12 kwietnia 2017

Dni wolne w Wielkanoc

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi informujemy, że od Wielkiego Czwartku Muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy ponownie we wtorek, 18 kwietnia.

1 kwietnia 2017

Wernisaż wystawy prac Grupy Miłośników Kadru - fotorelacja

Ostatniego dnia marca miało miejsce otwarcie wystawy prac członków Grupy Miłośników Kadru.

Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia. Zapraszamy do zwiedzania.

24 marca 2017

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną w dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017 r., zachęcająca do aktywnego wypoczynku poza sezonem urlopowym.

24 marca 2017

Fotorelacja z otwarcia wystawy "Dawno temu na Podhalu"

Pierwszy wernisaż w tym roku za nami. 23 marca odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Dawno temu na Podhalu". Autorem zdjęć jest Leszek J. Pękalski.

Dziękujemy za liczne przybycie, zapraszamy do zwiedzania. Wystawa czynna do 13 kwietnia.

20 marca 2017

Warsztaty "Mam lustrzankę" - edycja kwietniowa

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie warsztatów fotograficznych dla początkujących "Mam lustrzankę". Zajęcia odbędą się w Muzeum fotografii w kwietniu.

18 marca 2017

Mobile Photo Trip

W nasze skromne progi zawitała dziś ekipa Mobile Photo Trip. Jest to grupa fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta.

11 marca 2017

Konkurs fotograficzny Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym w ramach Projektu Dyplomowego przez studentów Wyższej Szkoły Gospodarki – III roku kierunku przemysły kreatywne, obszarów Fotografia i techniki multimedialne oraz Dziennikarstwo i media. Termin wysyłania prac upływa 20 maja.

2 marca 2017

Dawno temu na Podhalu - wystawa fotografii Leszka J. Pękalskiego

Zapraszamy na otwarcie wystawy Leszka J. Pękalskiego. W 1977 roku, młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu – pod wieloma względami utraconego, wszak tamtego Podhala już dziś prawie nie ma.
Wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.00.

1 marca 2017

Konkurs fotograficzny Graj nie online

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez studentów WSG z kierunku przemysły kreatywne. Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Wielkie BydgoszczGranie”, współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, którego celem jest popularyzacja gier tradycyjnych.

23 lutego 2017

Nowe propozycje lekcji muzealnych

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej urozmaiconej oferty lekcji muzealnych