2 maja 2013

2013-05-02- ,,Bezpiecznie nad wodą ?” – konkurs fotograficzny

fot. Andrzej Ostrowski „Kąpielisko strzeżone- teraz ja mam tu dyżur!”
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich entuzjastów fotografii i bezpiecznego przebywania nad wodą.

Organizatorzy:

Katedra Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, ul. Królowej Jadwigi 14, tel. 52 5670007

Konkurs realizowany w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Stan, perspektywy i rozwój ratownictwa, kultury fizycznej i sportu w XXI wieku”.

Cele konkursu:

• promowanie bezpiecznego zachowania nad wodą,
• wskazanie zagrożeń podczas przebywania nad wodą,
• zmotywowanie do tworzenia fotografii ukazującej różne aspekty naszego życia,
• udoskonalenie warsztatu fotograficznego,
• uwrażliwienie na zagrożenia w otaczającym nas świecie.

Warunki uczestnictwa:

Tematyka zdjęć powinna odpowiadać założeniom konkursu – bezpieczeństwo nad wodą.
Na konkurs każdy z autorów ma prawo zgłosić:

- maksymalnie 5 zdjęć pojedynczych lub

- 4 zdjęcia pojedyncze i zestaw składający się z 6 zdjęć,

w formie cyfrowej o rozdzielczości minimum 2000 pikseli. Zdjęcia nie powinny być przetworzone w programie graficznym (dopuszcza się kadrowanie, poprawę jasności i koloru).

Zdjęcia biorące udział w konkursie  mogą być wykorzystane do promocji konkursu i konferencji „Stan, perspektywy i rozwój ratownictwa, kultury fizycznej i sportu w XXI wieku”.

Jury w składzie: przedstawiciel Katedry Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu WSG, przedstawiciel WOPR oraz Arkadiusz Blachowski, fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej, przyzna nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Termin nadsyłania prac upływa 1 czerwca 2013 roku.
Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród nastąpi 14 czerwca 2013 roku o godzinie 15.00 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.
Prace, wyłącznie w wersji elektronicznej, należy przesłać na adres rescue@byd.pl lub arek.blachowski@interia.pl, bądź dostarczyć do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy.

Do zdjęć należy dołączyć wypełnioną i podpisaną  kartę zgłoszeniową – można przesłać zeskanowane zgłoszenie.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin

Więcej informacji udzielają organizatorzy: Muzeum Fotografii w Bydgoszczy – tel. +48 52 5670007, oraz Katedra Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu WSG  – tel +48 525670701, kom.+48 693222347.