16 lutego 2017

4DON - fotoksiążka przedstawiająca Fordon

10 lutego odbyło się spotkanie promujące fotoksiążkę 4DON autorstwa Łukasza Ułanowskiego. W fordońskim Klubu Heros odbyła się prezentacja zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie.
Jeden z egzemplarzy został przekazany naszemu Muzeum i jest dostępny zwiedzającym do wglądu.

15 lutego 2017

Harcerski Bydgoski Bieg Nocny 2017 „Tropiciele zagadek przeszłości”

Nocni goście w Muzeum Fotografii - XLIII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Tropiciele zagadek przeszłości” 20/21 stycznia 2017 roku.

14 stycznia 2017

Konkurs fotograficzny „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Bydgoszcz, Krzemieńczuk - dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

23 grudnia 2016

Fotorelacja z wernisażu wystawy Regional Press Photo 2016

20 grudnia odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Reportażowej Regional Press Photo 2016. Szczęśliwej trzynastce lauretów jeszcze raz gratulujemy.

22 grudnia 2016

Przerwa świąteczno-noworoczna

Informujemy, że w dniach od 23 grudnia br. do 9 stycznia  2017 r. Muzeum Fotografii będzie nieczynne.

12 grudnia 2016

Wernisaż wystawy Regional Press Photo

Do 31 stycznia 2017 roku zapraszamy do obejrzenia wystawę pokonkursową REGIONAL PRESS PHOTO 2016 - Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

7 grudnia 2016

Mam lustrzankę - kurs w formie prezentu

fot_Patrycja Rynkiewicz

Trwa nabór na warsztaty "Mam lustrzankę".

Spotkania warsztatowe odbywają się wieczorami lub w weekendy w Muzeum Fotografii.

Zapraszamy do zapoznania się z terminem rozpoczęcia i do zapisów.

6 grudnia 2016

Studium Portretu

Warsztaty przeznaczone są dla osób już zajmujących się fotografią, które już opanowały podstawowe umiejętności fotograficzne. Na Cykl 18. godzin składa się warsztat z technik oświetleniowych studyjnych i plenerowych, praca z modelką, edycja i retusz w programie graficznym, przygotowanie zdjęć do wydruku i na wystawę.

15 listopada 2016

Podpatrzone w Naturze

25 listopada zapraszamy do Muzeum Fotografii przy WSG na otwarcie wystawy „Podpatrzone w Naturze” oraz spotkanie z Piotrem Górnym. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2015.

8 listopada 2016

Z aparatem na Szlak TeH2O

fot. Adam Juszkiewicz

W listopadowe czwartki od godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum. Można przybyć ze swoim aparatem i wziąć udziału w fotograficznym spotkaniu grupy plenerowej uczestniczącej w artystycznym przedsięwzięciu.