003. To umożliwiło mi samodzielne uczenie się najróżniejszych technik i zasad panujących w fotografii. Latami nabierałem doświadczenia oraz rozwijałem się sprzętowo. W 2012 uruchomiłem firmę EMAYA specjalizującą się w fotografii architektury, wnętrz, wirtualnych spacerów, reklamowej, fotoreportaży, portretowej, lotniczej oraz fotografii przyrodniczo-krajobrazowej. I tu przechodzimy do mojej pasji, która rozwijała się rówocześnienie jaką jest astrofotografia i astrokrajobraz. Ok roku 2008 trafiłem do astro-bazy PPSAE znajdującej się niedaleko Bydgoszczy w Niedźwiadach. Tam to wszystko się zaczęło i przez kolejne lata zgłębiałem tajniki nocnej fotografii. Teraz po tych ponad 10 latach doświadczenia, setkach godzin w plenerach oraz wielu tysięcy kilometrów, mogę przekazywać tę wiedzę i uczyć fotografii nocnej.


Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. Karpacka 52

85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

Deklaracja dostępności Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

 

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz