Aktualności

24
MARZ
Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r., zachęcająca do aktywnego wypoczynku poza sezonem urlopowym.

24
MARZ
Fotorelacja z otwarcia wystawy "Dawno temu na Podhalu"

Pierwszy wernisaż w tym roku za nami. 23 marca odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Dawno temu na Podhalu". Autorem zdjęć jest Leszek J. Pękalski. 

Dziękujemy za liczne przybycie, zapraszamy do zwiedzania. Wystawa czynna do 13 kwietnia.

20
MARZ
Warsztaty "Mam lustrzankę" - edycja kwietniowa

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie warsztatów fotograficznych dla początkujących "Mam lustrzankę". Zajęcia odbędą się w Muzeum fotografii w kwietniu.

18
MARZ
Mobile Photo Trip

W nasze skromne progi zawitała dziś ekipa Mobile Photo Trip. Jest to grupa fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta.

 

11
MARZ
Konkurs fotograficzny Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach Projektu Dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Termin wysyłania prac upływa 20 maja.

2
MARZ
Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Zapraszamy na otwarcie wystawy Leszka J. Pękalskiego. W 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma. 
Wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.00.

1
MARZ
Konkurs fotograficzny Graj nie online

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez studentów WSG z kierunku przemysły kreatywne. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Wielkie BydgoszczGranie”, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, którego celem jest popularyzacja gier tradycyjnych.

23
LUT
Nowe propozycje lekcji muzealnych

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej urozmaiconej oferty lekcji muzealnych

23
LUT
Regional Press Photo 2016 w Małej Galerii ZPAF w Toruniu

22 lutego w Małej Galerii Fotografii - siedzibie ZPAF Okręgu Kujawsko - Pomorskiego odbyła się kolejna po bydgoskiej, odsłona wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016. 

17
LUT
Historia uryta w szufladzie

"Historia ukryta w szufladzie" to tytuł projektu zrealizowanego przez absolwentkę Bydgoskiej Akademii Fotografii, na podstawie oryginalnie zachowanych negatywów Norberta Miszkowicza. Otwarcie wystawy odbyło się 10.02  w foyer Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Marcinkowskiego, wystawa potrwa do 20.03

Fot.Remigiusz Gadacz

Wernisaż w foyer Miejskiego Centrum Kultury na fotografii Małgorzata Jagieniak i Marek Noniewicz - kurator wystawy i kustosz Muzeum Fotografii 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy. 

16
LUT
4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon

10 lutego odbyło się spotkanie promujące fotoksiążkę 4DON autorstwa Łukasza Ułanowskiego. W fordońskim Klubu Heros odbyła się prezentacja zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie.
Jeden z egzemplarzy został przekazany naszemu Muzeum i jest dostępny zwiedzającym do wglądu.

 

15
LUT
Harcerski Bydgoski Bieg Nocny 2017 „Tropiciele zagadek przeszłości”

Nocni goście w Muzeum Fotografii - XLIII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Tropiciele zagadek przeszłości” 20/21 stycznia 2017 roku.

14
STY
Konkurs fotograficzny „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

 

23
GRU
Fotorelacja z wernisażu wystawy Regional Press Photo 2016

20 grudnia odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016. Szczęśliwej trzynastce lauretów jeszcze raz gratulujemy. 

22
GRU
Przerwa świąteczno-noworoczna

Informujemy, że w dniach od 23 grudnia br. do 9 stycznia  2017 r. Muzeum Fotografii będzie nieczynne.

12
GRU
Wernisaż wystawy Regional Press Photo

Do 31 stycznia 2017 roku zapraszamy do obejrzenia wystawę pokonkursową REGIONAL PRESS PHOTO 2016 - Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

7
GRU
Mam lustrzankę - kurs w formie prezentu

fot_Patrycja Rynkiewicz

Trwa nabór na warsztaty "Mam lustrzankę". 

Spotkania warsztatowe odbywają się wieczorami lub w weekendy w Muzeum Fotografii.

Zapraszamy do zapoznania się z terminem rozpoczęcia i do zapisów.

 

6
GRU
Studium Portretu

Warsztaty przeznaczone są dla osób już zajmujących się fotografią, które już opanowały podstawowe umiejętności fotograficzne. Na Cykl 18. godzin składa się warsztat z technik oświetleniowych studyjnych i plenerowych, praca z modelką, edycja i retusz w programie graficznym, przygotowanie zdjęć do wydruku i na wystawę.  

15
LIS
Podpatrzone w Naturze

25 listopada zapraszamy do Muzeum Fotografii przy WSG na otwarcie wystawy „Podpatrzone w Naturze” oraz spotkanie z Piotrem Górnym. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2015.

 

8
LIS
Z aparatem na Szlak TeH2O
fot. Adam Juszkiewicz
 
W listopadowe czwartki od godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum. Można przybyć ze swoim aparatem i wziąć udziału w fotograficznym spotkaniu grupy plenerowej uczestniczącej w artystycznym przedsięwzięciu. 
 
 
 

 

 

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz