Aktualności

17
GRU
15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia świętowaliśmy 15-ste urodziny naszego Muzeum. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie. Mamy nadzieję, że będziemy dalej razem działać, przynajmniej przez kolejne 15 lat.

1
GRU
Stan skupienia - wystawa fotografii – 15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystość z okazji 15. urodzin Muzeum Fotografii. W ramach tego wydarzenia otworzymy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Swoje prace zaprezentują: A. Blachowski, D. Gackowski, W. Jurkiewicz, A. Juszkiewicz, M. Noniewicz, Ł. Ułanowski, P. Wieczorek, W. Woźniak,  J. Ziółkowski.

30
LIS
Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović” - fotorelacja

29 listopada odbyło się spotkanie z Wojciechem Woźniakiem, który opowiadał o pracy nad fotorelacją z wizyty Mariny Abramović w Polsce. 

26
LIS
Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović”

29 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na prezentację albumu fotografii Wojciecha Woźniaka, który był jedynym fotografem towarzyszącym artystce w Polsce w ramach wystawy „The Cleaner” w 2019 r. Fotograf dokumentował działania związane m.in. z przygotowaniem wystawy czy oficjalnymi spotkaniami. 

26
LIS
Sztuka Natury - fotorelacja

22 listopada odbył się wernisaż wystawy prezentującej prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Opowieści natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018.

26
LIS
Wilczym tropem, czyli opowieść o fotografowaniu dzikiej przyrody - fotorelacja

23 listopada odbyło się potkanie autorskie z fotografem przyrody - Jurkiem Napierałą. Dziękujemy na tłumne przybycie.

23
LIS
Światłoczułe kartki świąteczne

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z tworzenia  kartek świątecznych - 7 grudnia w godz. 11:00- 12:30.

9
LIS
Wilczym tropem, czyli opowieść o fotografowaniu dzikiej przyrody

23 listopada o godz. 14.15 zapraszamy na spotkanie autorskie z fotografem przyrody - Jurkiem Napierałą.

6
LIS
Sztuka Natury

Wystawa prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym „Opowieści natury” zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018. Wernisaż 22 listopada o godz. 18.00

5
LIS
Kurs fotograficzny dla początkujących

W listopadzie zapraszamy na warsztaty z fotografii cyfrowej dla początkujących "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada.

23
PAŹ
Cyfrowa obróbka zdjęć

W listopadowe, jesienne popołudnia zapraszamy na warsztaty dla początkujących, gdzie będziemy zgłębiać tajniki Photoshopa. Na zgłoszenia czekamy do 7 listopada.

22
PAŹ
Retro fotografia - warsztaty fotografii analogowej

W listopadzie odbędą się warsztaty z fotografii analogowej. Są one kierowane do wszystkich  znudzonych „cyfrą”. To podroż w przeszłość fotografii do świata tajemnicy, nieoczywistości i eksperymentów. Na zgłoszenia czekamy do 1 listopada.

22
PAŹ
Warsztaty z Anitą Andrzejewską - fotorelacja

Kolejny warsztat z ramach Vintage Photo Festival za nami. Tym razem gościliśmy Anitę Andrzejewską, która wprowadzała nas w swój świat fotografii tradycyjnej.

18
PAŹ
Jowita Mormul - Nietrwałość - fotorelacja z wernisażu

Otwarcie wystawy prac Jowity Mormul "Nietrwałość" za nami. Ekspozycja towarzyszy 5. edycji Vintage Photo Festival, którą będzie można oglądać do 16 listopada.

15
PAŹ
Warsztaty z fotografii organicznej z Peterem Bjergiem - fotorelacja

13 października odbyły się warsztaty z Peterem Bjergiem w ramach Vintage Photo Festival. Podczas zajęć uczestnicy stworzyli ekologiczny wywoływacz z  kawy rozpuszczalnej, napojów gazowanych i witaminy C.

1
PAŹ
Jowita Mormul - Nietrwałość

17 października  o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Jowity Mormul - Nietrwałość. Wystawa otwiera cykl wydarzeń organizowanych w ramach 15-lecia Muzeum Fotografii w Bydgoszczy oraz towarzyszy Vintage Photo Festival.

18
WRZ
Bydgoska Akademia Fotografii - Dyplomy 2019 - fotorelacja

13 września odbyło się otwarcie wystawy, w ramach której swoje prace dyplomowe prezentują absolwenci Bydgoskiej Akademii Fotografii rocznika 2018/2019. Tego dnia zostały również wręczone dyplomy. Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu udanych kadrów. Kolejna edycja BAF rusza w październiku, nabór nadal trwa.

10
WRZ
Święto Szlaku TeH2O 2019 - fotorelacja

Kolejna edycja Święta Szlaku TeH2O za nami. Cały dzień spędziliśmy w ciemni, a popołudniu wysłuchaliśmy opowieści naszego Mistrza, Arka Blachowskiego. 

7
WRZ
Bydgoska Akademia Fotografii - Dyplomy 2019

Zapraszamy na wystawę prac dyplomowych uczestniczek oraz uczestników dziesiątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii oraz MASTER. Wernisaż odbędzie się 13 września o godz. 18.00. Tego dnia odbędzie się również przegląd portfolio, a oceniać prace będą wykładowcy BAF, którzy udzielą wskazówek przydatnych w dalszych twórczych poszukiwaniach. Zaczynamy o 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą 20-30 zdjęć jednorodnych tematycznie w wersji wydrukowanej lub cyfrowej (pliki jpg).

6
WRZ
Premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna" - fotorelacja

5 września odbyła się premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna". Dziękujemy za tak liczne przybycie i długie rozmowy o artyście po zakończeniu projekcji.

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz