24 marca 2017

Fotorelacja z otwarcia wystawy "Dawno temu na Podhalu"

Pierwszy wernisaż w tym roku za nami. 23 marca odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Dawno temu na Podhalu". Autorem zdjęć jest Leszek J. Pękalski.

Dziękujemy za liczne przybycie, zapraszamy do zwiedzania. Wystawa czynna do 13 kwietnia.

20 marca 2017

Warsztaty "Mam lustrzankę" - edycja kwietniowa

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie warsztatów fotograficznych dla początkujących "Mam lustrzankę". Zajęcia odbędą się w Muzeum fotografii w kwietniu.

18 marca 2017

Mobile Photo Trip

W nasze skromne progi zawitała dziś ekipa Mobile Photo Trip. Jest to grupa fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta.

11 marca 2017

Konkurs fotograficzny Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach Projektu Dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Termin wysyłania prac upływa 20 maja.

2 marca 2017

Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Zapraszamy na otwarcie wystawy Leszka J. Pękalskiego. W 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma.
Wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.00.

1 marca 2017

Konkurs fotograficzny Graj nie online

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez studentów WSG z kierunku przemysły kreatywne. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Wielkie BydgoszczGranie”, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, którego celem jest popularyzacja gier tradycyjnych.

23 lutego 2017

Nowe propozycje lekcji muzealnych

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej urozmaiconej oferty lekcji muzealnych

23 lutego 2017

Regional Press Photo 2016 w Małej Galerii ZPAF w Toruniu

22 lutego w Małej Galerii Fotografii - siedzibie ZPAF Okręgu Kujawsko - Pomorskiego odbyła się kolejna po bydgoskiej, odsłona wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016.

17 lutego 2017

Historia uryta w szufladzie

"Historia ukryta w szufladzie" to tytuł projektu zrealizowanego przez absolwentkę Bydgoskiej Akademii Fotografii, na podstawie oryginalnie zachowanych negatywów Norberta Miszkowicza. Otwarcie wystawy odbyło się 10.02  w foyer Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Marcinkowskiego, wystawa potrwa do 20.03

Fot.Remigiusz Gadacz

Wernisaż w foyer Miejskiego Centrum Kultury na fotografii Małgorzata Jagieniak i Marek Noniewicz - kurator wystawy i kustosz Muzeum Fotografii

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

16 lutego 2017

4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon

10 lutego odbyło się spotkanie promujące fotoksiążkę 4DON autorstwa Łukasza Ułanowskiego. W fordońskim Klubu Heros odbyła się prezentacja zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie.
Jeden z egzemplarzy został przekazany naszemu Muzeum i jest dostępny zwiedzającym do wglądu.