28 marca 2013

2013-03-28- „Moja magiczna Bydgoszcz. Idąc miastem” – IV edycja konkursu fotograficznego

1. Myśl przewodnia 4. edycji konkursu brzmi „Idąc miastem”.

Fotograf powinien przyjąć rolę „spacerowicza, który przepełniony wielką ciekawością  i zafascynowany miastem, tropi jego energię, jego  życie, jego tajemnice.” Idea została zainspirowana książką Petera Zumthora, szwajcarskiego architekta „Myślenie architekturą”. Miasto ma różne oblicza, jak pisze autor – „inspiruje i irytuje; uskrzydla albo tłamsi, budzi we mnie pewność siebie, ciekawość, napięcie, rozdrażnienie, złość… albo onieśmiela”.

2. Organizatorem konkursu jest Wydział Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Bydgoszczy.

3. Cele konkursu fotograficznego ”Moja magiczna Bydgoszcz. Idąc miastem” są następujące:

- promocja Bydgoszczy jako miasta o wielu obliczach: „inspirującego, irytującego, uskrzydlającego, budzącego  pewność siebie w gościu i mieszkańcu, budzącego ciekawość, napięcie, rozdrażnienie, złość… albo onieśmielenie”;

- zwrócenie uwagi  mieszkańców albo gości na  wielorakie aspekty życia Bydgoszczy;

- umiejętność obserwowania i rejestrowania wielorakiej rzeczywistości, otaczającej człowieka.

4. Adresatami konkursu fotograficznego są  wszyscy fotografujący amatorzy bez względu na wiek.

5. Dostarczone na KONKURS fotografie muszą być wykonane pomiędzy czerwcem 2012 r. a czerwcem  2013 r. Fotografie nie mogą być nigdzie publikowane, ani brać udziału w innych konkursach.

6. Prace konkursowe muszą mieć formę maksymalnie 3 pojedynczych  zdjęć  z  ich opisem (tytuł zdjęcia, imię, nazwisko autora, kontakt).

7. Prace konkursowe należy przedstawić w formie wydruku lub zdjęcia - w formacie nie mniejszym niż  15  x 21 cm i nie większym niż 20 x 35 cm – oraz obowiązkowo przygotować prace zapisane elektronicznie na nośniku CD lub DVD w rozdzielczości  min. 2 tys. pikseli (dłuższy bok).

Uwaga:
8. Przesłanie  na konkurs prac wraz z podpisaną kartą zgłoszeniową jest jednoznaczne ze zgodą autora na uczestnictwo w niniejszym konkursie, akceptacją przez autorów wszystkich postanowień tego regulaminu oraz zgodą na nieodpłatne, nieograniczone rozpowszechnianie zdjęć przez Organizatora konkursu bez prawa dalszej odsprzedaży. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść, charakter oraz kontekst przesłanych fotografii ze szczególnym uwzględnieniem naruszenia praw lub/i wyrządzenia szkód w stosunku do osób trzecich wynikłych z rozpowszechnianie tych fotografii.

>>>regulamin 4. edycji konkursu fot. Moja magiczna Bydgoszcz<<<

>>>karta_zgłoszenia<<<

9. W konkursie zostaną przyznane  nagrody pieniężne ufundowane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy za najlepsze fotografie:

I  miejsce – 600  zł  brutto

II  miejsce – 500 zł  brutto

III  miejsce -  400 zł brutto

10. Nagrody zostaną przydzielone przez jury w składzie:

- trzech  przedstawicieli UMB,
- jeden przedstawiciel BCI,
- jeden profesjonalny fotografik.

11. Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznawania nagród lub innego ich podziału.

12. Uczestnikom konkursu nie przysługuje prawo do odwołania się od decyzji jury.

13.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 czerwca 2013 w czasie VI Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”, na stronach internetowych Organizatora  konkursu. Laureaci oraz osoby wyróżnione zostaną dodatkowo powiadomione telefonicznie lub  za pośrednictwem poczty elektronicznej.

14. Terminarz konkursu:

1. Karty zgłoszenia należy przesłać pocztą  do dnia 10 maja  2013 roku na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, Jezuicka 1, WPM, p.113 ,85-102 Bydgoszcz (liczy się data stempla pocztowego) lub dostarczyć osobiście na podany adres.

2. Prace konkursowe można dostarczyć razem z kartami zgłoszeniowymi w terminie, o którym mowa w punkcie poprzednim lub oddzielnie – najpóźniej do 27 maja 2013 r. :

Pocztą na adres  Urząd Miasta Bydgoszczy, Jezuicka 1, WPST, p. 106 A, 85-102 Bydgoszcz

Osobiście do UMB, Jezuicka 1, WPST, p.106 A, Bydgoszcz, 85-102 Bydgoszcz

UWAGA

Organizator, przed wydaniem nagrody przekraczającej równowartość 760 zł brutto obliczy i pobierze od nagrodzonego oraz odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy od wartości nagrody w wysokości 10 %, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych – Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.

Koordynator konkursu: Aleksandra Garbowska WPST -  052 58 58 053

Zachęcamy do udziału