22 kwietnia 2012

2012-04-22- KONKURS – „POZNAJMY SIĘ – życie codzienne w Zachodnich Bałkanach, Turcji i Islandii”

Regulamin konkursu fotograficznego

Cele konkursu:

- Kraje Bałkanów Zachodnich, Turcji i Islandii ubiegają się o wejście do Unii Europejskiej. Konkurs ma na celu przybliżenie kultury, a zwłaszcza życia codziennego mieszkańców tych państw (Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Islandia, Macedonia, Serbia, Turcja).

Warunki udziału w konkursie

- Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy fotografujący, którzy odwiedzili te kraje.

- Każdy z uczestników może nadesłać 5 zdjęć pojedynczych lub 2 zestawy, zawierające do 5 zdjęć.

- Zdjęcia powinny być w formacie JPG o rozdzielczości nie mniejszej niż 2 tys. pikseli.

- Do każdego zdjęcia lub cyklu należy dołączyć opis (miejsce, datę wykonania zdjęcia, ewentualnie szerszy opis sytuacji przedstawianej na zdjęciu)

Terminy:

Termin nadsyłania prac w formie elektronicznej na adres: arek.blachowski@interi.pl – do 6 maja 2012

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej – 12 maja 2012, godz. 17.00 w Muzeum Fotografii.

Nadesłane prace będą zaprezentowane na wystawie w Muzeum Fotografii podczas trwania II Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”.

Nadesłane zdjęcia mogą być wykorzystane przez organizatorów do promocji konkursu.

Nadesłanie zdjęć jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu przez uczestnika.

Nagrody:

- bezpłatny udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Fotografii

- albumy fotograficzne

Jury:

Elżbieta Schulz – historyk – promocja dziedzictwa kulturowego

Arkadiusz Blachowski – fotograf, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski

Karolina Sypniewska – podróżniczka, organizatorka Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”

Kontakt z Organizatorem: Arkadiusz Blachowski, Muzeum Fotografii, tel. 52 567 00 07, Bydgoszcz, ul. Królowej Jadwigi 14.

Regulamin konkursu fotograficznego