Akcja malowania murali

Wspólnie z Fundacją „Gaudeamus” oraz Miastem Bydgoszcz w dniach 11 – 20 czerwca działaliśmy w ramach projektu „Bydgoszcz. Dzieje się!”.

Warsztaty cyjanotypii

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w twórczych warsztatach, gdzie będziemy zgłębiać tajniki jednej ze szlachetnych technik fotografii. Cyjanotypia pozwala na tworzenie obrazów „cienia” płaskich przedmiotów utrwalonych na niebieskim tle. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca.

Warsztaty fotografii cyfrowej w czerwcu

Amatorki i amatorów fotografii cyfrowej zapraszamy do udziału w wiosennej edycji kursu "Mam cyfrę". Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi - ilość miejsc mocno ograniczona.

Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej w maju

Miłośników fotografii analogowej zapraszamy na warsztaty w ciemni. Na zgłoszenia czekamy do 24 maja. Ilość miejsc mocno ograniczona.

Fotografia proces naturalny, czyli o fotografii ekologicznej i sztuce ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy w historyczną podróż fotograficzną. 22 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na wykład online, który odbędzie się na naszym Facebooku.

Warsztaty fotografii otworkowej

Młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w dwudniowych warsztatach z fotografii otworkowej, które odbędą się 17 i 18 kwietnia. Zajęcia te poprzedzą jubileuszową 20-stą edycję Światowego Dnia Fotografii Otworkowej przypadającą w tym roku 25 kwietnia, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję opublikować swoje fotografie na stronie tego wydarzenia.

LUT
Cyfrowa obróbka zdjęć

Wszystkie osoby, które chciałyby zgłębić tajniki popularnego programu do cyfrowej edycji zdjęć Photoshop, zapraszamy do udziału w marcowych warsztatach. Uczestnicy poznają podstawowe narzędzia, z których korzysta każdy fotograf oraz inne, bardziej graficzne funkcje.

STY
Warsztaty fotografii cyfrowej dla początkujących

W nowym roku zapraszamy wszystkich amatorów fotografii cyfrowej do udziału w kursie "Mam cyfrę". Na zgłoszenia czekamy do 1 lutego. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi - ilość miejsc ograniczona.

-> Brak wolnych miejsc na ten termin

PAŹ
Muzeum nieczynne dla zwiedzających

W związku z wprowadzeniem w Polsce czerwonej strefy, Muzeum będzie nieczynne do odwołania.

Mam Lustrzankę - warsztat fotografii dla początkujących

W październiku ruszamy z krótkim kursem. Zapraszamy osoby, które dopiero zaczynają fotografować. Na zgłoszenia czekamy do 27 września.

Nowy adres Muzeum Fotografii

Informujemy, że od listopada Muzeum Fotografii przy WSG w Bydgoszczy funkcjonować będzie przy ulicy Karpackiej 52 (I piętro).
W przestrzeni nowego miejsca nadal będziemy opowiadać o historii fotografii oraz będziemy kontynuować działalność edukacyjną w ramach lekcji muzealnych, kursów fotograficznych i Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Bydgoska Akademia Fotografii - rekrutacja

Otwieramy rekrutację na kolejną edycję Bydgoskiej Akademii Fotografii 2020/2021. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, zajęcia rozpoczną się w październiku.

Długi weekend w Muzeum

Wakacje w pełni, zatem my znów robimy sobie wolne. Ruszamy na krótki rejs, więc Muzeum będzie nieczynne od 14 do 18 sierpnia.
Zapraszamy ponownie 19 sierpnia.

LIP
Z Archiwum MF - wystawa pożegnalna

Zapraszamy do udziału w ostatnim projekcie w przestrzeni przy ul. Królowej Jadwigi 14. Stwórzcie z nami wystawę z Waszych fotograficznych wspomnień.

LIP
Przerwa wakacyjna

Informujemy, że w dniach od 21 do 29 lipca Muzeum będzie nieczynne. Planujemy krótki urlop. Zapraszamy ponownie w czwartek 30 lipca od 11.00 - 17.00.

Weekend w Muzeum

Podczas najbliższego weekendu wyruszmy w podróż starym, dobrym Fiatem, dlatego Muzeum od czwartku, 11 czerwca, będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie we wtorek - 16 czerwca.

Muzeum otwarte

Od wtorku, 26 maja, otwieramy się dla zwiedzających. Zapraszamy w stałych godzinach.

Wirtualne Muzeum

Serdecznie zapraszamy do udziału w wirtualnych spotkaniach ze sztuką. Na naszym profilu Facebook prowadzimy transmisje na żywo oprowadzając po wystawach lub prowadząc zajęcia w ciemni. Wystarczy na bieżąco śledzić nasz profil.

Muzeum nieczynne

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 11.03.2020 r. Muzeum Fotografii w Bydgoszczy od 12.03.2020 r. zawiesza działalność i będzie zamknięte dla zwiedzających do odwołania.

Podwójny wernisaż - fotorelacja

5 marca otworzyliśmy dwie wystawy: "Śladami Jerzego Riegla" oraz "50 lat z fotografią" Witolda Jurkiewicza. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.