11 marca 2017

Konkurs fotograficzny Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach Projektu Dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Termin wysyłania prac upływa 20 maja.

2 marca 2017

Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Zapraszamy na otwarcie wystawy Leszka J. Pękalskiego. W 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma.
Wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.00.

1 marca 2017

Konkurs fotograficzny Graj nie online

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez studentów WSG z kierunku przemysły kreatywne. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Wielkie BydgoszczGranie”, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, którego celem jest popularyzacja gier tradycyjnych.

23 lutego 2017

Nowe propozycje lekcji muzealnych

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej urozmaiconej oferty lekcji muzealnych

23 lutego 2017

Regional Press Photo 2016 w Małej Galerii ZPAF w Toruniu

22 lutego w Małej Galerii Fotografii - siedzibie ZPAF Okręgu Kujawsko - Pomorskiego odbyła się kolejna po bydgoskiej, odsłona wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016.

17 lutego 2017

Historia uryta w szufladzie

"Historia ukryta w szufladzie" to tytuł projektu zrealizowanego przez absolwentkę Bydgoskiej Akademii Fotografii, na podstawie oryginalnie zachowanych negatywów Norberta Miszkowicza. Otwarcie wystawy odbyło się 10.02  w foyer Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Marcinkowskiego, wystawa potrwa do 20.03

Fot.Remigiusz Gadacz

Wernisaż w foyer Miejskiego Centrum Kultury na fotografii Małgorzata Jagieniak i Marek Noniewicz - kurator wystawy i kustosz Muzeum Fotografii

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

16 lutego 2017

4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon

10 lutego odbyło się spotkanie promujące fotoksiążkę 4DON autorstwa Łukasza Ułanowskiego. W fordońskim Klubu Heros odbyła się prezentacja zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie.
Jeden z egzemplarzy został przekazany naszemu Muzeum i jest dostępny zwiedzającym do wglądu.

15 lutego 2017

Harcerski Bydgoski Bieg Nocny 2017 „Tropiciele zagadek przeszłości”

Nocni goście w Muzeum Fotografii - XLIII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Tropiciele zagadek przeszłości” 20/21 stycznia 2017 roku.

14 stycznia 2017

Konkurs fotograficzny „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

23 grudnia 2016

Fotorelacja z wernisażu wystawy Regional Press Photo 2016

20 grudnia odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016. Szczęśliwej trzynastce lauretów jeszcze raz gratulujemy.