GRU
Poznaj industrialną Bydgoszcz

Kończy się Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego, zatem zapraszamy na ostatnie większe wydarzenie tegorocznych obchodów. W przedświątecznej atmosferze zapraszamy do odwiedzin bydgoskich miejsc związanych z przemysłem i rzemiosłem. Poznaj industrialną Bydgoszcz w zimowej odsłonie już 15 grudnia. Zwiedzanie z przewodnikiem w Muzeum Fotografii zaczynamy o  godz. 10:00. Obowiązują zapisy.

GRU
Światłoczułe kartki świąteczne - rodzinne warsztaty - fotorelacja

8 grudnia gościliśmy dzieci wraz z rodzicami na warsztatach z tworzenia kartek świątecznych w technice luksografii.

Dni wolne w Muzeum

W związku z wyjazdem całej ekipy muzealnej na szkolenie, Muzeum będzie nieczynne w dniach: 5, 6 i 7 grudnia.

Sesja zdjęciowa dla Szlaku TeH2O

Efekty sesji zdjęciowej zrealizowanej dla Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Autorem zdjęć jest Filip Kowalkowski.

LIS
Światłoczułe kartki świąteczne - rodzinne warsztaty

8 grudnia zapraszamy całe rodziny na warsztaty z tworzenia niebanalnych kartek świątecznych.

Sztuka Natury - fotorelacja

20 listopada odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury". Ekspozycja będzie czynna do 19 grudnia.

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Natury 2018 – wystawa i warsztaty

W listopadzie rusza kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury". My zapraszamy 20 listopada na wystawę oraz warsztaty.

Dni wolne w Muzeum

Informujemy, że 1 i 2 listopada Muzeum będzie nieczynne.

PAŹ
Kurs fotograficzny Mam lustrzankę dla początkujących

Zapraszamy na jesienną odsłonę kursu "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada.

Warsztaty dla dzieci - fotorelacja

W ramach Vintage Photo Festival, 20 września odbyły się warsztaty dla dzieci. Motywem zajęć była fotografia bezkamerowa.

Wernisaż wystawy Andrzeja Grabowieckiego - fotorelacja

18 października odbyło się otwarcie wystawy Andrzeja Grabowieckiego pt. Autobiografia i inne opowiadania. Wystawa będzie czynna do 31 października.

Wystawa Andrzeja Grabowieckiego w ramach Vintage Photo Festival

18 października zapraszamy na wernisaż wystawy „Autobiografia i inne opowiadania”, organizowaną przez Muzeum Fotografii w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival. Otwarcie o godz. 17:00.

PAŹ
Seminarium „Dziedzictwo przemysłowe Bydgoszczy – nadzieje i dylematy”

Katedra Gospodarki Turystycznej Wyższej Szkoły Gospodarki zaprasza 23 października na seminarium branżowe „Dziedzictwo przemysłowe Bydgoszczy – nadzieje i dylematy” organizowane w ramach obchodów Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa pamiątek po ALFIE i FOTONIE.

PAŹ
Fotografie bezkamerowe i znikające obrazy - warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 6-13 lat, które odbędą się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival.

Premiera książki "Kobiety Fotonu" - fotorelacja

13 października, w ramach działań IV Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival, odbyła się premiera książki "Kobiety Fotonu".

Kobiety Fotonu - premiera książki

13 października o godz. 12.00, w ramach działań IV Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival, zapraszamy na premierę książki "Kobiety Fotonu". W spotkaniu wezmą udział autorki: Małgorzata Czyńska i Katarzyna Gębarowska.

Na Bydgoskim Szlaku TeH2O

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Na Bydgoskim Szlaku TeH2O – aktywizacja, tożsamość i kultura”. Celem projektu jest stworzenie klubu młodzieżowego dla dzieci i młodzieży z Okola i Śródmieścia w wieku 7-18 lat, podniesienie ich aktywności społecznej poprzez działania tożsamościowe i artystyczne.

Trwa nabór do Bydgoskiej Akademii Fotografii

W październiku rusza kolejna edycja rocznego, intensywnego kursu dla początkujących fotografów. Zapraszamy!

Dzień Otwarty Bydgoskiej Akademii Fotografii

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie, pokaz pracy aparatu wielkoformatowego i warsztaty z fotografii portretowej - wszystko to miało miejsce w ramach Dnia Otwartego Bydgoskiej Akademii Fotografii, który odbył się 22 września. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Weekend za pół ceny

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji "Polska - zobacz więcej. Weekend za pół ceny", która tym razem odbędzie się u nas 5 i 6 października.