9 stycznia 2018

"Faktura koloru" - wystawa prac Anny Bulli-Dembek

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Anny Bulli-Dembek. Artystka w swoich pracach skupia się na prostych formach abstrakcyjnych podkreślając relacje faktury i koloru. Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 17 lutego.

8 stycznia 2018

Rodzinne warsztaty podczas Dni otwartych Domu Kultury APK

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Domu Kultury APK w roku szkolnym 2017/2018, spotkań z instruktorkami i instruktorami oraz bezpłatnego udziału w pokazowych warsztatach podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 20 stycznia

8 stycznia 2018

Jak dbać o tradycyjne zdjęcia?

27 stycznia zapraszamy na spotkanie, podczas którego podpowiemy, jak zadbać o domowe archiwa fotograficzne. W jakich albumach przechowywać zdjęcia? W jaki sposób zabezpieczać negatywy oraz uszkodzone odbitki? Czy i jak opisywać fotografie? Jakie znaczenie dla wartości naszego domowego archiwum ma właściwy opis? - Na te pytania odpowie Marek Noniewicz.

20 grudnia 2017

Święta w Muzeum

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju i radosnych chwil w gronie najbliższych.

Informujemy także o zmienionych dniach otwarcia Muzeum.

28 listopada 2017

Spotkanie autorskie z Maciejem Pisukiem

15 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Maciejem Pisukiem – fotografem oraz pisarzem, absolwentem Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi, autorem scenariusza do filmu Leszka Dawida "Jesteś Bogiem", opublikowanego wcześniej w formie książkowej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej, a także sztuki telewizyjnej "Gwiazdy i los człowieka".

23 listopada 2017

Światłoczułe kartki świąteczne

Razem z Domem Kultury APK zapraszamy na warsztaty rodzinne z tworzenia kartek świątecznych w technice luksografii.

22 listopada 2017

Oprowadzanie po wystawie "Na ścieżkach Natury" oraz otwarty przegląd portfolio

7 grudnia zapraszamy na oprowadzanie po wystawie "Na ścieżkach Natury" z perspektywy Adama Adamskiego – pomysłodawcy i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury", a także fotografa przyrody, członka Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowcy Bydgoskiej Akademii Fotografii - BAF MASTER. Zaczynamy od 18.00.

21 listopada 2017

Wernisaż wystawy "Na ścieżkach Natury" - fotorelacja

Dziękujemy za liczne przybycie na wernisaż pokonkursowej wystawy "Na ścieżkach natury" organizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury". Wystawę można oglądać do 16 grudnia.

17 listopada 2017

Wernisaż wystawy "Na ścieżkach Natury"

Pokonkursowa wystawa w ramach dziesiątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego - "Sztuka Natury" odbędzie się w Kowalewie Pomorskim (3.11), we Włocławku (17.11) oraz Toruniu (27.11-3.12). My na otwarcie wystawy zapraszamy 23.11 o godz. 18.00. Szczegółowy program na stronie www.sztukanatury.pl.

16 listopada 2017

Fotorelacja z otwarcia wystawy "Pod skórą" Macieja Pisuka

Otwarcie wystawy Macieja Pisuka odbyło się 15 listopada, a prace można oglądać do 16 grudnia. Zapraszamy również na spotkanie z autorem, które odbędzie się 15 grudnia. Wstęp wolny.