16 października 2012

2012-10-16- Regional Press Photo 2012 – Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko – Pomorskiego

Zapraszamy do udziału w projekcie:

„REGIONAL PRESS PHOTO 2012”

Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego

Organizatorzy:

- Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

- Fundacja GAUDEAMUS

- Urząd Miasta w Bydgoszczy

Cele:

Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest prezentacja dorobku fotoreporterów z regionu , zajmujących się dokumentacją wydarzeń kulturalnych, sportowych, politycznych oraz życia codziennego na przestrzeni ostatnich lat. Dużą wagę kładziemy również na warstwę historyczną, tak bardzo bogatą w znaczące wydarzenia. Stąd bierzemy też pod uwagę bogate archiwa dokumentacji fotograficznej minionych lat, począwszy od 1945 roku.

Podejmując się tego działania liczymy na duży odzew środowiska fotoreporterów regionu kujawsko-pomorskiego. Przegląd zamierzamy zwieńczyć wydając album fotograficzny (w dwóch językach) oraz wystawy, która będzie gościła w wielu miejscach naszego miasta i regionu kujawsko-pomorskiego.

Naszą ambicją jest, aby Przegląd nie był tylko jednorazowym wydarzeniem. Mając świadomość ilości powstałych i powstających każdego dnia fotografii o dużej wadze dokumentalnej i historycznej chcemy, aby nasze przedsięwzięcie miało charakter cykliczny.

1.      Przegląd i prezentacja dokonań fotoreporterów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

2.      Ukazanie i udokumentowanie najistotniejszych wydarzeń minionej dekady w Województwie Kujawsko – Pomorskim poprzez wystawę okolicznościową oraz wydawnictwo albumowe i Internet.

3.      Prezentacja i udokumentowanie wydarzeń historycznych z zasobów archiwalnych fotografów naszego Regionu.

4.      Wzrost tożsamości regionalnej poprzez zapoznanie i przybliżenie życia oraz działalności mieszkańców Województwa Kujawsko – Pomorskiego w okresie ostatnich lat oraz ukazanie warstwy historycznej udokumentowanej poprzez fotografię.

5.      Promocja regionu kujawsko-pomorskiego poprzez  funkcjonowanie wystawy- przeglądu oraz albumu fotograficznego, który trafi do ośrodków kultury miast, jak i ośrodków gminnych w województwie kujawsko-pomorskim

KONKURSU REGIONAL PRESS PHOTO 2012

Udział w  przeglądzie :

- Konkurs w kategoriach Kultura, Wydarzenia, Sport, Życie codzienne przeznaczony jest dla fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych bądź w agencjach fotograficznych, dla freelancerów pracujących dla różnych redakcji lub agencji, pracujących lub mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim.

- W kategorii historycznej mogą wziąć udział osoby niezwiązane z fotografią prasową, jednak prawa autorskie muszą należeć do rodziny zgłaszającego.

- Udział w przeglądzie jest bezpłatny.

- Każdy z autorów może zgłosić do przeglądu łącznie we wszystkich kategoriach 8 zdjęć pojedynczych, oraz 2 zestawy zdjęć (w każdym zestawie do 7 zdjęć) w formie elektronicznej o rozdzielczości 300dpi a dłuższy bok zdjęcia minimum 21cm.

- W kategorii historycznej można zgłosić zdjęcia w formie wywołanej na papierze fotograficznym lub zeskanowane do postaci elektronicznej.

- Prezentowane zdjęcia powinny być wykonane w terminie 1.01.2010r. do 31.10.2012r.

- Zdjęcia w kategorii historycznej wykonane przed 1.01.2010r.

- Do zdjęć należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia.

Kategorie Przeglądu :

Kultura,

Wydarzenia,

Sport,

Życie codzienne,

Historyczna

Terminy :

- Zdjęcia należy dostarczyć do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy ul. Królowej Jadwigi 14 do dnia 30 października 2012 roku.

Nagrody:

W konkursie Jury przyzna nagrody w każdej z kategorii.

Przyznane będą też nagrody pozaregulaminowe np.: Nagroda Urzędu Miasta Bydgoszcz – dla zdjęcia najlepiej promującego nasz Region.

Jury

O podziale nagród i ilości nagród zadecyduje Jury.

Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania pierwszego miejsca .

Ustalenia końcowe

- Otwarcie Przeglądu i wręczenie nagród 13 grudnia 2012 roku

- Zdjęcia zgłoszone do przeglądu mogą być wykorzystane do promocji Przeglądu.

- Zgłoszenie zdjęć do konkursu jest równoznaczne z przyjęciem i akceptowaniem wszystkich punktów regulaminu.

Konkurs realizowany w ramach projektu „REGIONAL PRESS PHOTO 2012” – Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

———>REGULAMIN Regional Press Photo<———

———>FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<———