Aktualności

30
WRZ
Dyplomy Bydgoskiej Akademii Fotografii - fotorelacja

29 września odbył się wernisaż prac dyplomowych słuchaczy 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Podczas otwarcia kadra akademii wręczyła dyplomy absolwentom i przywitała słuchaczy nowej edycji. Wystawę będzie można oglądać do 28 października.

30
WRZ
Portret sto lat temu

Ostatniego dnia września odbyły się warsztaty dla najmłodszych "Portret sto lat temu". Marek Noniewicz zabrał dzieci do świata początków fotografii w ramach festiwalu filmowego Przeźrocza.

 

29
WRZ
Metropolia za pół ceny

Zapraszamy do udziału w akcji „Metropolia za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października 2017. 

19
WRZ
Finał Tehofest 2017 - fotorelacja

Za nami Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O TehoFest 2017. Po południu spędziliśmy czas na wykładzie o portrecie i warsztacie z retuszu, a wieczorem ruszyliśmy na wielki finał, który odbył się w Fabryka Obrabiarek do Drewna.

19
WRZ
Festiwal Filmowy Przeźrocza

Od 28 września do 1 października odbędzie się trzecia edycja bydgoskiego festiwalu filmowego skierowanego do miłośników kina artystycznego.
Festiwal Filmowy „Przeźrocza” przedstawia nowe nurty w polskim kinie dokumentalnym jednocześnie silnie odwołując się do filmowych, także bydgoskich, tradycji sztuki dokumentu. Jako partnerzy festiwalu, szczególnie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Noniewiczem oraz warsztaty fotografii dla dzieci.


 

18
WRZ
Wernisaż prac absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii

29 września odbędzie się prezentacja prac dyplomowych absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wystawa stanowi zwieńczenie ich całorocznej pracy – zmagań z różnymi gatunkami i technikami fotografowania – pod okiem wykładowców i promotorów. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00.

16
WRZ
Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Od października ruszamy z warsztatami również dla naszych pociech. Roczne zajęcia z fotografii prowadzić będzie Dom Kultury APK. 

15
WRZ
Rekrutacja do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Od października rusza kolejna IX edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Jest to roczny, intensywny kurs fotografii. Zapraszamy do udziału w praktycznych zajęciach obejmujących różne zakresy tematyczne, spośród których wymienić można: portret, krajobraz, dokument, architekturę, akt i wiele innych.

14
WRZ
Święto Szlaku TeH2O TehoFest

16 września zapraszamy wszystkich na obchody Święta Szlaku TeH2O TehoFest! Każdy z 15 obiektów przygotował ciekawe atrakcje. My zapraszamy już na 12.30.

29
SIE
"Mam lustrzankę dla początkujących" we wrześniu

Po wakacjach wracamy do naszych stałych warsztatów. We wrześniu zapraszamy wszystkich fotograficznych nowicjuszy na kurs "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 12 września.

3
SIE
Fotografia i film w Szkole Policealnej

Niepubliczna Szkoła Plastyczna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy prowadzi nabór na rok szkolny 2017/2018. Jedną ze specjalności jest fotografia i film. 

2
SIE
Warsztaty cyjanotypii

W sierpniu zapraszamy na warsztaty jednej z pierwszych XIX wiecznych technik fotograficznych. Dzięki tej metodzie możemy stworzyć obraz „cienia” płaskich przedmiotów (liście, pióra, ptaków itp.) na niebieskim tle. Wykorzystywany jest w tym celu specjalnie przygotowany papier, posiadający właściwości światłoczułe.

31
LIP
Warsztaty fotografii krajobrazowej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbędą się 19 - 20 sierpnia. Warsztaty fotografii krajobrazowej to doskonała propozycja dla wszystkich fotografujących podczas wakacyjnych wojaży. 

31
LIP
Wakacyjne przeglądy portfolio

W imieniu Bydgoskiej Akademii Fotografii zapraszamy miłośników fotografii na darmowe konsultacje, podczas których poddamy konstruktywnej ocenie Wasz fotograficzny dorobek.

19
LIP
Otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H2O

18 lipca odbyło się otwarcie wystawy Miasto-Ludzie-H20, która jest częścią projektu "Miasto-Ludzie-Muzeum", przygotowanego przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Projekt wpisuje się w Rok Rzeki Wisły, a honorowym patronatem objął go Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz. Ekspozycja czynna do 10 września.

 

 

13
LIP
Miasto – Ludzie – H2O

Razem z Katedrą Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zapraszamy na otwarcie wystawy 18 lipca, która prezentować będzie fotografię, grafikę i instalacje i jest częścią większego projektu MIASTO – LUDZIE – H2O. Drzwi do Galerii o 18.00 otworzy kuratorka - Marta Rosenthal.

5
LIP
Wernisaż wystawy powarsztatowej

12 lipca o godz. 18.00 odbędzie się, ostatnie w tym roku akademickim, otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych. Tym razem swoje zdjęcia pokażą kursanci z grup zaawansowanych: Mam lustrzankę i Studium portretu. 

(fot. Dawid Rem.)

14
CZER
Długi weekend w Muzeum

W związku ze czerwcowym długim weekendem, zmienią się godziny pracy Muzeum:

-> 15.06 - nieczynne

-> 16.06 - 11.00 - 13.00

-> 17.06 - nieczynne

Standardowo w niedzielę i poniedziałek również nie pracujemy. 

W wolne dni, życzymy Państwu i sobie, owocnego wypoczynku na łonie natury.

13
CZER
„Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”

20 czerwca o godz. 13.00 zapraszamy do galerii APK na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Bydgoszcz, Krzemieńczuk – dwa miasta, dwie rzeki”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Gospodarki oraz Filię Przedstawicielstwa WSG w Krzemieńczuku (Ukraina).

8
CZER
Muzeum przyjazne osobom niepełnosprawynm

Z olbrzymią radością informujemy, że znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami. Otrzymaliśmy certyfikat w ramach projektu "Bydgoskie miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnościami." Organizatorem akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy. Dziękujemy!

 

Newsletter

KONTAKT

ul. Karpacka 52  Bydgoszcz

Adres korespondencyjny:

ul. A. Naruszewicza 11

85-229 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 07

muzeumfoto@byd.pl

INFORMACJE

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

wtorek 11:00 - 17:00

środa 11:00 - 17:00

czwartek 11:00 - 17:00

piątek 11:00 - 17:00

sobota 10:00 - 14:00

PROGRAMY

Copyright @ 2021 Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki.
Kalendarz