Prusak Agnieszka

Prusak Agnieszka

Otaczają mnie Ludzie, Przedmioty, Fragmenty, Sytuacje, tak dużo jest ich dookoła, tak wiele głosów, dylematów, spostrzeżeń, spojrzeń nie sposób przejść obojętnie i ująć wszystko, bo chciałoby się zbyt wiele, jednak czy chce czy nie chce widzę ; smutek, radość, zamyślenie i nieodparta chęć zatrzymania chwili tak też czyni zamykając ją w kadrze, czasami prawda boli , płacz Człowieka który jest  i żyjąc odchodzi, ale ma chęć życia , bo widać to w jego oczach, biegnący tłum, a wśród niego zatroskany , zagubiony Człowiek któremu podajesz rękę, Człowiek który  żyje niezależnie od chwili , momentu, tragedii... jest  najważniejszy  w każdym „ujęciu”, mam nadzieję, że pokazanie go stawia nas w sytuacji , w której należy się  na chwilę zatrzymać, fotografia to potrafi, tak też czynię bo dalej chcę widzieć i pokazywać.

Wakacje w mieście to cykl fotografii który rejestruje życie dzieciaków ze Śródmieścia. Poszanowanie i godność drugiego człowieka jest w życiu najważniejsza, uważa że młode pokolenia dorastające w XXI wieku powinny funkcjonować w otoczeniu radości, przychylności zarówno władz jak i ludzi. Do tej pory fotografia społeczna najbardziej mnie interesuje... jest dużo luk, braków, szarości, a tak niewiele potrzeba żeby piaskownica była czysta. Cały czas fotografuje ludzi, ale jak widzę nic się nie zmienia, poza chęcią zabawy na trzepaku...

 

                                                  

Kontakt

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

 

 

Od 2012 roku jesteśmy obiektem na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O

 

 

 

                                                                                     

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających

(zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem - obowiązuje wcześniejsze ustalenie terminu)

wtorek 11.00-17.00

środa 11.00-17.00

czwartek 11.00-17.00

piątek 11.00-17.00

sobota 10.00-14.00

 

Celem projektu jest zwiększenie dostępności zasobów kulturalnych regionu oraz zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń poprzez digitalizację i ucyfrowienie zasobów instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

                                                                                     

© 2014 Muzeum Forografii w Bydgoszczy | Wyższa Szkoła Gospodarki