18 grudnia 2013

Godziny otwarcia Muzeum w okresie świątecznym

Informujemy, że w okresie świątecznym Muzeum Fotografii będzie nieczynne w dniach 23-26 grudnia, 29-31 grudnia oraz 1 stycznia.

10 grudnia 2013

Mikołajki w Muzeum - fotorelacja

W dniu 6 grudnia nasze muzeum z radością gościło dzieci, które przybyły do nas na lekcję muzealną poprowadzoną przez samego świętego Mikołaja za którego przebrał się nasz kustosz. Zwiedzaniu i zajęciom fotograficznym towarzyszyły zabawy i konkursy dla najmłodszych.

26 listopada 2013

Mikołajki w Muzeum Fotografii. Wstęp wolny!

6 grudnia w Muzeum Fotografii odbędą się darmowe warsztaty muzealne połączone ze spotkaniem ze św. Mikołajem. W programie dużo atrakcji m. in. czary-mary w ciemni oraz zwiedzanie połączone z zabawami i konkursami. Zapraszamy dzieci z rodzicami na godz. 16:00. Zabawa potrwa do godz. 18:00.

19 listopada 2013

Sitte Divomat Mini – nowy eksponat w Muzeum Fotografii

Kolekcja muzealna wzbogaciła się o nowy eksponat. Maszyna wieszakowa do wywoływania przeźroczy (proces E-6) produkcji niemieckiej z 1978 roku, DIVOMAT-MINI, to dar od pana Tadeusza Cytulskiego, który wykorzystywał ją w swej pracy nieprzerwanie od 1998 roku. Po blisko 30 tysiącach wywołanych filmów (ostatni w grudniu 2012 roku) maszyna w końcu odchodzi na zasłużoną „emeryturę”. Więcej o eksponatach muzealnych tutaj.

Zapraszamy do zwiedzania!

25 października 2013

Wernisaż i rozdanie dyplomów BAF IV – fotorelacja

Wczoraj o godzinie 18:00 w  Muzeum Fotografii odbył się uroczysty wernisaż prac absolwentów BAF IV połączony z rozdaniem dyplomów.

Prace  słuchaczy prezentowane są  zarówno w części muzealnej, jak i w przylegającej do niej galerii APK i będzie do można je oglądać do 28 listopada br.

4 października 2013

Fotorelacja z otwarcia wystawy prac studentów kulturoznawstwa WSG (3.10.2013 r.)

W czwartek, 3 października, w galerii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbył się wernisaż  przygotowywanej od dłuższego czasu wystawy prac studentów kulturoznawstwa WSG. Przedstawili oni swoje zdjęcia o różnorodnej tematyce oraz prace plastyczne własnego autorstwa. Sporą część wystawy poświęcono tematyce reportażu. Jej otwarciu towarzyszyły krótkie przemówienia studentów, których końcowym akcentem był wiersz wygłoszony przez jednego z nich – Pawła Pochylskiego. Galeria APK wypełniła się sporą liczbą gości, pośród których znaleźli się znajomi i rodzina autorów dumna  z ich początkowego dorobku artystycznego.

10 września 2013

Wystartowała kolejna edycja BAF V – pierwsze zajęcia już za nami

W sobotę 7 września o godz. 12:00 w budynku Muzeum Fotografii rozpoczęła zajęcia nowa edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Na początku odbyła się krótka inauguracja, a po niej uczestnicy udali się na pierwsze wykłady.

6 września 2013

Fotorelacja – obrona prac dyplomowych BAF 4.09.2013r.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że druga tura obron czwartej edycji BAF już za nami. Gratulujemy wszystkim autorom pomysłowych, jedynych w swoim rodzaju prac i życzymy dalszych sukcesów i inspiracji w tworzeniu wyjątkowych ujęć. Mamy nadzieję, że przygoda z fotografią będzie trwać jak najdłużej, a kolejne zdjęcia będą dowodem, że warto było ją z nami rozpocząć.

10 lipca 2013

Rusza kolejna edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii!

Proponujemy kształcenie w dwóch trybach: wieczorowym oraz zaocznym. Po ukończeniu BAF istnieje możliwość uzyskania świadectwa ukończenia Studium Podyplomowego.

4 lipca 2013

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

Miejskie Centrum Kultury nawiedziły baśniowe postacie. Inicjatywa Stowarzyszenia z Potrzeby Serca postawiła sobie za cel integrację międzypokoleniową bydgoszczan. Kustosz Muzeum Fotografii wsparł projekt, wcielając się w postać Krasnala Śmieszka. Znajdziecie go na zdjęciu (podpowiedź na facebooku).